کد: 13950628129284889

جایزه 200 هزار دلاری برای هک اندروید

کد: 13950628129284889

https://goo.gl/UtLmt5

، نیشابور ، (اخبار رسمی): هدف از این چالش که تحت پروژه “صفر” برگزاری خواهد شد، کشف و رفع باگ‌های احتمالی است که به هکرها اجازه کنترل از راه دور دستگاه کاربران را می‌دهد.

جایزه 200 هزار دلاری برای هک اندروید

به گزارش سامانه همیاب 24، هرچند این روزها از اندروید به عنوان مطرح‌ترین پلتفرم موبایلی جهان یاد می‌شود، با این حال تنها نسبت دادن همین لقب هم کافی است تا هکرهای سو استفاده‌گر، با توجه به متن باز بودن اندروید، به سمت نفوذ و دستبرد به استفاده کنندگان آن ترغیب شوند.

شرکت‌های دارنده پلتفرم و سیستم‌ عامل، از به کارگیری هر ترفندی برای افزایش امنیت سرویس‌های خود دریغ نمی‌کنند. در همین راستا نیز ساکنین مانتین‌ویو، به تازگی چالشی را تدارک دیده‌اند که طی آن هرکسی که بتواند آخرین نسخه از پلتفرم اندروید را هک کند، مبلغ 200 هزار دلار پاداش خواهد گرفت.

بر اساس اطلاعات منتشر شده از طریق وبلاگ گروه توسعه دهنده پلتفرم اندروید، هدف از این چالش که تحت پروژه “صفر” برگزاری خواهد شد، کشف و رفع باگ‌های احتمالی است که به هکرها اجازه کنترل از راه دور دستگاه کاربران را می‌دهد.

شیوه کار بدین صورت است که هکرها بایستی حفره امنیتی را کاشف، نفوذ و پس آن اطلاعات دقیقی از شیوه نفوذ و مشخصات آن را در انجمن Android issue tracker منتشر کنند. در سوی دیگر سایر هکرها نیز می‌توانند از لیست حفره‌های کشف شده استفاده کرده و شانس خود را در جهت نفوذ به آن‌ها امتحان کنند. پس از آن تمام شرکت کنندگان بایستی شرح کامل فعالیت خود را در مطلبی گردآوری کرده و برای کارشناسان گوگل ارسال کنند. البته ناگفته نماند که تمام روش‌های کشف شده بایستی بر روی گوشی‌های نکسوس 6P و 5X که به اندروید 7 نوقا ارتقا پیدا کرده‌اند، قابل اجرا باشد.

بر این اساس به نفر اول این مسابقه نفر 200 هزار دلار پاداش تعلق خواهد گرفت و به نفرات بعدی نیز به ترتیب 100 و 50 دلار خواهد رسید. البته تعداد افرادی که می‌توانند جایزه 50 هزار دلاری را کسب کنند، نامشخص است. لازم به ذکر است که پروژه صفر، طرحی است که گوگل به تازگی در جهت توسعه هرچه سریع‌تر پلتفرم اندروید و استفاده از موارد پیشگیرانه در جهت افزایش ضریب امنیت آن به کمک توسعه دهندگان شخص ثالث آغاز کرده است.

گوگل امیدوار است با ترتیب دادن چنین چالش‌هایی بتواند پیش از علنی شدن خطرات پنهان پلتفرم اندروید، آن‌ها را کشف و رفع نماید، زیرا در غیر این صورت بایستی مبالغ گزاف‌تری را در جهت خرید اطلاعات مربوط به این حفره‌ها پرداخت نماید. بر اساس آخرین برآوردهای صورت گرفته توسط مرکز امنیت سایبری جهانی مک‌آفی، حجم پول‌های رد و بدل شده مرتبط با جرائم اینترنتی امسال به رقم بی‌سابقه 16 میلیارد دلار خواهد رسید که بخش عمده آن‌ها به فروش آسیب پذیری‌‌های ناشناخته مربوط به پلتفرم‌های موبایلی مربوط است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

همیاب 24

سامانه همیاب 24 نخستین وگسترده‌ترین بستر اطلاع‌رسانی انواع کالاهای دیجیتال گمشده و پیداشده و بررسی رایگان دقت و صحت خرید کالای دیجیتال در ایران است که با هدف ارائه خدمات متمایز و ایجاد حس امن در خرید کالاهای دیجیتال در اردیبهشت‌ماه 1394 فعالیت خود را آغاز کرد.

منتشر شده در سرویس:

مسابقه و فراخوان

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.