کد: 13950629131325517

شکر ارزان می‌شود

قیمت عمده‌فروشی شکر 3 هزار تومان است

کد: 13950629131325517

https://goo.gl/u4JUkG

، تهران , (اخبار رسمی): با احتساب هزینه حمل و تخلیه قیمت هر کیلوگرم شکر در بسته‌های 50 کیلویی در عمده‌فروشی‌ها 3 هزار تومان تمام می شود.

قیمت عمده‌فروشی شکر 3 هزار تومان است

به گزارش اخباررسمی به نقل از روابط عمومی اتاق اصناف ایران، محمد آقاطاهر رییس اتحادیه بنکداران مواد غذایی تهران گفت: عرضه شکر در بورس کالا با قیمت 2 هزار و 520 تا 2 هزار و 625 تومان صورت می‌گیرد که با توجه به کرایه و هزینه تخلیه بار این قیمت برای عمده فروش افزایش می‌یابد.

رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی تهران افزود: بنابراین با توجه به هزینه تخلیه و کرایه بار، خرید هر کیلو شکر بیش از 2600 تومان برای عمده‌فروشی‌ها تمام می‌شود.

وی اظهار داشت: با احتساب هزینه‌های مذکور هر کیلو شکر در کیسه‌های 50 کیلویی در عمده‌ فروشی‌ها به قیمت 3 هزار تومان عرضه می‌‌شود.

آقا طاهر با بیان اینکه خرید در بورس در تناژ بالا انجام می‌شود، گفت: حتی اگر هم عرضه در تناژ کم صورت گیرد، با توجه به پرداخت مالیات خرید از بورس برای خریدار خرد صرفه اقتصادی ندارد.

وی در مورد اعلام آمادگی بورس کالا برای عرضه حتی یک تن شکر به متقاضیان گفت: امیدوارم با این کار خرده‌فروش‌ها بصورت مستقیم بتوانند کالای مورد نیاز خود را از بورس کالا تهیه کنند و قیمت شکر کاهش یابد.

رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی تهران بیان با اشاره به آغاز تولید داخلی شکر بیان داشت: کاهش قیمت شکر در روزهای اخیر ناشی از تولیدات داخلی بوده و با تداوم تولید به کاهش قیمت این محصول امیدوار هستیم.

آقا طاهر با تأکید بر اینکه کاهش قیمت به صورت دستوری امکان‌پذیر نیست، گفت: نزدیک شدن به قیمت مصوب با دسترس بودن و کافی بودن شکر در بازار امکان‌پذیر است.

 وی اظهار داشت: قیمت شکر در خرده‌فروشی‌ها براساس قیمت خرید از عمده فروشی به اضافه هزینه حمل و 15 درصد سود و محاسبه کسر 100 تا 300 گرمی هر کیسه شکر 50 کیلویی انجام می‌شود.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

اتاق اصناف ایران

اصناف و بازاریان همواره به عنوان قشری از جامعه شناخته میشوند که در بستر تحولات اقتصادی و اجتماعی جایگاه و کارکرد گسترده و در عین حال موثری در حوزه های مختلف داشته اند. در اقتصاد ایران اصناف به عنوان آخرین حلقه اقتصادی اهمیت ویژه ای در رشد و پویایی اقتصاد کشور داشته و به دلیل گستردگی ارتباط مستقیم با آحاد مردم مثابه قلب اقتصادی جامعه عمل می کنند.

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.