کد: 13950705137835797

انهدام 70 باند بزرگ مواد مخدر در سیستان و بلوچستان

کد: 13950705137835797

https://goo.gl/hxcJJh

، تهران , (اخبار رسمی): از ابتدای سال جاری تا کنون ،ماموران پلیس استان سیستان و بلوچستان با انهدام 70 باند بزرگ مواد مخدر 62 تن و 457 کیلو انواع مواد افیونی را کشف کردند.

انهدام 70 باند بزرگ مواد مخدر در سیستان و بلوچستان

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روایط عمومی نیروی انتظامی ،سردارحسین رحیمی،فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان در جمع اصحاب رسانه گفت:هفته نیروی انتظامی از روز جمعه نهم مهرماه با شعار "همه با هم برای امنیت و آرامش"همزمان با سراسر کشور در استان آغاز خواهد شد.

سردار رحیمی با اشاره به اینکه برنامه های هفته ناجا با حضور کارکنان در نماز های جمعه اهل تشیع و تسنن شروع می شود افزود:رویکرد نیروی انتظامی تقویت وحدت و همدلی پلیس با اقشار مختلف مردم است.تلاش بر این است که ارتباطات پلیس با مردم را نزدیک تر و عمیق تر کنیم و از ظرفیت های این هفته برای ارتباط بیشتر با مردم و انعکاس عملکرد و اقتدار پلیس استفاده خواهیم کرد.

وی به اعزام کارشناسان پلیس در جمع مردم اشاره کرد و گفت:در طول هفته ناجا همکاران و فرماندهان در سطح استان با حضور در 240 مسجد اهل تشیع و تسنن و 430 مدرسه، ضمن شنیدن مشکلات و دغدغه های مردم،نکات و هشدارهای مختلف پلیس را به مردم منتقل می کنند.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان افزود:در طول هفته نیروی انتظامی،پارک ترافیک به منظور آشنایی بیشتر دانش آموزان و نونهالان با مباحث و موضوعات راهنمایی و رانندگی با همکاری دستگاه های مرتبط، در شهر زاهدان راه اندازی خواهد شد و در این مدت دانش آموزان از این محل دیدن خواهند کرد.

سردار رحیمی به ارتباط نزدیک پلیس با گروه های تأثیرگذار جامعه اشاره و بیان کرد :برگزاری همایش با سران طوایف و معتمدان محلی و دیدار با اصناف ، کسبه و بازاریان در راستای تقویت امنیت جامعه از دیگر برنامه های انتظامی استان در طول هفته ناجا است.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان در بخش دیگری از سخنان خود گفت:به منظور تقویت و ارتقاء فرهنگ ترافیکی،رانندگان نمونه حمل و نقل ناوگان عمومی درون و برون شهری که کمترین تخلفات را داشته اند، شناسایی شده که طی مراسمی در طول هفته نیروی انتظامی از آنان تقدیر خواهد شد.

سردار رحیمی ، دیدار فرماندهان با مردم و برگزاری جلسات هم اندیشی با نخبگان و دانشگاهیان را از دیگر برنامه های پلیس استان در هفته نیروی انتظامی خواند.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به افتتاح دو کلانتری مطابق با طرح های مکنا در شهر زاهدان در این هفته گفت:در طول هفته ناجا بالغ بر 80 پروژه عمرانی و پدافندی به منظور افزایش توان عملیاتی پلیس در سطح استان به بهره برداری خواهد رسید.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان در بخش دیگری از سخنان خود به درگیری مسلحانه پلیس ایرانشهر با قاچاقچیان مسلح اشاره کرد و گفت:مأموران با شناسایی یک باند بزرگ که اقدام به دپو مواد مخدر می کردند، طی یک درگیری مسلحانه موفق به کشف یک تن و 115 کیلو تریاک شد.

انهدام باند جاعلان حرفه ای

این مقام ارشد انتظامی از انهدام باند چهار نفره جاعلان حرفه ای خبر داد و افزود:پلیس ایرانشهر اعضای این باند را که اقدام به جعل اوراق و مهرهای دولتی می کردند شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه ضمن کشف تعداد زیادی شناسنامه ،کارت ملی،کارت معافیت خدمت،کارت خودرو و گواهی نامه برگه های وکالت نامه جعلی،سه دستگاه کیس و لپ تاپ حاوی اسناد جعلی را کشف کرد.

وی به پرونده ای که در آن ، یک قاچاقچی بزرگ بین المللی دستگیر شده بود اشاره کرد و گفت:مأموران در ادامه رسیدگی به این پرونده ضمن دستگیری 9 تن از سر شاخه های اصلی این باند با همکاری مراجع قضائی، اموال این قاچاقچیان را در سطح کشور پس از شناسایی ، توقیف کردند.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان به کسب رتبه برتر انتظامی استان در اشراف فرماندهی کل قوا اشاره و بیان کرد:این موفقیت در سایه همدلی و تلاش های شبانه روزی همه همکاران سخت کوش در انتظامی استان محقق شده است.

کاهش 26 درصدی سرقت های مسلحانه

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان با اشاره به تلاش پلیس استان برای کاهش جرایم خشن و مهم در استان گفت:از ابتدای سال جاری تاکنون سرقت های مسلحانه در سطح استان 26 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش پیدا کرده است.

سردار رحیمی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد:وقوع جرایم مختلف از ابتدای سال جاری 13 درصد کاهش پیدا کرده بطوریکه توانسته ایم با تدوین و اجرای انواع برنامه ها و طرح های پلیسی 89 درصد جرایم رخ داده در سطح استان را کشف کنیم.

کشف 62 تن و 457 کیلو انواع مواد مخدر

فرمانده انتظامی استان با اشاره به انهدام 70 باند بزرگ قاچاق مواد مخدر در استان گفت :مأموران از ابتدای سال جاری موفق به کشف 62 تن و 457 کیلو انواع مواد مخدر شدند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد 32 درصدی داشته است.

این مقام ارشد انتظامی در بخش دیگری از سخنان خود به تشکیل بیش از سه هزار پرونده در حوزه قاچاق کالا خبر داد و گفت:در این پرونده ها 314 میلیارد ریال انواع کالاهای قاچاق کشف شد که از نظر ارزش ریالی 119 درصد افزایش پیدا کرده است.

این مقام ارشد انتظامی در بخش پایانی سخنان خود به تماس بیش از 9 هزار شهروند با سامانه 197 استان اشاره و خاطر نشان کرد :در این تماس ها،ضمن اینکه شکایت از مأموران پلیس استان 85 درصد کاهش داشته ،انتقاد از عملکرد پلیس 13 درصد کاهش پیدا کرد ؛همچنین میزان تقدیر و تشکر از عملکرد پلیس نیز 20 درصد افزایش داشته است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

ناجا

این کشور در بیش از دو هزار سال قبل و در دوران سلسله هخامنشیان اولین بنیانگذار سیستم حکومتى گسترده امپراطورى مى باشد. از آنجا که هر حکومتى نیازمند به نظم و امنیت مى‌باشد در نتیجه کشور ما انواع سیستمهاى ایجاد نظم و امنیت را در طى تاریخ مورد آزمایش قرار داده است. اما سیستم نوین ایجاد نظم و امنیت داخلى یعنى سازمان پلیس در ایران به حدود یکصد سال پیش مربوط مى‌‌باشد. شاه قاجار ناصرالدین شاه در سفرهاى سه گانه خود به اروپا و مشاهده پلیس نوین در آن کشورها و با استخدام یک مستشار بلژیکى به نام کنت دو بینو اولین سیستم پلیسى جدید را در ایران پایه گذارى نمود. این پلیس در طى یکصد سال گذشته و تا پیروزى انقلاب اسلامى در بهمن سال 1357 از فراز و نشیبهاى متفاوت برخوردار بوده است.

منتشر شده در سرویس:

حقوقی و قانون

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.