کد: 13950706140185831

کرباسیان در دومین همایش متال بولتن در ایران:

ازمزیت های ایران برای توسعه فولاداستفاده‌ کنید

کد: 13950706140185831

https://goo.gl/0jkDdx

، تهران , (اخبار رسمی): رییس هیات عامل ایمیدرو در دومین کنفرانس متال بولتن در ایران، از سرمایه گذاران خارجی خواست از مزیت های کشورمان برای توسعه صنعت فولاد استفاده کنند.

ازمزیت های ایران برای توسعه فولاداستفاده‌ کنید

به گزار ش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)، مهدی کرباسیان که به عنوان سخنران نخست این کنفرانس در سالن همایش های هتل عباسی اصفهان و در جمع مدیران شرکت های بین المللی فولاد و زنجیره وابسته سخن می گفت، تصریح کرد: بهره گیری از منابع معدنی و انرژی و همچنین وجود دریاهای آزاد، نیروی انسانی تحصیل کرده و امنیت بالای ایران، از جمله مزیت های سرمایه گذاری برای تولید محصولات صنایع معدنی به ویژه فولاد است.

معاون وزیر صنعت معدن و تجارت با بیان اینکه پیشتر در کشورهای حاشیه خلیج فارس درباره وضعیت صنعت فولاد ایران سمینار برگزار و تحلیل ارایه می شد، اظهار داشت: امروزه به سبب ارتقای جایگاه و نقش ایران در منطقه و جهان، این رویداد با حضور شرکت های معتبر و سرمایه گذاران در داخل کشور برگزار می شود و برگزاری کنفرانس آهن و فولاد متال بولتن در ایران را از نتایج و ثمرات برجام برشمرد.
وی شرایط کنونی را حاصل برنامه های دولت دانست و گفت: با حضور سرمایه گذاران در ایران، علاوه بر اینکه ما به رشد تولید و اشتغال، درآمدزایی و ... می رسیم شرکت های سرمایه گذار نیز از اقدام خود به منفعت متقابل دست می یابند. 
رییس هیات عامل ایمیدرو با پیش بینی تولید 17 میلیون تن فولاد در ایران در سال 95 و.بیان اینکه رسیدن به ظرفیت تولید 55 میلیون تن در سال 1404 (2025میلادی)، عملی و قطعی است، افزود: امتیازات فوق در کنار ایجاد ارزش افزوده بالا و ارتقای بهره وری در ایران، مسیر را برای تحقق آن هدف هموار کرده است. 
وی میزان ذخایر سنگ آهن کشور را حدود 3 میلیارد تن اعلام کرد و افزود: با اجرای برنامه جدی اکتشافی، نزدیک به 400 میلیون تن ذخیره جدید به منابع سنگ آهن کشور افزوده شده است که تنها 250 میلیون تن این رقم به ناحیه سنگان اختصاص دارد.
وی افزود: با ادامه برنامه اکتشاف، در یک سال آتی شاهد معرفی ذخایر جدید سنگ آهن در مقیاس های بزرگ خواهیم شد.
راه اندازی فرآوری سنگ آهن کم عیار
کرباسیان درباره به کار گیری روش های نوین فرآوری سنگ آهن گفت: در ماه های آینده، طرح مشترک ایران و اکراین برای تولید سنگ آهن از مواد کم عیار راه اندازی می شود که این امر نمونه ای برای پروژه های جدید خواهد شد و در نقاط مختلف معدنی کشور به اجرا گذاشته می شود.
برنامه 48 میلیون تنی کنسانتره و گندله
رییس هیات عامل ایمیدرو همچنین خبر از رسیدن ظرفیت تولید کنسانتره سنگ آهن در ایران به 47 تا 48 میلیون تن داد و گفت: در سال آینده، میزان ظرفیت تولید گندله سنگ آهن نیز به حدود 48 میلیون تن می رسد.
وی به ارایه بخشی از طرح های افزایش ظرفیت فرآوری سنگ آهن اشاره کرد و افزود: در ناحیه معدنی سنگان پروژه های در دست اجرا دارد که با اتمام آن ها 17.5 میلیون تن کنسانتره و 15 میلیون تن گندله به ظرفیت فرآوری سنگ آهن افزوده می شود.
کرباسیان درباره میزان سرمایه گذاری لازم برای تحقق اهداف توسعه ای بخش معدن و صنایع معدنی اشاره کرد و اظهار داشت: برای تحقق اهداف این حوزه به 50 میلیارد دلار سرمایه نیاز است که با توجه به مزیت های ایران، فرصت مناسبی برای سرمایه گذاری فراهم شده است.
وی درباره تقاضای شرکت های بزرگ چینی برای سرمایه گذاری در ایران گفت: شرکت های بزرگ از چین، خواهان سرمایه گذاری 40 میلیارد دلاری در ایران شده اند که 30 میلیارد دلار از این رقم مربوط به توافق دو دولت است و 10 میلیارد دلار آن بین بانک های دو کشور توافق شده است.
رییس هیات عامل ایمیدرو در عین حال گفت: ارایه اطلاعات صحیح و لازم به سرمایه گذاران خارجی و اصلاح برخی از قوانین از ضرورت های جذب سرمایه محسوب می شود.
کرباسیان افزود: تامین و توسعه زیرساخت ها در امور بندر، جاده، آب و برق و همچنین پایین آوردن قیمت تمام شده از نیازهای اولیه جذب سرمایه است که این امر در حال پیگیری و اجرا است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

ایمیدرو

سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران بموجب ماده 6 قانون تاسیس وزارت صنایع و معادن مصوب 1379/10/6 مجلس شورای اسلامی و تبصره ذیل ماده مذکور به منظور بررسی، تهیه و اجرای طرحهای احداث، توسعه، تجهیز و نوسازی صنایع تولیدی متالوژی، استخراج و فرآوری مواد معدنی و اجرای طرحهای اکتشافی تشکیل گردیده است.

منتشر شده در سرویس:

صنعت و تولید

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.