اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950727162376383

"شادی‌پارک" بزرگ در شیراز ساخته می‌شود

کد: 13950727162376383

https://goo.gl/LsCpHt

، شیراز , (اخبار رسمی): شهردار شیراز از اجرای طرح بزرگ شادی پارک شیراز خبر داد و گفت: این طرح در بوستان 580 هکتاری دراک شیراز در دست اجراست.

"شادی‌پارک" بزرگ در شیراز ساخته می‌شود

به گزارش اخبار رسمی به نقل از پایگاه خبری شهرداری شیراز، علیرضا پاک فطرت که در جلسه علنی شورای اسلامی شهر شیراز سخن می گفت، اظهار داشت: شادی پارک شیراز در فضایی بزرگ به صوری BOT در حال اجراست و برای اجرای آن به 20 میلیون دلار اعتبار نیاز است که در این زمینه نیز شرکت‌هایی مشارکت دارند.

وی با بیان اینکه امروز شهر شیراز از داشتن فضایی بزرگ و متنوع برای شهروندان محروم است گفت: از سال‌های گذشته تاکنون اجرای شادی‌شهرهای بزرگ در شهرداری دنبال شده و امروز در حال نتیجه بخش شدن است.

پاک‌فطرت به موضوع ساماندهی و بررسی مشکلات بوستان‌های شهر شیراز اشاره و تصریح کرد: در این زمینه کارشناسی لازم صورت گرفته و تاکنون نیز مسائل و مشکلات تمام بوستان‌ها رصد شده و میزان مشکلات آنان در بخش‌های مختلف مشخص است.

وی گفت: برخی بوستان‌های شهر شیراز امروز با کمبود تجهیزات یا معضلات اجتماعی روبه‌رو هستند که در این زمینه کارشناسی لازم صورت گرفته که بایستی در هر پارک براساس مشکلات موجود مسائل بررسی و برطرف شود.

شهردار شیراز با اشاره به اینکه در دنیا حداقل 10 درصد فضای بوستان‌ها به فضاهای انتفاعی اختصاص دارد افزود: در بوستان‌های شیراز نیز این مهم در حال اجراست تا بخشی از بوستان‌ها به محل بازی کودکان، ورزش و تهیه غذا اختصاص یابد.

پاک‌فطرت در پاسخ به سوال یکی از اعضای شورای اسلامی شهر شیراز در مورد ساخت بوستان ترافیک نیز گفت: در این زمینه با هماهنگی پلیس راهور بخشی از پارک‌های شیراز به موضوع ترافیک اختصاص می‌یابد تا شهروندان شیرازی به ویژه نوجوانان و جوانان با مقوله ترافیک بیشتر آشنا شوند.

شهردار شیراز خاطرنشان کرد: تبدیل بخشی از بوستان‌های شهر به پارک ترافیک می‌تواند فضایی مناسب برای استفاده مدارس از این پارک‌ها باشد تا در ساعت‌هایی خاص به این پارک‌ها آمده و در کنار ورزش مسائل ترافیکی را نیز فرا گیرند./

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شهرداری شیراز

شیراز در زمان علی(عمادالدوله)و حسن (رکن الدوله)و عضد الدوله دیلمی( از سال 322تا 372ق)پایتخت بوده‌است. عضدالدوله به آبادی شیراز پرداخت و بناهایی نو در آن ساخت. در دوران فرمانروایی او شهرکی به نام «گرفناخسرو» بازاری طولانی، کاخی با کتابخانه‌ای بسیار غنی، بیمارستان عضدی، نخستین بنای بقعه علی بن حمزه (ع)، قنات رکن آبادی و بنای گهواره دید و ... ساخته شد که برخی از آنها برجای مانده است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

شهر و جامعه