اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950809172315517

کارشکنی مافیا در اجرای طرح برخورد با قاچاق

کد: 13950809172315517

https://goo.gl/WXvo2o

، تهران , (اخبار رسمی): نیروهای بازدارنده ای که در موضوع طرح برخورد با قاچاق کالا مقاومت دارند، باید از چرخه اقتصاد کشور حذف شوند.

کارشکنی مافیا کالا در اجرای طرح برخورد با قاچاق

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی اتاق اصناف، مرتضی یزدان شناس نماینده اتاق اصناف با اظهار تاسف از پررنگ شدن مسئله ی کالای قاچاق در حوزه صنفی، گفت: اصناف در زنجیره ی آخر توزیع قرار دارند اما متاسفانه تبلیغات زیادی صورت گرفت تا افکار عمومی را منحرف و صنوف را به عنوان دست اندرکار قاچاق معرفی کنند.

وی ادامه داد: متاسفانه اراده و عزم جدی برای مبارزه با قاچاق بخصوص قاچاق سازمان یافته وجود ندارد و ما از این موضوع واهمه داریم که در موضوع قاچاق کاسه و کوزه ها را بر سر صنوف بشکنند.

یزدان شناس ضمن اعلام اینکه عمده کالاهای قاچاق از مبادی رسمی و با کم اظهاری وارد کشور می شود، تصریح کرد: باید همه ی حوزه های مرتبط با موضوع قاچاق به طور عادلانه مورد بررسی و بازرسی قرار گیرد زیرا با تمرکز در واحدهای صنفی برای برخورد با کالای قاچاق، حوزه های اصلی مغفول مانده و در نهایت از مبارزه با قاچاق سربلند و موفق بیرون نخواهیم آمد.

وی همچنین به احتمال اختلاف نظر میان مسئولان گمرک و کارشناسان در شفاف سازی اطلاعاتِ کالاهای وارده شده به کشور اشاره کرد و گفت: مافیای قاچاق کالا مخالفِ طرح مبارزه با قاچاق و برخورد با قاچاقچی است و با کارشکنی سعی دارد اجرای این طرح را ابتر کند به همین دلیل باید نیروهای بازدارنده ای را که در موضوع طرح برخورد با قاچاق مقاومت دارند، از چرخه حذف کرد.

یزدان شناس در عین حال واگذاری بازرسی از واحدهای صنفی در راستای طرح برخورد با کالای قاچاق به اتاق اصناف و اتحادیه های صنفی را فنی و کارشناسی شده عنوان کرد و افزود: واگذاری بازرسی به اتاق اصناف ایران برای جمع آوری کالاهای قاچاق از سطح عرضه، تصمیم بسیار صحیحی بود که از سوی دولت گرفته شد.

نماینده اتاق اصناف بیرجند در ادامه به این نکته اشاره کرد که تیم بازرسی متشکل از نمایندگان اتاق اصناف ایران، اتحادیه های صنفی، نماینده فرمانداری و نیروی انتظامی روانه بازار شده اما سیاست ما اعمال سخت گیری و برخورد قهرآمیز با اهالی بازار نیست.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

اتاق اصناف ایران

اصناف و بازاریان همواره به عنوان قشری از جامعه شناخته میشوند که در بستر تحولات اقتصادی و اجتماعی جایگاه و کارکرد گسترده و در عین حال موثری در حوزه های مختلف داشته اند. در اقتصاد ایران اصناف به عنوان آخرین حلقه اقتصادی اهمیت ویژه ای در رشد و پویایی اقتصاد کشور داشته و به دلیل گستردگی ارتباط مستقیم با آحاد مردم مثابه قلب اقتصادی جامعه عمل می کنند.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]