اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950903189045517

با رشد هزار درصدی

اصناف در پرداخت مالیات رکورد زدند

کد: 13950903189045517

https://goo.gl/5B0j2I

، تهران , (اخبار رسمی): تاکنون یک میلیون و 650 هزار اظهارنامه برای دریافت مالیات سال 1394 اصناف از سوی مودیان اعلام و یک میلیون برگ مالیات قطعی صادر شده که رکوردی تاریخی است.

رکورد اصناف در پرداخت مالیات

به گزارش اخباررسمی به نقل از روابط عمومی اتاق اصناف ایران، سیدکامل تقوی نژاد رئیس کل سازمان امور مالیاتی اظهار کرد: برای وصول مالیات سال 1394 صنوف مختلف، پیشتر توافق بسیار خوبی با اتاق اصناف به عمل آمد، به طوری که اگر مودیان میزان مالیات سال 1393 خود را برای سال 1394 پرداخت کنند برگ مالیات قطعی برایشان صادر شود.

وی ادامه داد: با توافق به عمل آمده، تاکنون یک میلیون و 650 هزار اظهارنامه از سوی مودیان مالیاتی اعلام شده و یک میلیون برگ مالیات قطعی صادر شده است.

تقوی نژاد تصریح کرد: این تعداد برگ مالیات قطعی، رکوردی تاریخی است که در مقایسه با سال گذشته هزار درصد رشد نشان می دهد.

رییس سازمان امور مالیاتی کشور افزود: سازمان امور مالیاتی در شرایط فعلی اقتصادی کشور، تصمیم به اعتماد به مودیان گرفته و بر اساس اظهارات آنان مالیات دریافت می کند و این رویکرد تا امروز نتیجه بخش بوده است.

تقوی نژاد گفت: در روز جاری برای ایجاد زمینه های اجرایی این توافق در سال 1396 و وصول مالیات سال 1395 جلسه هم اندیشی با رییس اتاق اصناف ایران برگزار شد.

 پیشنهاد نرخ 3 درصدی مالیات بر ارزش افزوده برای طلا
وی در ادامه به تصویب لایحه مالیات بر ارزش افزوده در کمیسیون اقتصادی دولت اشاره کرد که به دلیل آزمایشی بودن، مرحله احصای ایرادات خود را می گذراند.

تقوی نژاد تصریح کرد: در این لایحه حذف کالای خاص مطرح نیست، اما ممکن است در نرخ مالیات برخی کالاها تغییراتی صورت بگیرد.

وی با اشاره به پیشنهاد تعدیل نرخ مالیات بر ارزش افزوده طلا در این لایحه، افزود: پیشنهاد سازمان امور مالیاتی نرخ سه درصدی بجای 9 درصد فعلی مالیات بر ارزش افزوده است، اما باید منتظر ماند و دید تصمیم نهایی چه می شود.

رییس سازمان امور مالیاتی همچنین، رویکرد نظام مالیاتی را شناسایی منابع جدید درآمدی برشمرد و افزود: براین اساس مقرر شده تا همگام با شرایط اقتصادی کشور با مودیان برخورد شده، فشاری به آنان وارد نشود و با تکمیل نظام جامع مالیاتی و اخذ اطلاعات واقعی مودیان، مالیات دریافت شود.

 صندوق های مکانیزه فروش
تقوی نژاد درباره صندوق های مکانیزه فروش، گفت: این موضوع در لایحه ای از طرف دولت به مجلس تقدیم شد، کلیات آن در کمیسیون اقتصادی مجلس به تصویب رسید و به زودی بررسی می شود.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی خاطرنشان کرد: همزمان، سازمان امور مالیاتی به تهیه استانداردهای سخت افزاری و نرم افزاری این موضوع پرداخته و شرکتی را برای تعیین و تدوین استانداردها تا 6 ماه آینده مشخص کرده است.

تقوی نژاد با بیان اینکه تاکنون هیچ توافقی در این زمینه انجام نشده است، تاکید کرد: تا زمانی که قانون و استانداردهای لازم به تصویب نرسد، هیچ اقدام شتابزده ای انجام نخواهد شد.

رییس سازمان امور مالیاتی ادامه داد: ردیف اعتباری برای تحقق صندوق های مکانیزه فروش در قانون پیش بینی شده و قرار است از محل درآمدها تامین شود؛ اما منوط به تصوب آن در مجلس شورای اسلامی است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

اتاق اصناف ایران

اصناف و بازاریان همواره به عنوان قشری از جامعه شناخته میشوند که در بستر تحولات اقتصادی و اجتماعی جایگاه و کارکرد گسترده و در عین حال موثری در حوزه های مختلف داشته اند. در اقتصاد ایران اصناف به عنوان آخرین حلقه اقتصادی اهمیت ویژه ای در رشد و پویایی اقتصاد کشور داشته و به دلیل گستردگی ارتباط مستقیم با آحاد مردم مثابه قلب اقتصادی جامعه عمل می کنند.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]