اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950909191985517

90 درصد پوشاک از مبادی غیررسمی وارد کشور می شود

کد: 13950909191985517

https://goo.gl/pS33U2

، تهران , (اخبار رسمی): با وجود آنکه در حال حاضرفعالیت جدی برای مبارزه با قاچاق کالا آغاز شده است اماهمچنان بیش از 90 درصد پوشاک از مبادی غیر رسمی وارد کشور می‌شود.

90 درصد پوشاک از مبادی غیررسمی وارد کشور می شود

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی اتاق اصناف ایران، ورود غیر قانونی پوشاک به کشور موجب شده تا حیات بسیاری از تولیدی های لباس در سطح کشور بیش از پیش به خطر بیفتد و این صنعت از این بابت روز به روز آسیب پذیرتر شود.

با وجود آنکه در حال حاضرفعالیت جدی برای مبارزه با قاچاق کالا آغاز شده است اماهمچنان بیش از 90 درصد پوشاک از مبادی غیر رسمی وارد کشور می‌شود.

مارک پوشی و قاچاق بلای جان تولید ملی

حبیب طهماسبی نیک کارشناس اقتصادی گفت:دربازار منسوجات، رکود مطلق حکمفرماست وعلت اصلی این موضوع وجود محصولات خارجی ارزان قیمت و الیته بی کیفیت است.

وی درادامه تاکید کرد: تولیدات داخل به دلیل نبود حمایت دولت ، شرایط سخت تولید و…قیمت تمام شده بالاتری دارند و این امر اقبال به محصولات داخلی را با وجود کیقیت مطلوب کم می کند.

طهماسبی نیک با اشاره به ایتکه تمایل مردم به خرید جنس خارجی موجب شده تا بسیاری از اجناس ایرانی با برند های خارجی عرضه شوند، افزود:  این موضوع ضرورت فرهنگ سازی صحیح دراین حوزه رابیش از پیش مشخص می کند زیرا که بسیاری ازجوانان به دنبال خرید مارک وبرندهای خارجی هستند ومغازه داران مجبورند ویترین مغازه های خود را بااجناس به ظاهر خارجی جلوه دهند.

این کارشناس اذعان داشت: کیفیت تولیدات داخلی ما نه تنها با نمونه های خارجی یکسان است بلکه حتی درمواردی برتری هم دارد تاجاییکه بسیاری ازکارگران خیاط ایرانی به دلیل توانایی بالا در حرفه خود،جذب کارگاههای ترکیه شده اند.

حبیب طهماسبی نیک ادامه داد: مبادی ورودی کشور به روی محصولات خارجی نباید کاملا بسته شود بلکه دولت باید با تقویت تولیدات داخلی زمینه افزایش قدرت آنها در رقابت پذیری با محصولات خارجی را باید افزایش دهد البته تولید کننده ها نیز موظفند بر کیفیت وکمیت کالاهای تولیدی خود تمرکز کرده تا بتوانند بارقبای خارجی رقابت سالم داشته باشند.

حمایت از کارفرمایان افزایش اشتغالزایی

طهماسبی نیک با اشاره به یکی ازمعضلات در جهت گسترش کسب وکار در واحد های تولیدی پوشاک گفت: اگر کارگران یک کارگاه از5 نفر بیشتر بشوند حدود 20درصد حق بیمه کارگری برای کارفرما افزایش می یابد.

وی درادامه افزود:این موضوع باعث شده کارفرمایان ازجذب کارگر بیشتر از5 نفر خودداری کنند ،در صورتی که اگر این قانون اصلاح شود درآینده شاهد افزایش اشتغالزایی در این حوزه خواهیم بود.

این کارشناس همچنین اذعان داشت: درکل کشور 600 هزار واحد تولیدی لباس داریم که هرکدام  اگر یک کارگر بیشتر استخدام کنند ،600هزار نفر در این چرخه جذب بازار کار خواهند شد که این امر می تواند در جهت رونق بازار اشتغال کمک شایانی کند.

وی تصریح کرد:باید توجه داشت که ورود بی رویه اجناس خارجی موجب بیکار شدن بسیاری از جوانان شده واین امر تبعات اجتماعی واقتصادی نامطلوبی را برای جامعه درپی خواهد داشت.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

اتاق اصناف ایران

اصناف و بازاریان همواره به عنوان قشری از جامعه شناخته میشوند که در بستر تحولات اقتصادی و اجتماعی جایگاه و کارکرد گسترده و در عین حال موثری در حوزه های مختلف داشته اند. در اقتصاد ایران اصناف به عنوان آخرین حلقه اقتصادی اهمیت ویژه ای در رشد و پویایی اقتصاد کشور داشته و به دلیل گستردگی ارتباط مستقیم با آحاد مردم مثابه قلب اقتصادی جامعه عمل می کنند.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]