اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13951008209595431

سرپرست معاونت امور اقتصادی و بازرگانی:

زمینه اجرایی برای نصب صندوق مکانیزه فروش وجود دارد

کد: 13951008209595431

https://goo.gl/01HBAx

، تهران , (اخبار رسمی): سرپرست معاونت امور اقتصادی و بازرگانی وزارت صنعت، معدن وتجارت گفت: پس از تصویب و ابلاغ آئین‌نامه اجرایی "نصب صندوق مکانیزه فروش" زمینه لازم جهت همکاری برای اجرای آن وجود دارد.

زمینه اجرایی برای نصب صندوق مکانیزه فروش وجود دارد

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی وزارت صنعت معدن و تجارت، یداله صادقی در خصوص صندوق های مکانیزه فروش که متصل به درگاه سازمان امور مالیاتی کشور هستند ،گفت : در ماده 71 قانون نظام صنفی مصوب سال 92 (اصلاحی) آئین‌نامه اجرایی نصب صندوق مکانیزه فروش پیش‌بینی شده بود که آئین‌نامه آن تدوین و به دولت جهت بررسی و تصویب ارائه شد، اما به پیشنهاد وزارت اقتصاد، بررسی آن متوقف و آئین‌نامه آن به موجب تبصره 2 ماده 169 قانون مالیات‌های مستقیم ارائه گردید که در کمیسیون اقتصاد در حال بررسی است.

 رئیس مرکز امور اصناف و بازرگانان و سرپرست معاونت امور اقتصادی و بازرگانی در ادامه پیرامون فرآیند ادغام اتحایه های صنفی اظهار داشت:  ادغام اتحایه های صنفی در حال اجرا می باشد و  در برخی استان‌ها انجام شده در تهران نیز مراحل پیش‌نیاز ادغام اتحایه های صنفی در حال کارشناسی است.
یداله صادقی همچنین در ارتباط با  روند حمایت بانکها از فعالان اقتصادی تاکید کرد در صورتیکه  نظام بانکی بتواند حمایت هدفمند و مؤثرتری از فعالین اقتصادی و  به‌ویژه واحدهای تولیدی که مشکل اصلی آنها نقدینگی است، انجام دهد ،اقدام موثری در جهت رونق فعالیتهای اقتصادی بعمل آورده است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت صنعت، معدن و تجارت

در حال حاضر متولی بخش ساخت و بازرگانی در ایران وزارت صنعت، معدن و تجارت است که از لحاظ ساختار سازمانی به سه بخش اصلی تقسیم می شود. حوزه ستادی، حوزه سازمان های تابعه و حوزه سازمان های استانی که در 31 استان کشور مستقر هستند. راهبری هر سه بخش صنعت، معدن و بازرگانی کشور از وظائف اصلی در حوزه های ستادی، سازمانی و استانی است. بخش ستادی عمدتا مسئولیت سیاست گذاری، پشتیبانی، برنامه ریزی عملیاتی، نظارت، پایش وضعیت و رسیدگی به مسائل کلان هر سه بخش صنعت، معدن و بازرگانی را بر عهده دارد. سازمان های تابعه نیز مسئولیت توسعه و اجرای سیاست ها و برنامه های حاکمیتی در حوزه ماموریت خود را بر عهده دارند که این اقدامات با مشارکت بخش خصوصی و یا به صورت مستقل توسط این سازمان ها انجام می شود.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]