کد: 13951008209625517

خدمات مراسم عروسی در تالارها چگونه قیمت گذاری می شود

قیمت گذاری سلیقه ای در تالارهای پذیرایی ممنوع

کد: 13951008209625517

https://goo.gl/pXaaZD

، تهران ، (اخبار رسمی): هیچ واحدی نمی‌تواند به صورت سلیقه‌ای برای خدماتی که ارائه می‌دهد.

قیمت گذاری سلیقه ای در تالارهای پذیرایی ممنوع

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی اتاق اصناف ایران، خسرو ابراهیمی‌نیا رئیس اتحادیه تالارهای پذیرایی و تجهیز مجالس به تشریح چگونگی و تعیین تعرفه‌های تالارهای پذیرایی پرداخت و تصریح کرد که هیچ واحدی نمی‌تواند به صورت سلیقه‌ای برای خدماتی که ارائه می‌دهد، قیمت بگذارد و همه موارد باید بر اساس قرارداد و با توافق مه‌مان باشد. 

وی ادامه داد: معمولا مراسم‌ها و مجالس عروسی پس از ماه محرم و صفر و از ابتدای ماه ربیع‌الاول به بعد شروع می‌شود و اتحادیه هم نظارت کافی را نسبت به واحدهای صنفی دارد. 

وی ادامه داد: کمیسیون‌های بازرسی و فنی‌ اتحادیه به طور دائم نسبت به فعالیت تالارهای پذیرایی به لحاظ کی و کیفی نظارت دارند و با برگزاری کلاس‌های آموزشی در رشته‌های مختلف مرتبط اقدام به آموزش واحد‌ها کرده است و تمام پرسنل واحدهای صنفی در بخش‌های مختلف این دوره‌ها را گذرانده‌اند یا در حال گذراندن هستند، اقدامی که باعث شده است تالارهای پذیرایی از نظر ارائه خدمات و مدیریت از روند رو به رشدی برخوردار شوند. 

در تهران تالار پذیرایی غیر مجاز نداریم

رئیس اتحادیه تالارهای پذیرایی و تجهیز مجالس با اشاره به فعالیت واحدهای صنفی غیر مجاز توضیح داد: در این زمینه اتحادیه با تمام قدرت با همکاری پلیس و اماکن اقدام به پلمب این واحد‌ها کرده است که به صورت غیر مجاز مبادرت به برگزاری مجالس می‌کردند و امروز در شهر تهران شاهد فعالیت واحدهای صنفی غیر مجاز نیستیم. 

ابراهیمی‌نیا درباره وضعیت چگونگی تعیین نرخ‌ها در تالارهای پذیرایی گفت: کلیه واحدهای صنفی موظفند که ارائه خدمات و نرخ‌هایشان را به تایید اتحادیه برسانند، به هر حال تالار‌ها بر حسب نوع خدماتی که ارائه می‌دهند با هم متفاوتند و بر این اساس قیمت‌هایشان نیز متفاوت است. کمیسیون‌های فنی اتحادیه روی تمامی قیمت‌ها نظارت لازم را دارد و کسی نمی‌تواند به صورت سلیقه‌ای برای خدماتش قیمت تعیین کند و اگر شکایتی باشد اتحادیه ظرف ۲۴ ساعت رسیدگی خواهد کرد. 

همه خدمات تالارهای پذیرایی با توافق متقاضی است

وی ادامه داد: ارائه خدمات در تالارهای پذیرایی باید به صورت کاملا شفاف باشد. هیچ واحد صنفی حق ندارد مبلغی بابت هر نوع خدمات غیر شفافی که در قرارداد نیامده باشد دریافت کند و تمامی خدمات باید با توافق باشد. پولی که یک واحد صنفی برای اتاق عقد دریافت می‌کند بابت امکانات، ساعت و زمانی است که برای مهیا کردن آن می‌گذارد اما ممکن است یک مشتری امکانات بیشتری مثلا گل آرایی خاص تری بخواهد که طبیعتا قیمت آن متفاوت خواهد. 

رئیس اتحادیه تالارهای پذیرایی و تجهیز مجالس تصریح کرد که تمامی قیمت‌ها به صورت کلی مورد تایید اتحادیه است و جزئیاتش باید با توافق مهمان تعیین شود. 

ابراهیمی نیا همچنین درباره نحوه و زمان‌بندی پرداخت هزینه تالارهای پذیرایی گفت: ماهیت فعالیت تالارهای پذیرایی به این گونه است که بعضا از یک‌سال قبل روزی برای برگزاری مراسم رزرو می‌شود، در آن مرحله مراجعه کننده ۱۰تا ۱۵درصد کل مبلغ را به‌عنوان بیعانه پرداخت می‌کند و آن روز برای آن خانواده تعیین می‌شود. سپس با توافق‌هایی که صورت می‌گیرد معمولا حداکثر تا ۱۰ روز قبل، کل مبلغ پرداخت می‌شود و اگر بعد از برگزاری مراسم نارضایتی نسبت به خدمات واحد صنفی وجود داشته باشد در صورت مراجعه به اتحادیه حتما حقوقشان استیفا خواهد شد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

اتاق اصناف ایران

اصناف و بازاریان همواره به عنوان قشری از جامعه شناخته میشوند که در بستر تحولات اقتصادی و اجتماعی جایگاه و کارکرد گسترده و در عین حال موثری در حوزه های مختلف داشته اند. در اقتصاد ایران اصناف به عنوان آخرین حلقه اقتصادی اهمیت ویژه ای در رشد و پویایی اقتصاد کشور داشته و به دلیل گستردگی ارتباط مستقیم با آحاد مردم مثابه قلب اقتصادی جامعه عمل می کنند.

منتشر شده در سرویس های:

کارآفرینی و استارتاپ | شهر و جامعه

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.