کد: 13951014213716383

شهردار شیراز خبر داد

تصویب 400 هزار دلار فاینانس تجهیز خط 2 قطار شهری

کد: 13951014213716383

https://goo.gl/ALZ3nk

، شیراز ، (اخبار رسمی): شهردار شیراز با اشاره به تداوم روند احداث خط دوم قطار شهری، از نهایی شدن فاینانس 400 هزار دلاری با شرکت چینی برای خرید و تامین تجهیزات این خط خبر داد.

تصویب 400 هزار دلار فاینانس تجهیز خط 2 قطار شهری

به گزارش اخبار رسمی به نقل از پایگاه خبری شهرداری شیراز، علیرضا پاک فطرت در جلسه علنی شورای شهر شیراز اظهار داشت: در سفری که به همراه استاندار و معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس به تهران داشتیم، موضوع تامین بخشی از سهم دولت در خط دوم قطار شهری شیراز دنبال و تصویب شد.

وی با بیان اینکه فاینانس مصوب باید تنها در خط دوم و تنها در تجهیز خط و تامین واگن استفاده شود، خاطرنشان کرد: این موضوع در کمیسیون اقتصاد نیز تایید شده است.

شهردار شیراز افزود: با تصویب این فاینانس امیدواریم بخش سویل خط دوم قطار شهری شیراز با سرعت بیشتری دنبال شده و تا 2 سال آینده، این خط به ایستگاه امام حسین(ع) برسد.

پاک فطرت امکان مسافرگیری خط یک قطار شهری شیراز در مسیر خط یک ایستگاه امام حسین(ع) را هم منوط به تکمیل گالری خط دوم این ایستگاه دانست و گفت: تا زمانیکه ایستگاه امام حسین(ع) به شکل کامل تمام نشود، امکان مسافرگیری هم وجود نخواهد داشت.

شهردار شیراز ادامه داد: تاکنون بالغ بر 70 درصد از اقدامات اجرایی در بخش سویل ایستگاه خط دوم در میدان امام حسین(ع) انجام شده است و امیدواریم در آینده نزدیک شاهد تکمیل و تجهیز آن باشیم.

پاک فطرت با اشاره به برگزاری جلسه ای با مدیران صندوق توسعه ملی در تهران و با حضور استاندار و معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس، یادآور شد که جلسه یاد شده با هدف تامین بخشی از نیازهای مالی تکمیل فاز اول خط یک قطارشهری، برگزار شده بود.

وی افزود: موضوع تامین 30 میلیون دلار از طریق صندوق توسعه ملی مطرح شده بود که در قالب تسهیلات در اختیار شهرداری قرار گیرد اما به دلایلی به تاخیر افتاده بود که در این جلسه موضوع پیگیری شد اما هنوز نتیجه قطعی آن مشخص نشده است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شهرداری شیراز

شیراز در زمان علی(عمادالدوله)و حسن (رکن الدوله)و عضد الدوله دیلمی( از سال 322تا 372ق)پایتخت بوده‌است. عضدالدوله به آبادی شیراز پرداخت و بناهایی نو در آن ساخت. در دوران فرمانروایی او شهرکی به نام «گرفناخسرو» بازاری طولانی، کاخی با کتابخانه‌ای بسیار غنی، بیمارستان عضدی، نخستین بنای بقعه علی بن حمزه (ع)، قنات رکن آبادی و بنای گهواره دید و ... ساخته شد که برخی از آنها برجای مانده است.

منتشر شده در سرویس:

شهر و جامعه

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.