کد: 13951015214315517

نرخ ارز، عینک را گران نکرد

کد: 13951015214315517

https://goo.gl/K7gfoN

، تهران ، (اخبار رسمی): هیچ گونه تغییر و تحولی از سوی فروشندگان روی قیمت عینک اعمال نشده است.

نرخ ارز، عینک را گران نکرد

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی اتاق اصناف ایران، حمید ثابت قدم رئیس اتحادیه سازندگان و فروشندگان عینک با تکذیب افزایش قیمت عینک به تبع افزایش قیمت ارز گفت: مبنا بر این است که برای کالاهای خریداری شده در زمان افزایش نرخ ارز با توجه به صدور حواله و ترخیص آن از گمرک نرخ گذاری انجام شود اما روی کالاهای قدیمی افزایش قیمتی صورت نپذیرفته است.

وی در مورد اجرای طرح برخورد با کالای قاچاق در این اتحادیه نیز ضمن اشاره به این که در زمینه عینک تولید داخلی نداریم و عینک های موجود در بازار از خارج وارد کشور می شود، افزود: عینک های برند بازار از کشورهای ایتالیا، آلمان و فرانسه وارد کشور می شود اما بخش زیادی از مصرف ما در حوزه ی عینک از کشور چین صورت می گیرد که در واقع برترین و با کیفیت ترین محصولات وارد می شود.

وی حجم بالای قاچاق در کشور را در نتیجه تعرفه های بالای گمرگی عنوان کرد و افزود: متاسفانه تا زمانی که تعرفه های گمرکی در کشور به صورت غیرمنطقی بالا باشد، سودجویان به صورت غیرقانونی و با صرف هزینه های سرسام آور اقدام به واردات کالاهای قاچاق می کنند.

ثابت قدم به همکاری با گشت های مشترک مبارزه با کالای قاچاق و بازرسان اصناف برای برخورد با کالای قاچاق اشاره کرد و در خصوص حجم عینک های قاچاق در بازار گفت: مشخص نیست که به چه میزان عینک قاچاق وجود دارد چون بخشی از عینک های قاچاق توسط دستفروشان و واحدهای فاقد پروانه کسب به فروش می رسد.

وی گفت: واحدهای صنفی دارای جواز کسب عینک دارای برگ سبز و فاکتور خرید هستند و تاکنون در اجرای طرح برخورد با کالای قاچاق مشکلی  از این حیث با واحدهای صنفی نداشتیم.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

اتاق اصناف ایران

اصناف و بازاریان همواره به عنوان قشری از جامعه شناخته میشوند که در بستر تحولات اقتصادی و اجتماعی جایگاه و کارکرد گسترده و در عین حال موثری در حوزه های مختلف داشته اند. در اقتصاد ایران اصناف به عنوان آخرین حلقه اقتصادی اهمیت ویژه ای در رشد و پویایی اقتصاد کشور داشته و به دلیل گستردگی ارتباط مستقیم با آحاد مردم مثابه قلب اقتصادی جامعه عمل می کنند.

منتشر شده در سرویس:

کسب و کار و خرده فروشی

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.