اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13951015214595809

با استفاده از ناوگان شرکت ملی حفاری ایران

پروژه حفاری یاران جنوبی امسال به اتمام می رسد

کد: 13951015214595809

https://goo.gl/x4h0YG

، تهران , (اخبار رسمی): معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در پروژه های حفاری از پیشرفت ۸۸ درصدی عملیات حفاری در چهار میدان نفتی و گازی مشترک به وسیله ناوگان این شرکت در جنوب و جنوب غرب کشور خبر داد.

پروژه حفاری یاران جنوبی امسال به اتمام می رسد

 به گزارش اخبار رسمی به نقل شرکت ملی نفت ایران، مهران مکوندی در این باره اظهار کرد: در قالب این پروژه ها که به صورت کلید در دست (EPDS) در دست اجراست در مجموع ۸۲ حلقه چاه های نفت و گاز در این میدان ها حفر و تکمیل می شود.
وی در بیان تفکیک میدان ها و تعداد چاه ها توضیح داد: از شمار این چاه ها که توسعه ای و توصیفی است، ۴۰ حلقه در میدان نفتی آزادگان جنوبی، ۱۳ حلقه در میدان نفتی یاران جنوبی، هفت حلقه در میدان نفتی آذر و ۲۲ حلقه در فاز ۱۴ میدان گازی پارس جنوبی در مراحل تکمیل عملیات حفاری قرار دارد.
مکوندی با اشاره اینکه پروژه حفاری در میادین آزادگان و یاران جنوبی براساس قرارداد میان این شرکت با شرکت مهندسی و توسعه نفت (متن) در دست اجراست، افزود: حفر و تکمیل ۴۰ حلقه چاه در میدان آزادگان جنوبی هم اکنون با ۹۱ درصد پیشرفت کار در مرحله تکمیل چاه هاست که از این تعداد چاه ۳۰ حلقه تکمیل نهایی و ۱۰ حلقه باقیمانده تا پایان امسال کامل و تحویل کارفرما خواهد شد.
معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در پروژه های حفاری گفت: در میدان یاران جنوبی نیز حفاری ۱۳ حلقه چاه با پیشرفت ۹۸ درصد در حال انجام است. این پروژه هم تا پایان سال جاری در اختیار کارفرما قرار می گیرد.
مکوندی با بیان اینکه پروژه حفاری هفت حلقه چاه در میدان آذر که شرکت سروک آذر کارفرمای آن است با ۷۲ درصد پیشرفت در حال انجام است و در این ارتباط حفاری چهار حلقه چاه خاتمه یافته و سه حلقه در دست حفاری است و دو حلقه آن در مرحله پایان کار است.
وی همچنین پیشرفت حفاری ۲۲ حلقه چاه در فاز ۱۴ طرح توسعه میدان گازی پارس جنوبی که در قالب قرارداد با شرکت نفت و گاز پارس اجرا می شود را ۹۰ درصد عنوان و اظهار کرد: با تامین لوله های CRA، هر ۲۰ روز یک حلقه چاه تکمیل نهایی و تحویل کارفرما می گردد.
مکوندی افزود: ملی حفاری به جز چهار پروژه پیش گفته، در موقعیت عملیاتی شرکت نفت و گاز اروندان نیز پروژه ۳+۱۰ شامل ۱۰ حلقه چاه تعمیری و سه حلقه چاه توسعه ای را به صورت کلید در دست با پیشرفت ۲۱ درصد در حال اجرا دارد که در نوع خود نخستین پروژه به صورت EPDS در چارچوب همکاری میان این شرکت و شرکت اروندان است.
معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در پروژه های حفاری همچنین حفاری ۱+۱۲ حلقه چاه در بخش خشکی میدان گازی کیش را از دیگر پروژه های کلید در دست برشمرد که این پروژه نیز با ۷۶ درصد پیشرفت، مراحل نهایی کار را پشت سر می گذارد.
وی پیشرفت کلی پروژه های حفاری کلید دردست در حوزه این معاونت را که با کاربست بیش از ۲۰ دکل حفاری سنگین و فوق سنگین خشکی و دریایی صورت می پذیرد، ۷۸ درصد عنوان و از آمادگی این شرکت برای حضور در پروژه های جدید با توجه به اجرایی شدن نسل جدید قراردادهای نفتی و حضور شرکت های بین المللی، در کشور خبر داد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شرکت ملی نفت جمهوری اسلامی ایران

شرکت ملی نفت ایران از سال 1330 تاکنون عهده دار سامان بخشیدن و سیاستگذاری فعالیت های صنعت نفت اعم از اکتشاف، حفاری، تولید، پژوهش و توسعه، پالایش و توزیع نفت، گاز و فرآورده های نفتی و صادرات آن بوده است. این شرکت با در اختیار داشتن ذخیره های عظیم هیدروکربوری، یکی از بزرگترین شرکت های نفتی جهان به شمار می آید.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

نفت، نیرو و انرژی