کد: 13951018216295831

مدیر آموزش، پژوهش و فناوری ایمیدرو عنوان کرد

توانمندسازی منابع انسانی جزو اولویت‌های ایمیدرو

کد: 13951018216295831

https://goo.gl/deuBH4

، تهران ، (اخبار رسمی): مدیر آموزش، پژوهش و فناوری ایمیدرو گفت: توانمندسازی منابع انسانی بخش معدن و صنایع معدنی جزو اولویت‌های ایمیدرو است.

توانمندسازی منابع انسانی جزو اولویت‌های ایمیدرو

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، شمس‌الدین سیاسی‌راد در جلسه هم اندیشی و هم افزایی آموزش و توسعه یادگیری در معادن و صنایع معدنی غیر دولتی اظهار داشت: ایمیدرو از سرمایه‌گذاری‌ شرکت های خصوصی بخش معدن و صنایع معدنی در حوزه آموزش‌های مهارتی و تخصصی کارکنان خود حمایت می‌کند.

وی افزود: از سال گذشته، ایمیدرو با همکاری سازمان‌های آموزش فنی و حرفه‌ای و نظام مهندسی معدن، آموزش‌های مهارتی کارگران و تخصصی سطوح کارشناسی و بالاتر معادن و صنایع معدنی غیر‌دولتی را در همه استان های کشور آغاز کرده است.

مدیر آموزش، پژوهش و فناوری ایمیدرو با بیان اینکه منابع انسانی ماهر و متخصص نقش تعیین کننده‌ای در  تداوم، رشد، افزایش سود و سهم بازار و به طور کلی رقابت‌پذیری بنگاه‌های اقتصادی دارند، تصریح کرد: منابع انسانی آموزش دیده و متخصص از طریق ترکیب خلاقانه و کارآمد دارایی‌های رقابتی نظیر سرمایه با فرآیندهای رقابتی نظیر سرعت و کیفیت باعث افزایش رقابت‌پذیری بنگاه‌های اقتصادی می شوند.
وی ادامه داد: بنابراین افزایش سرمایه‌گذاری در آموزش‌های غیر‌رسمی و انتقال نتایج آن به محیط کار و تولید، سبب افزایش بهره‌وری منابع انسانی و در نتیجه رقابت پذیری بیشتر بنگاه‌ها خواهد شد.
سیاسی راد در جمع مدیران آموزش سازمان های صنعت، معدن و تجارت، سازمان‌های آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و نظام مهندسی معدن و خانه معدن استان‌های مازندران، گلستان، خراسان شمالی، رضوی، جنوبی و سیستان و بلوچستان بیان داشت: نشست‌های هم‌اندیشی استان‌های همجوار با هدف افزایش کیفیت خدمات آموزشی و اثر‌بخشی دوره‌های آموزشی در حال برگزاری و تعیین نیازها و اولویت‌های آموزشی سال آتی برگزار شده ‌است.
وی ادامه داد: بر اساس دستور‌العمل ابلاغ شده از طرف ایمیدرو، سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها در کنار تشکل‌های غیر‌دولتی از جمله ارکان اصلی اجرا و نظارت بر اجرای دوره‌های آموزشی در حال برگزاری توسط سازمان‌های آموزش فنی و حرفه‌ای و نظام مهندسی معدن هستند.
مدیر آموزش، پژوهش و فناوری ایمیدرو خاطرنشان کرد: از خانه معدن ایران انتظار داریم ضمن افزایش همکاری معادن خصوصی در فرآیند اجرای دوره‌های آموزشی در زمینه فرهنگ‌سازی و تحریک تقاضا برای آموزش‌های اثربخش و همچنین نیازسنجی‌های آموزشی معادن بخش خصوصی، به اجرای موفق این برنامه ملی کمک کند.
سیاسی راد با بیان اینکه موضوع ایمنی، بهداشت و محیط زیست با هدف حفاظت از نیروی کار و صیانت از محیط زیست از جمله اولویت‌های آموزشی برنامه فراگیر و ملی ایمیدرو است، گفت: ایمیدرو طی سال‌جاری به منظور کاهش و جلو‎گیری از وقوع حوادث ترافیکی در مجتمع‌ها و معادن تابعه خود، بیش از 750 نفر از رانندگان ماشین‌آلات سنگین معدنی را آموزش داده و برای آنها گواهینامه شرکت در دوره را صادر کرده است. در این چارچوب در معادن و مجتمع‌های تابعه ایمیدرو به‌کارگیری رانندگان فاقد گواهی شرکت در دوره‌های آموزشی یادشده ممنوع است.
به گفته مدیر آموزش، پژوهش و فناوری ایمیدرو، در این برنامه ملی انتظار ایمیدرو از سازمان‌های آموزش فنی و حرفه‌ای، نظام مهندسی معدن و انجمن مهندسی معدن ایران به عنوان اعضای شورای سیاست گذاری و راهبری آموزش و توسعه یادگیری در معادن و صنایع معدنی بخش خصوصی، تضمین کیفیت و اثربخشی دوره‌های آموزشی و طراحی ساز و کارهای ساماندهی طرف عرضه خدمات آموزشی و نظارت موثر بر عملکرد مربیان و مدرسان احراز صلاحیت شده برای تدریس و اداره دوره‌های آموزشی تئوری و عملی کوتاه و بلند مدت مهارتی و تخصصی غیر‌رسمی در بخش معدن و صنایع معدنی است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

ایمیدرو

سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران بموجب ماده 6 قانون تاسیس وزارت صنایع و معادن مصوب 1379/10/6 مجلس شورای اسلامی و تبصره ذیل ماده مذکور به منظور بررسی، تهیه و اجرای طرحهای احداث، توسعه، تجهیز و نوسازی صنایع تولیدی متالوژی، استخراج و فرآوری مواد معدنی و اجرای طرحهای اکتشافی تشکیل گردیده است.

منتشر شده در سرویس:

صنعت و تولید

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.