اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13951026220705431

نعمت زاده در سالگرد برجام اعلام کرد

8 میلیارد دلار در قالب 68 طرح سرمایه گذاری شد

کد: 13951026220705431

https://goo.gl/JQccA9

، تهران , (اخبار رسمی): وزیر صنعت، معدن وتجارت در سالگرد امضای برجام گفت: 68 طرح با سرمایه گذاری خارجی بیش از 8 میلیارد و 800 میلیون دلار در دولت تدبیر و امید انجام شده است که 5 میلیارد دلار آن مربوط به سال 95 است.

8 میلیارد دلار در قالب 68 طرح سرمایه گذاری شد

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی وزارت صنعت معدن و تجارت؛ «محمد رضا نعمت زاده» در چهاردهمین همایش از مجموعه همایش های علمی و کاربردی اقتصاد مقااومتی در دانشگاه خاتم  با بیان این مطلب ، افزود : عملیات اجرایی برخی از این طرح ها 100 درصد و برخی دیگر به 90 درصد رسیده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه باید اقتصاد بدون نفت را جدی تر از قبل دنبال کنیم ، گفت: در 9 ماهه امسال نسبت به پارسال در صادرات غیر نفتی 9 درصد رشد داشته ایم و صادرات غیر نفتی کشور از 200 هزار دلار اول انقلاب، سال گذشته به 40 میلیارد دلار رسید و امسال به حدود 45 میلیارد دلار خواهد رسید.
وزیر صنعت، معدن وتجارت در ادامه گفت: هم اکنون حدود 450 قطعه ساز اصلی و یک هزارو 200  قطعه ساز یدکی یا فرعی  در کشور وجود دارد  که با خودروسازان بزرگ همکاری می کنند و در این میان اگر خودرو سازی رشد لازم پیدا نکند بدنبال آن این قطعه سازان نیز در حالت رکود به سر می برند.
نعمت زاده  با اشاره به اینکه صنایع بزرگ و مادر به مراتب مزیت های بیشتری دارند افزود : 95 درصد از صنایع کشور از نوع کوچک و متوسط هستند که 40 درصد اشتغال کشور را تامین می کنند و 20 درصد ارزش افزوده را تولید می نمایند  و این در حالی است که واحدهای بزرگ صنعتی 80 درصد ارزش افزوده را تولید می کنند.
وی افزود : صنایع کوچک اقماری بوده و در صورت بده و بستان با صنایع بزرگ پویا و فعال می شوند.
محمدرضا نعمت زاده که در همایش اقتصاد مقاومتی سخن می گفت افزود: برای ایجاد یک صنعت بزرگ از زمان طراحی اولیه تا احداث و بهره برداری کامل حداقل  4 الی 5 سال طول می کشد لذا می بایست از اقدامات تکراری پرهیز نموده و و از تجارب سایر کشورهای موفق صنعتی و دانشگاهیان سود برد.
وزیر صنعت، معدن وتجارت تصریح کرد : اخیرا سرمایه گذاری های جدیدی در بخش صنایع معدنی کشور شده است و ما درصدد تکمیل و بهم پیوستگی حلقه های زتجیره تولید صنایع معدنی از جمله فولاد هستیم واز معدن تا محصول نهایی این زنجیره قطع نشده و در تعامل با یکدیگر باشند.
نعمت زاده با بیان اینکه در دولت قبلی و فعلی یارانه تولید نصیب وزارت صنعت ، معدن و تجارت نشده است ، گفت: حتی از بودجه های ما برمی دارند تا بتوانند یارانه نقدی را پرداخت کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت صنعت، معدن و تجارت

در حال حاضر متولی بخش ساخت و بازرگانی در ایران وزارت صنعت، معدن و تجارت است که از لحاظ ساختار سازمانی به سه بخش اصلی تقسیم می شود. حوزه ستادی، حوزه سازمان های تابعه و حوزه سازمان های استانی که در 31 استان کشور مستقر هستند. راهبری هر سه بخش صنعت، معدن و بازرگانی کشور از وظائف اصلی در حوزه های ستادی، سازمانی و استانی است. بخش ستادی عمدتا مسئولیت سیاست گذاری، پشتیبانی، برنامه ریزی عملیاتی، نظارت، پایش وضعیت و رسیدگی به مسائل کلان هر سه بخش صنعت، معدن و بازرگانی را بر عهده دارد. سازمان های تابعه نیز مسئولیت توسعه و اجرای سیاست ها و برنامه های حاکمیتی در حوزه ماموریت خود را بر عهده دارند که این اقدامات با مشارکت بخش خصوصی و یا به صورت مستقل توسط این سازمان ها انجام می شود.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

صنعت و تولید