اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13951026220765517

معاون تشکل های صنفی مرکز امور اصناف و بازرگانان کشور خبر داد

عملیاتی شدن آیین نامه فروشگاههای مجازی تاپایان سال

کد: 13951026220765517

https://goo.gl/Yks2sQ

، تهران , (اخبار رسمی): معاون تشکل های صنفی مرکز امور اصناف و بازرگانان ایران گفت: آیین نامه اجرایی فروشگاه های مجازی و اینترنتی تا پایان سال جاری به تصویب هیات عالی نظارت می رسد.

عملیاتی شدن آیین نامه فروشگاههای مجازی تاپایان سال

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی اتاق اصناف ایران ، قاسم گل گواهی درباره فعالیت فروشگاه های اینترنتی و مجازی در کشور گفت: در ماده ۸۷ قانون نظام صنفی به فعالیت فروشگاه های اینترنتی و مجازی اشاره شده و آیین نامه فعالیت فروشگاه های اینترنتی و مجازی نیز تدوین شده است.

وی افزود: هم اکنون آیین نامه اجرایی فعالیت فروشگاه های اینترنتی و مجازی در حال بازنگری است و در دستور کار هیات عالی نظارت قرار دارد.

معاون تشکل های صنفی مرکز امور اصناف و بازرگانان وزارت صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: نحوه فعالیت فروشگاه های مجازی و  اینترنتی، فرآیند و شرایط صدور مجوز و همچنین نظارت بر فعالیت این فروشگاه های مجازی در آیین نامه دیده شده است.

وی با بیان این که فعالیت فروشگاه های اینترنتی و مجازی در چارچوب قانون و مقررات تدوین شده است، افزود: آیین نامه فروشگاه های مجازی و اینترنتی به جهت ضرورت در مسیر اصلاح قرار دارد و به نظر می رسد که تا پایان امسال با انجام اصلاحات مورد نظر به تصویب هیات عالی نظارت برسد.

گل گواهی همچنین در واکنش به انتقاداتی مبنی بر ازدیاد فعالیت فروشگاه های مجازی و اینترنتی در کشور و عواقب احتمالی فعالیت این فروشگاهها اظهار داشت: در کل دنیا، این نوع نوین سازی در شبکه توزیع صورت می گیرد ضمن آنکه در ارزیابی فعالیت فروشگاه های اینترنتی باید این نکته مورد توجه قرار گیرد که از کدام منظر می خواهیم به بررسی فعالیت فروشگاه های مجازی بپردازیم؛ از دیدگاه یک واحد صنفی که فروشگاه های مجازی را به عنوان رقیب در بازار کار می بینند یا از نگاه مردم و مصرف کنندگان.

وی در عین حال از ایجاد واحد مستقل فروشگاه های مجازی در مرکز امور اصناف و بازرگانان ایران خبر داد و تصریح کرد: بدون شک اگر بنا بود فعالیت فروشگاه های مجازی و اینترنتی مثبت و موثر نباشد، این موضوع در متن قانون نمی آمد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

اتاق اصناف ایران

اصناف و بازاریان همواره به عنوان قشری از جامعه شناخته میشوند که در بستر تحولات اقتصادی و اجتماعی جایگاه و کارکرد گسترده و در عین حال موثری در حوزه های مختلف داشته اند. در اقتصاد ایران اصناف به عنوان آخرین حلقه اقتصادی اهمیت ویژه ای در رشد و پویایی اقتصاد کشور داشته و به دلیل گستردگی ارتباط مستقیم با آحاد مردم مثابه قلب اقتصادی جامعه عمل می کنند.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]