اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13951101223495431

سخنگوی شورای سیاست گذاری خودرو اعلام کرد

رشد 38 درصدی تولید انواع خودرو در 10 ماهه امسال

کد: 13951101223495431

https://goo.gl/BwFTwj

، تهران , (اخبار رسمی): سخنگوی شورای سیاست گذاری خودرو گفت: در 10 ماهه امسال یک میلیون و 79 هزارو 462 دستگاه انواع خودرو توسط خودروسازان داخلی کشور تولید شد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 38 درصدی افزایش یافته است.

رشد 38 درصدی تولید انواع خودرو در 10 ماهه امسال

به گزارش  اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی وزارت صنعت معدن و تجارت ، امیرحسین قناتی با اعلام این خبر افزود: در بخش تولید خودروهای سواری با این روند به رشد 40 درصدی خواهیم رسید، همچنین در سایر بخش های تولید انواع خودرو نظیر: وانت، مینی بوس، اتوبوس و کامیون با رشدهای افزاینده تولید روبرو خواهیم شد. 

وی افزود: با تلاش مضاعف خودروسازان داخلی کشور امید آن داریم تا به تولید انواع خودرو به یک میلیون و 300 هزار دستگاه برسیم.
سخنگوی شورای سیاست گذاری خودرو وزارت صنعت، معدن و تجارت در ادامه درخصوص پیاده سازی استانداردهای لازم برای تولید خودرو در کشور گفت: برابر برنامه عملیاتی زمانبندی شده و هماهنگ شده با سازمان ملی استاندارد کشور، موضوع ارتقای استانداردهای لازم ایمنی و کیفی صنعت خودرو را با جدیت دنبال می کنیم. 
به گفته قناتی بدنبال استانداردسازی تولید خودروهای جدید، خودروهای ساخت سال های گذشته باید به حداقل استانداردهای لازمه مدنظر سازمان ملی استاندارد برسند. 
سخنگوی شورای سیاست گذاری خودرو در بخش دیگری از سخنان خود گفت: به منظور ارتقای کیفی قطعات ساخته شده مورد نیاز صنعت خودرو همچنین توجه جدی به خدمات پس از فروش بدنبال انجام ارزیابی های کیفی امید آن را داریم تا با مجموع این اقدامات رضایت مصرف کنندگان را در این زمینه جلب نماییم. 
وی افزود: در سال آینده با ورود خودروهای جدید ساخت داخل امیدواریم تا در آنها تمامی موارد مربوطه به ارتقای کیفی قطعات بکار گرفته شده در تولید خودرو به منظور افزایش سطح رضایت مشتریان محقق شود. 
قناتی با اشاره به برگزاری جلسه شورای سیاست گذاری خودروی این هفته که طبق معمول با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت برگزار شده بود گفت: در این جلسه شرکت های خودروساز داخلی موظف شدند تا مطابق برنامه های عملیاتی خودشان در خصوص افزایش استانداردهای ایمنی همچنین حفاظت سرنشینان خودرو و از سوی دیگر لحاظ نمودن ایمنی عابرین، طرح ها و برنامه ها ی خودرو را برای تصویب به دبیرخانه ی این شورا ارسال نمایند .
 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت صنعت، معدن و تجارت

در حال حاضر متولی بخش ساخت و بازرگانی در ایران وزارت صنعت، معدن و تجارت است که از لحاظ ساختار سازمانی به سه بخش اصلی تقسیم می شود. حوزه ستادی، حوزه سازمان های تابعه و حوزه سازمان های استانی که در 31 استان کشور مستقر هستند. راهبری هر سه بخش صنعت، معدن و بازرگانی کشور از وظائف اصلی در حوزه های ستادی، سازمانی و استانی است. بخش ستادی عمدتا مسئولیت سیاست گذاری، پشتیبانی، برنامه ریزی عملیاتی، نظارت، پایش وضعیت و رسیدگی به مسائل کلان هر سه بخش صنعت، معدن و بازرگانی را بر عهده دارد. سازمان های تابعه نیز مسئولیت توسعه و اجرای سیاست ها و برنامه های حاکمیتی در حوزه ماموریت خود را بر عهده دارند که این اقدامات با مشارکت بخش خصوصی و یا به صورت مستقل توسط این سازمان ها انجام می شود.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

صنعت و تولید