اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13951104225835431

با حضور نعمت زاده

نمایشگاه محصولات ایرانی در مسقط عمان افتتاح شد

کد: 13951104225835431

https://goo.gl/p1C0mR

، تهران , (اخبار رسمی): سومین نمایشگاه تولیدات و دستآوردهای ایران با همکاری سفارت جمهوری اسلامی ایران، امروز(دوشنبه) در محل نمایشگاه های شهر مسقط پایتخت عمان افتتاح شد.

نمایشگاه محصولات ایرانی در مسقط عمان افتتاح شد

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی وزارت صنعت معدن و تجارت ، در این مراسم که محمد رضا نعمت زاده  وزیر صنعت و معدن و تجارت ایران و علی بن مسعود السنیدی وزیر بازرگانی و صنعت عمان برگزار شد،‌ بر افزایش مبادلات بازرگانی با جمهوری اسلامی ایران تاکید شده است.

محمد رضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و بازرگانی ایران نیز در این باره تاکید کرد:‌ این نمایشگاه با هدف توسعه روابط تجاری و اقتصادی بین عمان و ایران و معرفی امکانات،‌ و فرصت های موجود در ایران و توسعه روابط بین بخش های خصوصی دو کشور صورت گرفته است.
وزیر بازرگانی و صنعت عمان نیز افزود: ‌انتظار داریم که تبادلات بازرگانی بین دو کشور تا پایان سال جاری میلادی افزایش یابد، به ویژه آن که علاوه بر ارتباط هوایی بین ایران و عمان، دو خط کشتیرانی بین بندرعباس، صحار و شناس نیز راه اندازی شده است.
وزیر صنعت عمان گفت:‌ اقلام غذایی وارداتی ایرانی به عمان به همراه برخی از تولیداتی که عمان آن را به ایران باز صادرات کرده است، از رشد قابل توجهی در سال گذشته میلادی برخوردار بود.
در این نمایشگاه بیش از 100 شرکت ایرانی حضور دارند که شامل کالاهای ضروری، کالاهای لوکس، فلزات، وسایل پزشکی و آزمایشگاهی، انواع فرش و فرآورده های نفتی و گازی، فراورده های پتروشیمی، تولیدات الکترونیکی، مصالح ساختمانی، دکوراسیون داخلی، پوست و لوازم یدیکی خودروی، مواد شوینده، لوازم خانگی و تولیدات غذایی و تولیدات کشاورزی است.
تبادل بازرگانی بین دو کشور دوست و همسایه ایران و عمان به صورت قابل ملاحظه ای افزایش یافت و تبادل تجاری بین دو کشور از 560 میلیون دلار در سال 2015 به یک میلیارد دلار در سال گذشته میلادی رسید.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت صنعت، معدن و تجارت

در حال حاضر متولی بخش ساخت و بازرگانی در ایران وزارت صنعت، معدن و تجارت است که از لحاظ ساختار سازمانی به سه بخش اصلی تقسیم می شود. حوزه ستادی، حوزه سازمان های تابعه و حوزه سازمان های استانی که در 31 استان کشور مستقر هستند. راهبری هر سه بخش صنعت، معدن و بازرگانی کشور از وظائف اصلی در حوزه های ستادی، سازمانی و استانی است. بخش ستادی عمدتا مسئولیت سیاست گذاری، پشتیبانی، برنامه ریزی عملیاتی، نظارت، پایش وضعیت و رسیدگی به مسائل کلان هر سه بخش صنعت، معدن و بازرگانی را بر عهده دارد. سازمان های تابعه نیز مسئولیت توسعه و اجرای سیاست ها و برنامه های حاکمیتی در حوزه ماموریت خود را بر عهده دارند که این اقدامات با مشارکت بخش خصوصی و یا به صورت مستقل توسط این سازمان ها انجام می شود.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]