اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13951112229875609

در آستانه روز ملی فناوری فضایی

۲ ماهواره فردا توسط رئیس جمهور رونمایی می شود

کد: 13951112229875609

https://goo.gl/neN0RV

، تهران , (اخبار رسمی): فردا و همزمان با روز ملی فناوری فضایی دو دستاورد فضایی کشور، توسط رئیس جمهور رونمایی می شود.

۲ ماهواره فردا توسط رئیس جمهور رونمایی می شود

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی سازمان فضایی ایران، مراسم گرامی داشت روز ملی فناوری فضایی صبح فردا چهارشنبه با حضور حسن روحانی رئیس جمهور در سالن اجلاس سران برگزار می شود.

روز ملی فناوری فضایی روزی است که کشورمان با پرتاب موفقیت آمیز ماهواره امید در ۱۴ بهمن سال ۱۳۸۷ به کشورهای دارای توانایی پرتاب ماهواره پیوست. پس از این ایران هرسال در این روز ، سالگرد دستیابی به این موفقیت جشن گرفته می شود و همراه با آن دستاوردهای جدید فضایی رونمایی شده و یا محموله‌های مختلف فضایی پرتاب می شود.

امسال نیز قرار است مراسم گرامیداشت این روز، با حضور رئیس جمهور همراه با رونمایی از ۲ ماهواره سنجش از دور و مخابراتی برگزار شود.

در این باره محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از رونمایی دو ماهواره توسط رئیس جمهوری خبر داد و گفت: قرار است فردا (چهارشنبه) در مراسمی با حضور رئیس جمهوری از دو ماهواره رونمایی شود که یکی از آنها ماهواره مخابراتی و دیگری ماهواره سنجش از دور است.

سال گذشته نیز در روز ملی فناوری فضایی با حضور رئیس جمهور از ماهواره سنجش از دور «دوستی» رونمایی شد که تاکنون این ماهواره به فضا پرتاب نشده است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سازمان فضایی ایران

جمهوری اسلامی ایران، به عنوان یکی ار معدود کشورهای منطقه خاورمیانه، از سابقه طولانی در زمینه ارتباطات ماهواره‌ای برخوردار است و از سال 1348 با عضویت در برخی از مجامع بین‌المللی مرتبط با فضا خود را به عنوان کشوری پیشرو در امر هوافضا به دنیا معرفی کرده است.پرتاب موفقیت آمیز ماهواره امید با ماهواره بر سفیر امید پرتابگر ساخت جمهوری اسلامی ایران،پرتاب کاوشگرهای 3،2،1 و 4 و محموله های زیستی با پرتابگرهای کامل بومی و ایرانی در راستای اجرای پروژه اعزام انسان به فضا،پرتاب موفقیت آمیز ماهواره رصد 1،پرتاب موفقیت آمیز ماهواره نوید علم و صنعت،طراحی وساخت چندین ماهواره که به زودی با پرتابگر های داخلی به فضا پرتاب خواهند شد،از جمله اهم فعالیت ها و پروژه هایی است که در حوزه فناوری فضای در حال انجام است .

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]