کد: 13951118232305517

شهرداری‌ها مجاز به دریافت عوارض پروانه کسب نیستند

کد: 13951118232305517

https://goo.gl/wsZmGD

، تهران ، (اخبار رسمی): شهرداری‌ها می‌توانند فقط عوارض صنفی دریافت کنند و حق دریافت عوارض پروانه کسب، عوارض تمدید و عوارض افتتاح را ندارند.

شهرداری‌ها مجاز به دریافت عوارض پروانه کسب نیستند

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی اتاق اصناف ایران، حسین رحمتی‌کیا رئیس اتحادیه مصالح فروشان البرز گفت:  قانون نظام صنفی با توجه به اینکه در مجلس شورای اسلامی تصویب شده، فصل‌الخطاب تمام وزارتخانه‌ها، سازمانها، ادارات و حتی نهادهای غیردولتی است.

وی با اشاره به اینکه متاسفانه شهرداری کرج و شهرداری شهرهای اقماری این عوارض را اعمال می‌کنند و باید از دریافت این نوع عوارض خودداری کنند، گفت: در حال حاضر اتحادیه مصالح فروشان در ۱۷ رسته و آن هم برای واحدهایی که دارای کاربری اداری، تجاری و کارگاهی  هستند  پروانه کسب صادر می‌کند.

رئیس اتحادیه مصالح فروشان مرکز استان البرز با تاکید بر اینکه متاسفانه شهرداری‌ها فضای بازی که به صورت انبار استفاده می‌شود را به عنوان تجاری محاسبه و با ضریب ۲.۵ برابر عوارض در یافت می‌کنند، بیان کرد:  ۲۵ واحد صنفی که توسط شهرداری پلمب شده بود، با هماهنگی‌ که با شهرداری منطقه ۴ و ۵ داشتیم فک پلمب شد.

رحمتی‌کیا با تاکید بر اینکه باید این امر ریشه‌ای رفع شود، عنوان کرد: در جلساتی که برگزار شد مقرر گردید مصوبه شورا در تعیین ضرایب عوارض صنفی اصلاح شود و در تعیین این ضرایب در سال آتی که لایحه آن توسط شهرداری به شورا ارسال خواهد شد، نمایندگان اتاق اصناف مرکز استان هم در جلسات کمیسیون تلفیق و بودجه شرکت داشته باشند.

وی ادامه داد: متاسفانه این جلسات برگزار می‌شود و طبق سنوات گذشته  نمایندگان اتاق اصناف تا کنون در این جلسات دعوت نشده‌اند.

رئیس اتحادیه مصالح فروشان مرکز استان البرز با اشاره به اینکه  در چند سال اخیر رکود اقتصادی تمام  صنوف به ویژه مسکن را در بر گرفته است، خاطرنشان کرد: به امید روزی که شاهد توسعه پایدار و شهری ماندگار برای شهروندان باشیم.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

اتاق اصناف ایران

اصناف و بازاریان همواره به عنوان قشری از جامعه شناخته میشوند که در بستر تحولات اقتصادی و اجتماعی جایگاه و کارکرد گسترده و در عین حال موثری در حوزه های مختلف داشته اند. در اقتصاد ایران اصناف به عنوان آخرین حلقه اقتصادی اهمیت ویژه ای در رشد و پویایی اقتصاد کشور داشته و به دلیل گستردگی ارتباط مستقیم با آحاد مردم مثابه قلب اقتصادی جامعه عمل می کنند.

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.