اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13951125235125517

رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار :

هند خواستار تهاتر پسته ایرانی با بادام هندی شد

کد: 13951125235125517

https://goo.gl/VKvY6z

، تهران , (اخبار رسمی): رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار با تاکید بر اینکه با موضوع واردات بادام هندی نباید به صورت قهری برخورد شود، گفت: مشتریان ما در هند خواستار تهاتر پسته ایرانی با بادام هندی هستند.

هند خواستار تهاتر پسته ایرانی با بادام هندی شد

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی اتاق اصناف ایران، مصطفی احمدی رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار از رایزنی صورت گرفته با وزارت جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت برای خاتمه یافتن مشکلات واردات بادام هندی خبر داد و افزود: بادام هندی در سبد مصرفی شب عید مردم جایگاه قابل توجهی دارد برهمین اساس مذاکراتی را با کارشناسان وزارت جهاد کشاورزی و وزارت صنعت، معدن و تجارت به منظور  واردات قانونی بادام هندی آغاز کردیم تا در روزهای مانده به شب عید، مشکلات موجود در این بخش حل و فصل شود.

وی همچنین در مورد جمع آوری بادام هندی از آجیل فروشان سطح شهر به دلیل اجرای طرح برخورد با کالای قاچاق، گفت: متاسفانه هم اکنون کاسبی را که ۵۰ سال شرافتمندانه کاسبی کرده است، به خاطر دو حلب بادام هندی به عنوان قاچاقچی شناخته می شود.

احمدی ضمن اشاره به مصرف ۵ الی ۶ هزار تن بادام هندی در کشور،  گفت: باید واردات بادام هندی در کشور مدیریت و البته به صورت قانونمند انجام شود؛ نباید با واردات بادام هندی به صورت قهری برخورد کنیم.

رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار در عین حال به موافقت مسئولین وزارت جهاد کشاورزی و همچنین سازمان صنعت، معدن و تجارت با واردات قانونمند بادام هندی اشاره کرد و گفت: حتی مسئولین سازمان تعزیرات حکومتی نیز موافق واردات قانونی بادام هندی هستند اما متاسفانه مشکل اینجاست که برخی از کارشناسان جهادکشاورزی گمان می کننند که بادام هندی تولید داخلی دارد در حالیکه بادام هندی در ایران تولید داخلی ندارد.

وی همچنین اعلام کرد: مشتریان ما در هند خواستار تهاتر پسته ایرانی با بادام هندی هستند، این اقدام به نفع کشور و آجیل فروشان ماست؛ به همین جهت نامه ای به مسئولین مربوطه برای آزاد سازی ثبت سفارش در ارسال کردیم.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

اتاق اصناف ایران

اصناف و بازاریان همواره به عنوان قشری از جامعه شناخته میشوند که در بستر تحولات اقتصادی و اجتماعی جایگاه و کارکرد گسترده و در عین حال موثری در حوزه های مختلف داشته اند. در اقتصاد ایران اصناف به عنوان آخرین حلقه اقتصادی اهمیت ویژه ای در رشد و پویایی اقتصاد کشور داشته و به دلیل گستردگی ارتباط مستقیم با آحاد مردم مثابه قلب اقتصادی جامعه عمل می کنند.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]