اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13951130236625431

وزیر صنعت خبر داد

تدوین برنامه راهبردی طلا و جواهرات و مصنوعات مرتبط

کد: 13951130236625431

https://goo.gl/uBsgnr

، تهران , (اخبار رسمی): وزیر صنعت ، معدن و تجارت اعلام کرد : در حال تهیه برنامه راهبردی طلا و جواهرات و مصنوعات مرتبط هستیم.

تدوین برنامه راهبردی طلا و جواهرات و مصنوعات مرتبط

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت، محمد رضا نعمت‌زاده در حاشیه بازدید از نهمین نمایشگاه بین المللی طلا ، نقره و جواهر در تهران با تاکید بر لزوم حمایت از این صنعت افزود : در رابطه با قوانین پولی کشور معتقدیم اینگونه فعالیتهای صنعتی کلا باید منفک شود و پیشنهاداتی را هم داده ایم که بخشی از آن به تایید شورای پول و اعتبار رسیده است.
وی ادامه داد :  یک سری اصلاحیه آیین نامه های فلزات گرانبها نیاز بود که در شورای پول و اعتبار تصویب کردیم و  کماکان اصلاحیه هایی نیاز است.
نعمت زاده افزود : معتقدیم صادرات و واردات  فلزات  و سنگهای گرانبها را با ارز آزاد  آزاد کنیم  تا این فلزات به صورت خام  وارد شود  و تبدیل به ارزش افزوده و صادرات شود.
وی ادامه داد: این باید با آن مسائل ارزی و طلایی که در اختیار بانک مرگزی است جدا کنیم تا صنعت شکوفا شود.
نعمت زاده اضافه کرد : قاچاق یکی از موانع و مشکلات این صنعت است و یکی از راه حلها تسهیل امور تولید و تجارت داخل می تواند باشد.
وی با اشاره به یکی دیگر از مشکلات موجود درصنعت طلا و جواهر تصریح کرد : وقتی که ما 9 درصد ارزش افزوده از این صنعت می گیریم و قاچاقچی هیچ مالیات و حقوق گمرکی نمی دهد و مالیات بر درآمد نیز پرداخت نمی کند گرایش پیدا می کند که حتی از طریق یک ساک دستی میلیونها مصنوعات را قاچاق کند. بنابر این در این زمینه هم با پیگیری فراوان و طی لایحه ای مالیات بر ارزش افزوده طلا ، نقره  وجواهرات را از 9 درصد به 3 درصد کاهش دادیم و تقدیم مجلس کردیم  که امیدواری در آنجا پیگیری شود و البته تقاضای صنعتگران و خود ما این است که این را به صفر برسانیم. 
وزیر صنعت ، معدن و تجارت افزود : در برخی کشوها مثل تایلند این مشکل وجود داشت وچند سال پیش کل مالیات بر ارزش افزوده طلا و جواهرات و .. را به صفر رساندند و از آن زمان این صنعت رونق پیدا کرد.
 وی اضافه کرد : با گرفتن مالیات بر ارزش افزوده ، عملا واردات رسمی تبدیل به واردات غیر رسمی می شود و دولت هم از حقوق گمرکی و هم مالیات بر ارزش افزوده می ماند و این تنها راهی است که باید دنبال شود.
در حال حاضر در حال تهیه برنامه راهبردی  طلا و جواهرات و مصنوعات مرتبط هستیم و با همفکری دوستان این صنعت باید حمایت شود ، چراکه هم اشتغال زاست و هم کارهنری و صنعتی است و آنچه من تقاضا  می کنم این است که با یک گرایش صادرات برویم سراغ این صنعت و من توصیه می کنم اتحادیه های مرتبط کمک کنند و ما هم قول دادیم هزینه های نمایشگاه های خارج از کشور را کاهش بدهیم یا بدون هزیه باشد تادر بازارها و نمایشگاههای تخصصی حضور داشته باشیم.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت صنعت، معدن و تجارت

در حال حاضر متولی بخش ساخت و بازرگانی در ایران وزارت صنعت، معدن و تجارت است که از لحاظ ساختار سازمانی به سه بخش اصلی تقسیم می شود. حوزه ستادی، حوزه سازمان های تابعه و حوزه سازمان های استانی که در 31 استان کشور مستقر هستند. راهبری هر سه بخش صنعت، معدن و بازرگانی کشور از وظائف اصلی در حوزه های ستادی، سازمانی و استانی است. بخش ستادی عمدتا مسئولیت سیاست گذاری، پشتیبانی، برنامه ریزی عملیاتی، نظارت، پایش وضعیت و رسیدگی به مسائل کلان هر سه بخش صنعت، معدن و بازرگانی را بر عهده دارد. سازمان های تابعه نیز مسئولیت توسعه و اجرای سیاست ها و برنامه های حاکمیتی در حوزه ماموریت خود را بر عهده دارند که این اقدامات با مشارکت بخش خصوصی و یا به صورت مستقل توسط این سازمان ها انجام می شود.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]