اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13960204246877159

دوره آموزشی طرح توجیهی فنی اقتصادی بر اساس استانداردهای بانکی و بین الملل

کد: 13960204246877159

https://goo.gl/qjXPpA

، تهران , (اخبار رسمی): واحد آموزش موسسه سپینود شرق با همکاری روزنامه دنیای ‌اقتصاد با هدف ارتقای فعالیت‌‌های سرمایه‌گذاری بخش خصوصی یک دوره آموزشی با عنوان « طرح توجیهی فنی اقتصادی بر اساس استانداردهای بانکی و بین الملل» در روز یکشنبه 24 اردیبهشت1396 به مدت هشت ساعت برگزار می‌کند.

دوره آموزشی طرح توجیهی فنی اقتصادی بر اساس استانداردهای بانکی وبین الملل-سپینود شرق

به گزارش روابط عمومی موسسه سپینود شرق، واحد آموزش این موسسه با همکاری روزنامه دنیای ‌اقتصاد با هدف ارتقای فعالیت‌‌های سرمایه‌گذاری بخش خصوصی یک دوره آموزشی با عنوان «طرح توجیهی فنی اقتصادی بر اساس استانداردهای بانکی و بین الملل» در روز یکشنبه 24 اردیبهشت 1396 به مدت هشت ساعت برگزار می‌کند.

طرح توجیهی فنی اقتصادی یا گزارش امکان‌سنجی حداقل مطالعه ای است که برای هر پروژه سرمایه‌گذاری باید انجام شود در این مطالعه طرح مورد نظر از سه منظر بازار، فنی و مالی به چالش کشیده می شود و عملا درست یا نادرست بودن سرمایه گذاری  و چشم انداز آینده پروژه به تصویر کشیده می شود.

بنابراین در درجه اول خود بنگاه های اقتصادی به این مطالعات نیاز دارند و در درجه دوم برای ارائه به بانک‌ها، مشارکت کنندگان یا حتی سرمایه گذاران خارجی اهمیت دارد.
استفاده از دستورالعملها و استانداردهای بانکی و بین المللی، جامع نگری و قابل اعتماد بودن را در پی خواهد داشت.

پروژه های ناموفق زیادی در کشور هستند که اگر مطالعات امکان‌سنجی و تدوین طرح توجیهی فنی اقتصادی مستند، واقعی و براساس استانداردهای بین المللی داشتند، این پروژه ها در نهایت به شکست نمی انجامیدند. بسیاری از پروژه‌ها توجیه‌پذیری لازم را برای سرمایه‌گذاری ندارند، نکاتی که سرمایه‌گذاران متوجه آنها نیستند و فقط با نگاه جامع و متدولوژیک می توان از عارضه های آتی پیشگیری نمود.

 مشخصات طرح توجیهی مورد قبول نظام بانکی، اجزای اصلی یک طرح توجیهی، کیفیت در طرح توجیهی، مطالعه بازار، مطالعه فنی و مالی، هزینه های سرمایه گذاری طرح،مشخصات پروفرمای مورد قبول نظام بانکی، کاربردهای تحلیل حساسیت در بررسی طرح،معرفی نرم افزار COMFAR III و ... از سرفصل‌های این دوره است.

علاقه‌مندان و متقاضیان به شرکت در این دوره آموزشی می‌توانند به واحد آموزش روزنامه «دنیای‌اقتصاد» مراجعه کنند.

برای دریافت اطلاعات بیش‌تر تقویم آموزشی موسسه سپینود شرق را ملاحظه کنید.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سپینود شرق

سپینود شرق یک موسسه بخش خصوصی است که در سال 1385 با هدف ارائه خدمات مشاوره سرمایه گذاری و مشاوره صنعتی به کارآفرینان و سرمایه گذاران تاسیس گردید.ارائه ایده های سرمایه گذاری، مطالعه و استراتژی بازار، تدوین طرح توجیهی (امکان سنجی)، مشاوره جهت اخذ تسهیلات، تامین ماشین آلات و اجرای پروژه های صنعتی از جمله فعالیتهایی است که در سپینود شرق انجام می شوند. در واقع سپینود شرق تلاش کرده است تا در همه مراحل مختلف فرآیند سرمایه گذاری ازایده تا اجرا درکنار سرمایه گذاران و کارآفرینان و پشتیبان آنان باشد. حضور در مجامع علمی و تخصصی، اخذ گواهینامه های معتبر علمی و جهانی و انجام پروژه های متنوع در زمینه های مشاوره ای و اجرایی نشان دهنده شایستگی های سپینود شرق است .

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]