اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13960320251457159

چگونه برای سرمایه‌گذاری در یک پروژه تصمیم بگیریم؟

کد: 13960320251457159

https://goo.gl/bm7gj0

، تهران , (اخبار رسمی): طرح توجیهی می‌تواند در چند زمینه از جمله تجزیه و تحلیل بازار، ارزیابی مالی و فنی کسب و کار، بررسی خواسته‌های مشتریان و ... عمل کند. پس از ترکیب این بخش‌ها می‌توان یک دید جامع نسبت به شکست یا موفقیت سرمایه‌گذاری در بازار داشت.

چگونه برای سرمایه گذاری در یک پروژه تصمیم بگیریم ؟

طرح توجیهی می تواند در چند زمینه از جمله تحلیل بازار، ارزیابی مالی و فنی کسب و کار، بررسی خواسته های مشتریان عمل کند. پس از آن می‌توان یک دید جامع نسبت به شکست یا موفقیت سرمایه‌گذاری در بازار داشت.

به گزارش شرکت سپینود شرق ،مدیران کسب و کار و کارآفرینان برای مشخص شدن این‌که یک پروژه پیشنهادی یا سرمایه‌گذاری در کسب و کار منجر به موفقیت می‌شود یا خیر، از مطالعات امکان‌سنجی (طرح توجیهی) استفاده می‌کنند. 

پیشنهاد شرح پروژه
در تحلیل طرح توجیهی (Feasibility Study) سعی می‌شود تا کسب و کار توصیف و تعریف شود. اگر شما به تجزیه و تحلیل پروژه نیاز دارید، باید جزئیات کار را در یک جدول زمانی مشخص کنید. به این معنا که تمام جزئیات محصولات یا خدمات باید به طور دقیق مورد بررسی قرار گیرد تا بازار و مدل کسب و کار واکاوی شود. در طرح توجیهی باید به جای جزئیاتی از قبیل ساختارهای سازمانی، بر الزامات اجرای سرمایه‌گذاری تمرکز شود.

تجزیه و تحلیل بازار
بخش مطالعات بازار در یک مطالعه طرح توجیهی (امکان‌سنجی) شرح دقیق و تجزیه و تحلیل بازار هدف و صنعت را قبل از سرمایه‌گذاری ارائه می ‌هد. در این مطالعات، اندازه و وسعت بازار و هم‌چنین آرایش جمعیتی با استفاده از داده‌های سرشماری و یا سایر منابع بررسی می‌شود. مطالعه بازار هدف با توجه به ویژگی‌های رفتاری، جغرافیایی و روان‌شناختی انجام می‌شود. با استفاده از اطلاعات درست می‌توان مشخص کرد که آیا بازار کسب و کار مناسب است یا خیر. هم‌چنین می‌توان به این پرسش پاسخ داد که سهم بازار درمیان رقبای موجود چقدر است. اگر بازار توسط رقبا اشباع شده باشد، از طریق طرح توجیهی می‌توان به این نکته پی‌برد. برای مثال ساخت یک نام تجاری جدید که متفاوت از رقبا باشد، یکی از کارکردهای طرح توجیهی خواهد بود.

بخش فنی طرح توجیهی
برای سرمایه‌گذاری باید الزامات مورد نیاز برای تجهیزات تخصصی و یا امکانات، حق انحصاری و کار را در نظر داشت. اما پرسش اینجاست که آیا منابع در دسترس می‌توانند به نیازها پاسخ منطقی دهند؟ استفاده از تجهیزات فنی به مجوزهای خاص از سوی برخی از سازمان‌های دولتی نیاز دارد. هم‌چنین وسایل نقلیه و یا متخصصیان حرفه‌ای نیز باید مجوزهای لازم را دریافت کنند. داشتن مشاور مورد اعتماد و متخصص در تهیه طرح توجیهی، منابع کافی، کارکنان فنی مجرب با تحصیلات عالی می‌توانند تا حد زیادی هزینه‌های ساخت‌و‌ساز و سرمایه‌گذاری را کاهش دهند و یا پیش‌بینی‌ها را به واقعیت تبدیل کنند. حرکت رو به جلو می‌تواند پروژه را از شکست نجات دهد. البته این کار باید با در نظر گرفتن هزینه‌ها و تلاش برای کاهش آنها انجام شود.

بخش مالی طرح توجیهی
تعیین مقدار هزینه پروژه پیشنهادی و یا راه‌اندازی کسب‌و‌کار باید با توجه به میزان انتظار از سود انجام شود. همه منابع در دسترس و هم‌چنین سرمایه‌گذاری‌ها باید در نظر گرفته شوند. به این معنا که شرایط مالی که در سازمان ایجاد شده است و هم‌چنین منابعی که در دسترس قرار دارد، از قبیل وام برای کسب‌و‌کار باید در طرح توجیهی مورد توجه قرار گیرند. در این بخش باید سعی شود تا میزان سود مورد انتظار از توانایی و نتیجه اصلی پروژه متمایز شود. همچنین باید میزان سرمایه مورد نیاز کسب و کار تا حد توان تامین شود.

برای دریافت اطلاعات بیش‌تر از طرح توجیهی مطالب زیر را بخوانید.

پرسشهای متداول طرح توجیهی

طرح توجیهی چیست ؟

اهداف نگارش طرح توجیهی (Feasibility Study)

 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سپینود شرق

سپینود شرق یک موسسه بخش خصوصی است که در سال 1385 با هدف ارائه خدمات مشاوره سرمایه گذاری و مشاوره صنعتی به کارآفرینان و سرمایه گذاران تاسیس گردید.ارائه ایده های سرمایه گذاری، مطالعه و استراتژی بازار، تدوین طرح توجیهی (امکان سنجی)، مشاوره جهت اخذ تسهیلات، تامین ماشین آلات و اجرای پروژه های صنعتی از جمله فعالیتهایی است که در سپینود شرق انجام می شوند. در واقع سپینود شرق تلاش کرده است تا در همه مراحل مختلف فرآیند سرمایه گذاری ازایده تا اجرا درکنار سرمایه گذاران و کارآفرینان و پشتیبان آنان باشد. حضور در مجامع علمی و تخصصی، اخذ گواهینامه های معتبر علمی و جهانی و انجام پروژه های متنوع در زمینه های مشاوره ای و اجرایی نشان دهنده شایستگی های سپینود شرق است .

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]