اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13960501255287159

معیارهای انتخاب بهترین ایده‌ سرمایه‌گذاری

کد: 13960501255287159

https://goo.gl/hY9SjP

، تهران , (اخبار رسمی): بهترین پروژه از منظر مالی پروژه‌ای است که با کم‌ترین منابع مالی بهترین سود یا برگشت سرمایه را داشته باشد.

معیارهای انتخاب بهترین ایده‌ی سرمایه‌گذاری

بهترین پروژه از منظر مالی پروژه‌ای است که با کم‌ترین منابع مالی بهترین سود یا برگشت سرمایه را داشته باشد.

به گزارش شرکت سپینود شرق، همه سرمایه‌گذاران به دنبال بهترین پروژه سرمایه‌گذاری هستند اما واقعاً بهترین پروژه سرمایه‌گذاری چه خصوصیاتی دارد. یا به عبارتی هدف ایده‌آل ما چیست؟

همه سرمایه‌گذاران به دنبال یافتن بهترین ایده سرمایه‌گذاری هستند. درحالی که ابعاد بهترین ایده از منظر هر سرمایه‌گذار متفاوت است. اما دانستن ایده‌آل‌های سرمایه‌گذاری در انتخاب و اولویت‌بندی پروژه تاثیرگذار خواهد بود.بهترین ایده سرمایه‌گذاری از منظر بازار
بهترین ایده‌ی سرمایه‌گذاری ایده‌ای است که فروش محصول تضمینی داشته باشد. مثل تولید مواد اولیه کارخانه‌ دیگر در واقع نیاز به بازاریابی ندارد البته به شرط این‌که قیمت تمام‌شده محصول از قیمت بازار پایین‌تر باشد و هم‌چنین خرید تضمینی تداوم داشته باشد ( به طور مثال قراردادهای تضمینی فروش برق نیروگاه‌ها )

بهترین ایده سرمایه‌گذاری از منظر تکنولوژی
پروژه‌ای که آخرین و به‌‌روز‌ترین تکنولوژی جهانی را با کم‌ترین هزینه با نصب و راه‌اندازی و گارانتی مادام‌العمر خریداری کند از منظر تکنولوژی بهترین ایده است. در واقع آخرین تکنولوژی این حسن را دارد که دیرتر کهنه می‌شود، کم‌ترین ضایعات را و بهینه‌ترین مصرف انرژی را دارد. از طرفی گارانتی مادام‌العمر ماشین‌آلات غیر‌ممکن است ولی تعهد نصب و راه‌اندازی، تعهد تامین قطعات و خدمات پس از فروش تعهداتی است که برای کاهش ریسک سرمایه‌گذاری نیاز است. معمولاً امکان خرید آخرین تکنولوژی به قیمت ارزان وجود ندارد ولی قطعاً با مقایسه و بررسی دقیق تکنولوژی می‌توان مناسب‌ترین تکنولوژی و یا ماشین‌آلات را با توجه به محدودیت منابع انتخاب کرد.

بهترین پروژه سرمایه‌گذاری از منظر محیط زیست پروژه‌ای است که با بررسی‌های زیست محیطی از ضرر و زیان‌های احتمالی پیش‌گیری کند.بهترین ایده سرمایه‌گذاری از منظر مالی

بهترین پروژه از منظر مالی پروژه‌ای است که با کم‌ترین منابع مالی بهترین سود یا برگشت سرمایه را داشته باشد، پروژه‌ای که با برنامه‌ریزی و زمان‌بندی درست از کم‌ترین منابع مالی و کم‌ترین خواب پول بیش‌ترین ارزش افزوده و سود را به دست آورد.

 

سایر معیارهای انتخاب پروژه‌های سرمایه‌گذاری با توجه به محدودیت‌ها و مزیت‌ها، علایق و مشوق‌ها

شاخص‌های مثبت

شاخص‌هایی که به عنوان نکات مثبت یا نقاط قوت پروژه از آنها می‌توان یاد کرد.

1-   تکمیل سبد فروش محصولات
    -  تولید محصولی که کنار سایر محصولات سرمایه‌گذار قابلیت فروش دارد.
    -  تکمیل نیازهای خانواده با توجه به محصولات موجود در سبد خانوار.
    -  تکمیل زنجیره تامین
   -  تامین مواد اولیه موردنیاز در سایر فعالیت‌های سرمایه‌گذار

2-   دسترسی به تکنولوژی
     - نحوه تامین و قابلیت دسترسی به تکنولوژی با توجه به پیچیدگی و جدیدبودن

3-   میزان سوددهی و برگشت سرمایه
      - مقایسه سوددهی پروژه نسبت به سایر پروژه‌ها

4-   مزیت منطقه‌ای
      - امکان تامین مواد اولیه ارزان قیمت، دسترسی به بازار منطقه‌ای، نیروی کار ماهر وجود دارد

5-   حجم سرمایه‌گذاری
      - استفاده حداکثری از منابع در نظر گرفته شده برای سرمایه‌گذاری مستقیم

6-    خلاء بازار
     -  تفاوت محسوس عرضه و تقاضا، بازار به محصول تولیدی نیاز دارد و قابلیت فروش محصول وجود دارد.

7-   اشتغال‌زایی     
    -  مستقیم‌: میزان اشتغال در واحد صنعتی
    -  غیر مستقیم: میزان اشتغال به واسطه وجود کارخانه در منطقه در صنایع پایین و بالادست مثل تولید مواد اولیه، فروش و پخش و ...

شاخص‌های منفی

شاخص‌هایی که به عنوان نکات منفی یا نقاط ضعف پروژه از آن‌ها می‌توان یاد کرد، اما درصورتی که سرمایه‌‌گذار از این امکانات برخوردار باشد این شاخص‌ها از نقاط قوت پروژه خواهد بود.

 1-   نیاز به استفاده از سیستم توزیع و پخش
   - فروش محصول به سیستم مویرگی فروش یا پخش مجزا و خاص نیاز دارد. وجود سیستم پخش قوی جزو مزیت‌های سرمایه‌گذار تلقی می‌شود.

2-   نیاز به برندینگ
  - فروش محصول نیاز به برندینگ و تبلیغات دارد.

وجود برندهای متعدد به معنای رقابت شدید در بازار خواهد بود و این موضوع برای سرمایه‌گذاران‌ خرد هزینه‌بر و ناخوشایند خواهد بود.
گفتنی است رسیدن به انتخاب مناسب بدون بررسی، مطالعه و کارشناسی و برنامه‌ریزی امکان‌پذیر نیست.

بهترین پروژه سرمایه‌گذاری منابع مالی خود را به همراه می‌آورد این منابع تسهیلات دولتی، فاینانس یا پوزانس فروشنده ماشین‌آلات یا حتی شراکت و سرمایه‌گذاری خریدار محصول می‌تواند باشد.

نویسنده: محسن شریف

 تهیه‌شده در گروه تولید محتوی سپینود شرق

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سپینود شرق

سپینود شرق یک موسسه بخش خصوصی است که در سال 1385 با هدف ارائه خدمات مشاوره سرمایه گذاری و مشاوره صنعتی به کارآفرینان و سرمایه گذاران تاسیس گردید.ارائه ایده های سرمایه گذاری، مطالعه و استراتژی بازار، تدوین طرح توجیهی (امکان سنجی)، مشاوره جهت اخذ تسهیلات، تامین ماشین آلات و اجرای پروژه های صنعتی از جمله فعالیتهایی است که در سپینود شرق انجام می شوند. در واقع سپینود شرق تلاش کرده است تا در همه مراحل مختلف فرآیند سرمایه گذاری ازایده تا اجرا درکنار سرمایه گذاران و کارآفرینان و پشتیبان آنان باشد. حضور در مجامع علمی و تخصصی، اخذ گواهینامه های معتبر علمی و جهانی و انجام پروژه های متنوع در زمینه های مشاوره ای و اجرایی نشان دهنده شایستگی های سپینود شرق است .

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]