اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13960613260137216

دو قدرت در کسب و کار

تفاوت بین مدیریت و رهبری درکسب و کار چیست؟

کد: 13960613260137216

https://goo.gl/1RcS2S

، بندر عباس , (اخبار رسمی): به طور خلاصه، تفاوت بین مدیرت و رهبری آن است که مدیران می‌خواهند کارها را سریع و موثر انجام دهند بدون توجه به چشم انداز، در حالی که رهبران می‌خواهند بدانند، گوش دهند و دیدگاه خود را به منظور دستیابی به چیزی بیشتر از وضعیت درست کنند.

تفاوت بین مدیریت و رهبری درکسب و کار
تفاوت بین مدیریت و رهبری درکسب و کار چیست؟

در بسیاری از شرکت ها، شما نیاز به مدیران قوی دارید به همان اندازه که به رهبران احتیاج دارید، زیرا اغلب اوقات مجبور هستید مقررات سختی را انجام دهید

تفاوت بین مدیریت و رهبری

ممکن است متوجه شده باشید که در بعضی از شرکتها مدیران پروژه و رهبران پروژه وجود دارند، اما آیا تا به حال فکر کرده اید که آیا واقعا چه تفاوتی بین آن‌ها وجود دارد؟

مقاله زیر تلاش خواهد کرد تا برخی از تفاوت‌های اصلی را به شما نشان دهد.

 

مدیریت چیست؟

مدیریت می‌تواند با این تعریف خلاصه شود: "مدیریت رشته ای است که متخصص در حفظ وضعیت موجود، مطابق با استانداردها و سازماندهی و هدایت افراد در اطراف مرزهای تعیین شده برای دستیابی به این کار است". به این ترتیب، مدیران بیشتر به انجام کارها اهمیت می‌دهند و به مردم می‌گویند که چگونه این کار را انجام دهند.

 

مدیری موفق است  که، به دنبال فرآیندها و روش‌های قرار داده شده و تمرکز بر انجام کار به سرعت و کارآمد باشد. مدیران اغلب در حین کار و یا فرایند اجرا  واکنش نشان می‌دهند و بیشتر به اقدامات فوری و پر اهمیت توجه می‌کنند. زمانی که شما در موقعیتی قرار دارید که فقط نیاز به مقابله با شرایط اضطراری دارید و نیازی به حل و فصل مسائل اساسی ندارید داشتن مدیر در  تیم خود که  بسیار عالی است.

 

استراتژی مدیران موفق

با توجه به درخواست‌های کوتاه مدت و انتظار،اتخاذ تصمیمات زود بازده، مدیران به جای اندیشیدن به مسائل بصورت ریشه ای و ایجاد تفکر عمیق در آن‌ها مسائل را سریعا به حالت اجرا در می‌آورند.

 

رهبری چیست؟

رهبری می‌تواند به روش‌های مختلف تعریف و یا تفسیر شود، اما به عنوان یک نقطه شروع به طور کلی، شما می‌توانید یک رهبر را به عنوان کسی که بیشتر با تعیین اهداف، پیشرفت در راه‌های کار و انگیزه و هدایت تیم به دستیابی به یک جهت جدید تعریف کنید.

آنها می‌توانند با به اشتراک گذاشتن یک چشم انداز الهام بخش، ایجاد تغییرات مفید، به عنوان مثال نشان دادن، توانمند سازی دیگران و ایجاد محیط مطلوب برای موفقیت تیم، مشخص شوند. به عبارت دیگرمدیران بیشتر نگران انجام کارها هستند، در حالی که رهبران بیشتر به انجام کارهای مناسب تمرکز می‌کنند.

 

چگونه یک رهبر باشیم؟

برای اینکه یک رهبر باشید، باید ابتدا و به طور کلی، بدانید چه کسی شما را به عنوان فردی و چه چیزی انگیزه می‌دهد. رهبری از طریق یک عنوان شغلی به دست نمی آید، بلکه از طریق یک سفر مستمر از خودآزمایی، مشاهده و توسعه است. تبدیل شدن به یک رهبر، چیزی نیست که یک شبه اتفاق می‌افتد، بلکه به طور کلی در طول دوره‌های طولانی به دست می‌آید، زیرا نیاز به تغییر در اندیشه دارد. تغییر ذهنیت و درون نظم اغلب یک سفر طولانی است و نه کسی که به آرامی گرفته شود یا چیزی که باید آن را فریب داد؛ این  فرایندی در حال انجام است و می‌تواند برای تمام جنبه‌های زندگی یک شخص، نه فقط در کسب و کار استفاده شود.

رهبران به طور معمول بیشتر مردم گرا و چشم انداز، به جای "انجام دهندگان” فعالیت هستند. آنها توانایی گوش دادن و انگیزه دادن به  دیگران را دارند و همچنین نشان دهنده که توانایی ذاتی برای همدلی و برقراری ارتباط با مردم دارند.

اگر می‌خواهید یک رهبر خوب باشید، فاکتور همدلی و برقراری ارتباط با مردم یک امر حیاتی است. اگر شما در حال ساخت یک تیم برای یک پروژه هستید، باید بدانید که ساخت تیم‌هایی با کارایی بالا و روابط مشتریان عالی و اطمینان از این که پروژه در واقع آنچه را که نیاز مشتری را ارائه می‌دهد نمی تواند تنها از طریق منطق بدست آید. این نیاز به خلاقیت، همدلی، ریسک پذیری، بینایی و مهمتر از همه، توانایی برقراری ارتباط با افراد در سطح شخصی است.

در بسیاری از شرکت‌ها، شما نیاز به مدیران قوی دارید  به همان اندازه که به رهبران احتیاج دارید، زیرا اغلب اوقات مجبور هستید مقررات سختی را انجام دهید و زمان و منابع لازم را برای عمیق تر شدن در استراتژی نداشته باشید، شما نیاز دارید که  پروژه به موقع و روشمند انجام شود و مدیران به شما کمک خواهد کرد که به موفقیت برسید.

به طور خلاصه، تفاوت بین مدیرت و رهبری این است که مدیران می‌خواهند کارها را سریع و موثر انجام دهند بدون توجه به چشم انداز، در حالی که رهبران می‌خواهند بدانند، گوش دهند و دیدگاه خود را به منظور دستیابی به چیزی بیشتر از وضعیت درست کنند.

شما چطور فکر می‌کنید، یک مدیر یا یک رهبر هستید؟

نظرات خودتان را با ما در سایت کسب و کار شما به آدرس http://kasbokareshoma.com به اشتراک بگذارید.

 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

کسب و کار شما

مرکزآموزش کسب و کار شما بعنوان مرکز آموزش و مشاوره کسب وکار جهت راه اندازی و بهبود عملکرد کسب وکار در فضای آفلاین و آنلاین با هدف اشتغال زایی بر پایه مهارت های فردی و رشد و رونق در شرایط کسب وکارها و طراحی شیوه های مدیریت ،رفتارهای سازمانی ،طراحی بیزینس پلن و هدف گذاری در کسب وکار فعالیت می کند.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

علم و آموزش