اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13961109279078257

عطر برنج، رنگ برنج، کهنگی عوامل تعیین کننده ی قیمت و کیفیت برنج؛

بهترین برنج ایرانی و خارجی

کد: 13961109279078257

https://goo.gl/YFcAu8

، ساری , (اخبار رسمی): برنج یکی اصلی‌ترین وعده‌های غذایی ایرانیان است و دارای جایگاه ویژه‌ای نزد ایرانیان است. به همین سبب شناخت ویژگی برنج‌های مرغوب اهمیت خاصی پیدا می‌کند و بهتر است که خریداران قبل از خرید برنج از ویژگی برنج مرغوب آگاهی لازم را داشته باشند.

بهترین برنج ایرانی و خارجی
بهترین برنج ایرانی و خارجی

عطر برنج، رنگ برنج، کهنگی و تازه بودن دانه‌ها، میزان رطوبت نسبی دانه‌ها، درصد املاح معدنی چون درصد پروتئین، درصد نشاسته و وجود یا عدم وجودچربی از عوامل تعیین کننده‌ی قیمت و کیفیت برنج است

به گزارش «خوشه چین» نان و برنج یکی اصلی‌ترین وعده ی غذایی ایرانیان است و دارای جایگاه ویژه‌ای نزد ما است. به همین سبب شناخت ویژگی برنج‌های مرغوب اهمیت خاصی پیدا می‌کند و بهتر است که خریداران قبل از خرید برنج از ویژگی برنج مرغوب آگاهی لازم را داشته باشند. برنج در بازار ایران در ارقام مختلف و با برندهای متنوع توزیع می‌شود. شناخت برندهای معتبر یکی از راه حل‌های شناخت بهترین نوع برنج است.

بهترین نوع برنج کدام است و با توجه به چه پارامترهایی تعیین می‌شود؟

برنج ایران در ردیف بهترین نوع برنج جهان قرار می‌گیرد و این به خاطر داشتن عطر و مزه‌ای بسیار مطبوع است. در بین برنج‌های کشت شده در ایران برنج شمال ایران بهترین نوع بوده و در بین برنج‌های کشت شده که دارای کیفیت و مرغوبیتی مثال زدنی هستند، می‌توان به برنج فریدونکنار اشاره کرد. علت این امر، خوش عطر بودن و خوش طعم بودن این برنج و راحت بودن هضم برنج است و اینکه در طی مراحل کاشت و داشت برنج از حداقل میزان سم و کود شیمیایی بهره گرفته شده است. یکی دیگر از انواع برنج مرغوب ایرانی، برنچ دم سیاه استخوانی است که در آستانه اشرفیه کشت می‌شود. این برنج بسیار سازگار با با ذائقه ی ایرانیان بوده و دارای عطری بسیار خوش است. از انواع دیگر برنج ایرانی می‌توان به برنج‌های کشت شده در منطقه ی شهیون خوزستان اشاره کرد که برنجی با کیفیت بالا بوده و طبخ آسان و سالم بودن برنج از ویژگی‌های این برنج است. برنج طارم که نامی‌ آشنا برای تمام ایرانیان است جزو برترین برندهای برنج ایرانی بوده که با توجه به اینکه بسیار باکیفیت است؛ اما متاسفانه به دلیل سطح زیر کشت کم, برنجی کم محصول است. این نوع برنج سهل الهضم بوده و دارای املاح مغذی بالایی است. در کنار برنج‌های ایرانی برندهای خارجی نیز در بازار عرضه شده‌اند که با توجه به بازار فروش رونق یافته‌ای که دارند، شناخت برندهای معتبر این گونه از برنج‌ها نیز مهم است. در بین برنج‌های خارجی برنج باسماتی که در جنوب آسیا کشت می‌شود جزو سالم‌ترین و بهترین برنج‌های خارجی بوده که دارای ضریب رعنایی بالایی نیز است. برنج سوپر باسماتی عطر و طعمی‌ مطابق با ذائقه ی ایرانیان داشته و برنجی ضد نفخ است.

پارامترهای موثر در تعیین کیفیت برنج:   

با توجه به تنوع و گستردگی برندهای برنج در انواع ایرانی و خارجی مسئله‌ی پارامترهای تعیین کننده‌ی کیفیت برنج اهمیت می‌یابد. پارامتر‌های گوناگونی برای تعیین ویژگی برنج مرغوب و باکیفیت مطرح می‌شود که از این دست پارامتر‌ها میتوان به فیزیک برنج یا ویژگی‌های ظاهری مثل بلندی دانه اشاره کرد. پارامترهای دیگری چون عطر برنج، رنگ برنج، کهنگی و تازه بودن دانه‌ها، میزان رطوبت نسبی دانه‌ها، درصد املاح معدنی چون درصد پروتئین، درصد امیلوز، درصد نشاسته و وجود یا عدم وجودچربی، سدیم، گلوتن و ویتامین از عوامل تعیین کننده ی قیمت و کیفیت هستند. برنج‌های مرغوب هم از نظر ظاهری و هم از نظر ارزش غذایی باید مورد بررسی قرار بگیرند. برنج‌های مرغوب دارای پروتئین، ویتامین‌های مختلف خصوصا ویتامین B1 است. برنج‌های مرغوب باید فاقد چربی، گلوتن و سدیم باشند. هر چقدر که برنج تازه‌تر و مرغوب‌تر باشد درصد نشاسته بیشتری نیز خواهد داشت. یکی دیگر از ویژگی‌هایی که برای مرغوب بودن برنج مد نظر قرار می‌گیرد، رطوبت نسبی برنج است هر چقدر که برنج دارای رطوبت بیشتری باشد تازه‌تر خواهد بود. برنج‌های تازه رطوبت نسبی بیشتری نسبت به برنج‌های کهنه‌تر خواهند داشت و این به خاطر وجود رطوبت درونی آنها است. رنگ برنج مرغوب سفید مات مایل به زردی است و حالت شیشه‌ای و کاملا شفاف ندارد. برندهای نام برده شده، چون برنج‌های مازندران، فریدونکنار، طارم دارای ویژگی‌های نام برده شده است. این برنج‌ها هم از نظر ظاهری و هم از نظر ارزش غذایی دارای کیفیتی مثال زدنی است.

عرضه‌ی اینترنتی برترین برندهای برنج ایران و جهان:  

اگر با مراکز معتبر و قابل اعتماد پخش برنج‌های مرغوب آشنایی داشته باشید، خرید شما بسیار آسان‌تر شده و با خیالی راحت می‌توانید در کمترین زمان ممکن بهترین برند برنج را خریداری کنید. مراکز معتبر به صورت مستقیم و غیر مستقیم با مشتریان ارتباط گرفته و برنج‌هایی مرغوب را که مورد تایید وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو است را عرضه می‌کنند. فروشگاه اینترنتی خوشه چین جزء فروشگاه‌های اینترنتی است که توانسته با عرضه‌ی بهترین برندهای برنج ایرانی و خارجی گامی‌ در جهت ارتقای سلامت تغذیه‌ای جامعه بردارد. 

آدرس سایت خوشه چین: www.khoshechin.com

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

خوشه چین

خوشه چین با تکیه بر این سه اصل و محیط کاربری آسان شما را قادر می سازد تا بدون دغدغه و و با خیال راحت برنج مورد نیاز خود را با قیمتی مناسب و کیفیت عالی در کمترین زمان ممکن در تمامی سال تهیه کنید

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

صنایع غذایی و کشاورزی