اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13961126282438257

تغییر نمودار رشد کودکان با برنج

کد: 13961126282438257

https://goo.gl/zQRffD

، ساری , (اخبار رسمی): به گزارش (خوشه چین) رشد کودک در ماه‌های مختلف طبق منحنی رشد کودک ارزیابی می‌شود. تغذیه درست کودک یکی از مهم‌ترین عواملی است که می‌تواند رشد درست کودک را تضمین کند. در این مقاله تاثیر برنج و نحوه‌ی درست استفاده‌ی آن برای کودکان را بررسی کردیم.

تغییر نمودار رشد کودکان با برنج
تغییر نمودار رشد کودکان با برنج

برنج اگر به صورت کته مصرف شود و برای کودکان زیر دو سال به صورت فرنی و حریره بادام تهیه شود، تاثیر بسزایی در رشد قد و وزن آنها خواهد داشت

به گزارش "وشه چین رشد کودکان و متعادل بودن قد و وزن آنها یکی از دغدغه‌های مادران به شمار می‌آید. رشد مناسب کودکان یکی از نشانه‌های سلامتی آنها به حساب می‌آید. قد و وزن متناسب علاوه بر اینکه در سلامتی تاثیر گزار است نقش مهمی‌نیز در زیبایی اندام افراد دارد. ژنتیک و تغذیه و ورزش مهم‌ترین عوامل موثر در داشتن قد و وزن متعادل است. تغذیه و مصرف مواد غنی از عناصر ضروری چون ویتامین‌ها در رشد کودک بسیار موثر است. از موادی که در رشد و نمو فرزندانتان تاثیر گذار است، مصرف مواد غذایی چون برنج خصوصا برنج‌های سبوس‌دار و غنی شده است.

برنج اگر به صورت کته مصرف شود و برای کودکان زیر دو سال به صورت فرنی و حریره بادام تهیه شود، تاثیر بسزایی در رشد قد و وزن آنها خواهد داشت. برنج سرشار از انواع ویتامین‌های ضروری، اسید‌های چرب غیر اشباع ضروری، پروتئین‌ها و کربوهیدرات‌ها است. تمامی‌ این عناصر برای افزایش رشد کودکان لازم و ضروری است و بنابراین هر چقدر برنج خریداری شده توسط خانوار باکیفیت‌تر و غنی‌تر باشد، تاثیر آن بیشتر نیز خواهد بود. اگر با روغن برنج و یا آب برنج تهیه شده از برنج‌های سالم و مرغوب پوست سر کودکتان را ماساژ دهید به رشد مو و پرپشت شدن موهای آنها کمک زیادی خواهد کرد. با توجه به این موارد, تغذیه ی کودک نقشی پررنگ و غیرقابل انکار داشته و والدین باید دقت بیشتری در خرید مواد غذایی داشته باشند و مواد غذایی مرغوب و غنی شده را از مراکز قابل اعتماد خریداری کنند.

عناصر کمک کننده به رشد بدن که در برنج موجود است؟

برنج غنی از ویتامین‌های گروه B مثل ریبوفلاوین است، وجود این ویتامین علاوه بر رشد جسمی‌ به تقویت قوای ذهنی و رشد ذهنی کودک کمک می‌کند. وجود منیزیم به افزایش حجم ماهیچه‌ها کمک می‌کند. برنج سبوس دار که به رنگ قهوه ای نیز در بازار عرضه می‌شود و نمونه‌های باکیفیت و ایرانی آن نیز توسط فروشگاه‌های معتبر ارائه می‌شود، یکی از مواد غذایی بسیار با ارزش برای افزایش رشد قدی و وزنی کودکان است. برنج با سوء تغذیه مبارزه کرده و سبب جلوگیری از این عارضه می‌شود. به خاطر وجود ترکیبات فنولی و آنتی اکسیدانی چون آسکوربیک اسید و یا اسید پارا امینو بنزوئیک اسید و ویتامین A، Eبرنج خاصیت آنتی اکسیدانی پیدا کرده و موجب تقویت سیستم ایمنی بدن می‌شود. تقویت سیستم ایمنی بدن به صورت غیر مستقیم در افزایش رشد کودکان موثر است؛ چرا که تقویت سیستم ایمنی باعث آمادگی بدن در برابر عوامل عفونی که باعث کاهش وزن کودک است، می‌شود.

بهترین برند برنج موثر بر رشد و نمو کودکان

برنج‌های غنی شده و سبوس‌دار بهترین نوع برنج برای کودکان به حساب می‌آیند؛ زیرا درصد پروتئین و آمینو اسید و ویتامین‌های گروه‌های مختلف چون A، B، E و K در این برنج‌ها بیشتر است. همچنین وجود آمینو اسیدهای چرب آزاد در این برنج‌ها بیشتر بوده و باعث افزایش رشد قدی، ذهنی و جسمی‌ کودک می‌شود. نکته‌ی مهم دیگر سالم بودن برنج است؛ زیرا علاوه بر غنی بودن برنج، عدم مواد مضر چون چربی، گلوتن و سدیم، آرسنیک و کادمیم نیز مطرح است. در بین برنج‌های تولید شده در سراسر جهان، برنج‌های ایرانی شاخص‌های یک برنج سالم و غنی را داراهستند. در بین این برنج‌ها، برنج‌های شمال ایرانی دارای عطر و طعم بی نظیری بوده و علاوه بر اینکه با ذائقه ی کودکان بدغذا مناسب است و به راحتی قابل هضم هستند، می‌تواند مواد ضروری برای رشد آنها را فراهم کند. به همین سبب خرید برنج سالم و مرغوب از مراکز معتبر اهمیت پیدا می‌کند. تنها فروشگاه‌های اینترنتی فعال در ایران فروشگاه خوشه چین است که با بهره گیری از کارشناسان صنایع غذایی خبره و مجرب سعی در ارئه‌ی بهترین و معتبرترین برنج‌های جهان دارند تا مصرف کنندگان بتوانند از خواص مفید برنج بهره‌مند شوند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

خوشه چین

خوشه چین با تکیه بر این سه اصل و محیط کاربری آسان شما را قادر می سازد تا بدون دغدغه و و با خیال راحت برنج مورد نیاز خود را با قیمتی مناسب و کیفیت عالی در کمترین زمان ممکن در تمامی سال تهیه کنید

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]