اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13961208284878036

تمام نکاتی که باید در مورد راه‌اندازی یک کمپین تبلیغاتی در تلگرام بدانید

راهنمای جامع راهکارها و ترفندهای تبلیغات در تلگرام

کد: 13961208284878036

https://goo.gl/qBNt2s

، تهران , (اخبار رسمی): در این مطلب ترفندها و اصول تبلیغات در تلگرام آموزش داده خواهد شد.

راهنمای جامع راهکارها و ترفندهای تبلیغات در تلگرام
راهنمای جامع راهکارها و ترفندهای تبلیغات در تلگرام

کاربران تلگرام در حدود ساعت ۲۲ یعنی از ساعت ۲۱ تا ۲۳، بیشترین توجه را به محتوای این پیام رسان نشان می‌دهند

قبلاً در پستی سعی کردیم راهکارهای اصولی انتشار پست در تلگرام را به شما آموزش دهیم. اما هرچقدر هم محتوای کانال تلگرامی شما باکیفیت باشد؛ درصورتی‌که کانال شما با افزایش ممبر روبرو نشود تمام تلاش‌ها بی‌نتیجه خواهد ماند.

آموزش راهکارهای جامع تبلیغات در تلگرام

نتیجه مطلوب برای یک کانال تلگرامی وقتی حاصل می‌شود که هم در تولید محتوا سخت‌کوش باشید و هم در تبلیغات هوشمندانه رفتار کنید.

درصورتی‌که هرکدام از این دو اصل را فراموش کنید کانال تلگرامی شما با شکست روبرو خواهد شد. یک کانال تلگرامی پر از مطالب باکیفیت وقتی به مخاطبان خود معرفی نشود؛ بی‌نتیجه خواهد ماند. از طرفی مخاطبان بعد از مواجهه با تبلیغ وقتی محتوای باارزشی در کانال شما پیدا نکنند دیر یا زود آن را ترک خواهند کرد.

به عبارت ساده‌تر تولید محتوای باکیفیت شرط لازم و تبلیغات شرط کافی برای نتیجه گرفتن از یک کانال تلگرامی است.

با رعایت هر دو شرط کسب‌وکار شما یک‌راه ارتباطی قوی با مشتریان بالقوه خود برقرار کرده است. راه ارتباطی که در گام‌های بعدی مسیر موفقیت کسب‌وکار شمارا تسهیل خواهد کرد.

در مقالات قبلی سعی کردیم شرط اول را به شما آموزش دهیم و اصول تولید محتوا در یک کانال تلگرامی را ذکر کنیم. در این مقاله سعی داریم آموزش تبلیغات در تلگرام را به شما منتقل کنیم.

فرض ما بر این است که شما یک کانال تلگرامی دارید که به‌طور مستمر و حداقل چند نوبت در روز پست منتشر می‌کنید. حال برای آنکه کانال تلگرام خود را تبلیغ کنید با ما همراه شوید.

بودجه ماهیانه خود را برای تبلیغات در تلگرام مشخص کنید

فرقی نمی‌کند که یک برند مطرح باشید یا یک کسب‌وکار کوچک؛ قبل از هر چیز لازم است تا بودجه خود را برای تبلیغات در تلگرام به‌صورت ماهانه مشخص کنید.

درصورتی‌که هنوز بودجه دقیقی در نظر ندارید، پیشنهاد ما این است که یک برنامه سه‌ماهه برای تبلیغات در تلگرام در نظر بگیرید و یک‌سوم هزینه‌ای را که توان صرف آن را دارید برای ماه اول کنار بگذارید.

در پایان ماه اول تاثیر تبلیغات را تحلیل کنید و درآمدهای مستقیم و غیرمستقیمی را که از طریق تبلیغات در تلگرام به دست آورده‌اید را محاسبه کنید.

توجه داشته باشید، قرار نیست یک‌شبه تمام هزینه‌ها به شما بازگردد. تاثیر تبلیغات گاهی به شکل غیرمستقیم در کسب‌وکار شما جلوه خواهد کرد.

افزایش ممبر کانال تلگرام، افزایش بازدید از سایت و عضویت در خبرنامه وب‌سایت ازجمله اتفاقاتی است که به‌طور غیرمستقیم بستر رشد کسب‌وکار شما را فراهم می‌کند.

درصورتی‌که در پایان ماه اول از نتایج تبلیغات خود در تلگرام راضی بودید. بودجه خود را در صورت امکان تا ۳۰ درصد افزایش دهید. اما کمپین‌های راه‌اندازی شده در ماه اول نتوانسته بود رضایت شما را جلب کند. روش تبلیغات خود را دستخوش تغییر کنید.

بودجه ماه دوم نباید بیشتر از ۳۰ درصد کم یا زیاد شود. چراکه تغییرات ناگهانی در بودجه امکان تحلیل داده‌ها را از شما خواهد گرفت.

برای آنکه هزینه راه‌اندازی یک کمپین تبلیغاتی را بدانید؛ می‌توانید وارد داشبورد ادسنسور شوید.

مخاطب هدف خود را بشناسید و سلایق آن را مدنظر قرار دهید

فرض کنید جامعه آماری مخاطبان بالقوه محصولات شما خانم‌های خانه‌دار در رده سنی ۳۰ تا ۴۰ سال هستند. این دسته از افراد بیشترین توجه را به کانال‌های آشپزی نشان می‌دهند. قرار نیست شما هم تمام خط‌مشی کسب‌وکار خود را عوض کنید و به آموزش آشپزی در کانال خود روی بیاورید! کافی است تا محصول و خدمات خود را در همان کانال‌های تلگرامی تبلیغ کنید که مخاطب هدف شما به آن توجه ویژه دارد.

درصورتی‌که بتوانید چنین تحلیل دقیقی از مشتریان بالقوه کسب‌وکار خود به دست بیاورید. استفاده از روش کانال‌های منتخب در تلگرام بهترین روش برای کسب‌وکار شما است.

در روش تبلیغ در کانال های منتخب تلگرامی هزینه تبلیغ به ازای هر بازدید از پست تبلیغاتی شما تا سه برابر بیشتر از روش تبلیغات بازدیدی است. اما درصورتی‌که انتخاب درستی انجام داده باشید نرخ جذب بالاتری را در پی خواهد داشت.

هدف خود را از تبلیغات در تلگرام مشخص کنید

قبل از آنکه شروع به خواندن آموزش راهکارهای تبلیغات در تلگرام کنید لازم است هدف خود را از راه‌اندازی یک کمپین تبلیغات در تلگرام مشخص کنید.

شناساندن نام خود (برندینگ)، افزایش ممبر کانال تلگرام، عضوگیری خبرنامه وب‌سایت، بهبود رتبه وب‌سایت در نتایج جستجو و درنهایت افزایش فروش کالا و خدمات از جمله اهدافی هستند که یک کمپین تبلیغاتی می‌تواند به آن دست یابد.

در نگاه اول همه علاقه‌مند هستند فروش خود را افزایش دهند اما اگر حرفه‌ای‌تر به موضوع نگاه کنیم دستیابی به فروش بالاتر نیازمند پیش‌شرط‌هایی است که باید موانع بر سر راه آن‌ها را مرتفع کرد.

در صورتی امکان افزایش فروش را خواهید داشت که تمام مراحل اعتمادسازی و ایجاد ارتباط با مشتری را در کمپین‌های قبلی از سر راه برداشته باشید.

مشخص کردن هدف هر کمپین تبلیغات در تلگرام باعث می‌شود بتوانید نتایج کمپین را به‌آسانی تحلیل و اشتباهات احتمالی را برطرف کنید.

در ساعات درگیرکننده تلگرام تبلیغ خود را ارسال کنید

کاربران تلگرام در حدود ساعت ۲۲ بیشترین توجه را به محتوای این پیام‌رسان نشان می‌دهند. یعنی از ساعت ۲۱ تا ۲۳

تحقیقات نشان می‌دهد نرخ جذب ساعات اولیه کار یعنی از ۸ تا ۹ صبح و همچنین وقت استراحت بعد از نهار یعنی از ساعت ۱۴ تا ۱۶ رتبه‌های بعدی را در جلب‌توجه کاربران تلگرام دارد.

عدم انتشار پست بعد از پست تبلیغاتی یا به عبارتی پست آخر بودن در این ساعات هم تاثیر زیادی در عملکرد کمپین تبلیغاتی شما در تلگرام دارد.

برای راه‌اندازی این نوع از تبلیغات لازم است پس از ورود به داشبورد ادسنسور و انتخاب گزینه «کمپین‌های تبلیغاتی» از منوی سمت راست، گزینه Engagement را انتخاب کنید . به‌عبارت‌دیگر کمپین تبلیغات در تلگرام به‌صورت پست ویژه راه‌اندازی کنید.

تبلیغات بازدیدی یا تبلیغات گسترده در تلگرام

اگر هدف شما از راه‌اندازی کمپین تبلیغات در تلگرام شناساندن نام کسب و مار خود (برندینگ) است یا مخاطب کالا و خدمات شما به دسته خاصی محدود نمی‌شود بهتر است تا از روش تبلیغات بازدیدی در تلگرام استفاده کنید.

در روش تبلیغات بازدیدی هزینه تبلیغات بر اساس تعداد بازدید هر پست محاسبه خواهد شد. تعداد بازدید هر پست (view) در پایین هر پست درج می‌شود. علاوه بر آن کارشناسان ادسنسور گزارش‌ها و مستندات دقیقی از بازدیدهای صورت گرفته از هر پست به شما ارائه خواهند داد.

شما از چه روشی برای تبلیغات در تلگرام استفاده کرده‌اید؟ پیشنهاد‌ها و تجربیات خود را از طریق ارسال کامنت در این مطلب با ما در میان بگذارید.

 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

ادسنسور

تبلیغات در تلگرام ، تبلیغات در اینستاگرام و اینفلوئنسرمارکتینگ در ایران مهم ترین کانال های بازاریابی شبکه های اجتماعی در ایران می باشند . ادسنسور تنها برند معتبری است که در ایران به طور موثر و معتبر اقدام به تبلیغات سیستماتیک در شبکه های اجتماعی می نماید.کاربر داشبورد پیشرفته ای دارد که گزارش کامل کمپین تبلیغاتی خود را خواهد دید. اجرای ۳۰۰۰ کمپین با ۵۰۰ برند و ۸۰۰۰ ناشر ، کارنامه ادسنسور است

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

تبلیغات و روابط عمومی