اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13970120290468069

مرکز دانش مدیریت ارتباط با مشتری

چگونه کارشناس فروش را در ایجاد ارتباط موثر با مشتریان توانمند کنیم؟

کد: 13970120290468069

https://goo.gl/aEhCZ4

، تهران , (اخبار رسمی): کارشناس فروش یکی از اجزای مهم واحد فروش محسوب می‌شوند که اگر برای توسعه و دانش‌افزایی آنان گام‌های سنجیده و درستی برداشته شود، می‌تواند برای سازمان بسیار ارزش‌آفرین باشد؛ کارشناس فروش همانند صافی است که در مقابل کانال‌های ارتباطی مشتریان با سازمان قرار گرفته‌اند.

چگونه کارشناس فروش را در ایجاد ارتباط موثر با مشتریان توانمند کنیم؟
چگونه کارشناس فروش را در ایجاد ارتباط موثر با مشتریان توانمند کنیم؟

کارشناس فروش همانند صافی است که در مقابل کانال‌های ارتباطی مشتریان با سازمان قرار گرفته‌اند

کارشناس فروش را توانمند سازید

صدای مشتری حاوی پیام است پس به آن خوب گوش دهید:

آمارها نشان می‌دهد که از مدت زمانی که افراد شاغل صرف برقراری ارتباط با سایر افراد می‌کنند، ۹% آن صرف نوشتن، ۱۶% مطالعه، ۳۰% صحبت کردن و ۴۵% صرف گوش دادن می‌شود. بنابراین خوب گوش دادن و فهمیدن صحیح منظور طرف مقابل امری مهم محسوب می‌شود. اگر برداشت صحیح از حرف‌های مشتریان خود داشته باشید می‌توانید نیازهای او را تشخیص دهید، پیشنهاد ارزش موثر به او بدهید، انتقادات و پیشنهادات او را منتقل کنید و در نهایت احساس رضایت و خشنودی نسبت به سازمان خود در ذهن او ایجاد کنید.

نکات زیر را به خاطر بسپارید:

اگر منظور مشتری را به درستی متوجه نشدید سعی کنید برداشت‌های خود از صحبت‌های او را مجدد توضیح دهید تا اشتباهات شما را اصلاح کند و یا سوالاتی از بین حرف‌های او مطرح کنید که به فهم صحیح منجر شود. حتی بهتر است سفارش‌های دریافتی را نیز بار دیگر با او چک کنید تا از بروز اشتباهات بعدی جلوگیری شود.

در زمان عصبانیت بیشتر سکوت اختیار کرده و به بیان و احساس گوینده توجه کنید تا بتوانید خشم خود را کنترل کنید.

هیچ‌گاه صحبت‌های طرف مقابل را قطع نکنید.

به عوامل محیطی که تمرکز شما را بر هم میزنند توجه نکنید.

پیش زمینه‌ای از هر مشتری قبل از شروع صحبت با او در ذهن خود داشته باشید و خلاصه سابقه خرید و رفتار او را مطالعه کنید تا بتوانید صحبت‌های هدفمندی داشته و ارتباط خود را مدیریت کنید.

سنسور گوش خود را برای واکنش در قبال شنیدن مطالب مهم، حساس کنید.

همیشه به مشتریان خود پرو بال بدهید تا بتوانید قانون پرواز را از ایده‌های آن‌ها استخراج کنید. اگر با مشتریان خود همراهی کرده و خوب گوش دهید و سوالات به جا بپرسید و نظرات خو را به آنها تحمیل نکنید اینگونه می‌توانید افکار و بیان آن‌ها را مدیریت کرده و نتایج مورد نطر خود را به دست آورید.

صدای شما تداعی کننده تصویر شرکت شماست؛ پس طرز صحیح استفاده از ابزار زبان را به خوبی فرا گیرید:

امروزه در خصوص آداب و فنون مذاکره محتواهای زیادی تولید شده است؛ چرا که این ابزار مهم خدادادی همچون چاقوی دولبه عمل می‌کند که اگر به جا و درست استفاده شود، بسیار مفید و کارگشا خواهد بود در غیر این‌صورت خطرآفرین خواهد بود. زبان بدن، تن صدا، میزان انرژی در هنگام صحبت کردن، روانشناسی رفتار طرف مقابل و… عنوان‌هایی هستند که باید در این خصوص آموزش داده شوند.

جهت تقویت فنون مذاکره در کارکنان می‌توانید کتاب‌های مفید را شناسایی و تهیه کرده و در اختیار کارکنان قرار دهید و همچنین کتابخانه‌ای صوتی متشکل از فایل‌های صوتی مرتبط تهیه کنید و آن‌ها را با دادن پاداش‌های مادی و یا معنوی و یا برگزاری جلسات هفتگی جهت به اشتراک‌گذاری تجربیات و آموخته‌های خود، به خواندن و شنیدن و یادگیری ترغیب کنید.

روش دیگر کنترل مذاکرات می‌تواند شنیدن مکالمات بین مشتریان و کارشناسان فروش و دسته‌بندی و جمع بندی و غنی‌سازی و در نهایت مکتوب کردن آنها است. اینگونه مستندات از بایدها و نبایدها و روند مکالمات تدوین می‌شود که کارشناسان به عنوان مرجع می‌‍توانند از آن بهره بگیرند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

مرکز دانش مدیریت ارتباط با مشتری (مُدام)

مرکز دانش مدیریت ارتباط با مشتری “مدام” رسالت خود را تسهیل دستیابی مدیران و کارشناسان سازمان ها به دانش به روز و کاربردی مهمترین و موثرترین منطق کسب و کار امروز یعنی “مشتری گرایی” قرار داده است. بومی کردن این دانش با استفاده از تجارب بدست آمده و الگو برداری مهمترین هدف “مدام” است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]