کد: 13970125290948350

خرید آبسردکن مناسب برای فصل تابستان

راهنمای خرید انواع آبسردکن

کد: 13970125290948350

https://goo.gl/8eU7vS

، تهران , (اخبار رسمی): دستگاه‌های آب‌سردکن از نظر نحوه تغذیه به سه دسته کلی آب‌سردکن‌های منبع بالا، آب‌سردکن‌های منبع پایین و آب‌سردکن‌های متصل به آب شهری تقسیم می‌شوند.

راهنمای خرید انواع آبسردکن
راهنمای خرید انواع آبسردکن

شیر آب‌سردکن، یکی از بخش‌هایی که بیشترین استفاده را در آب‌سردکن دارد، همان شیرهای برداشت است. امروزه برای ساخت شیر برداشت آب‌سردکن، از پدال‌های فشاری یا دکمه استفاده می‌شود

آب سرد کن، دستگاهی است که آب آشامیدنی را سرد می‌کند و آن را برای مصرف در اختیار قرار می‌دهد. آب سرد مصرفی باید در گستره دمایی زیر باشد:

در مناطق معتدل ۱۵-۱۰ درجه سانتی‌گراد

مناطق گرمسیر ۱۸-۱۳ درجه سانتی‌گراد

آبسردکن‌ها از نظر ابعاد در دو مدل ایستاده و رومیزی ساخته می‌شوند.

انواع رومیزی، فضای کمتری را نسبت به آب‌سردکن‌های ایستاده اشغال می‌کنند و می‌توان این مدل‌ها را روی کابینت آشپزخانه یا روی اپن آشپزخانه، روی میزهای کشودار و ... قرارداد، این مدل‌ها قیمت کمتری نسبت به مدل‌های ایستاده دارند و برای استفاده در منزل و فضاهای اداری کوچک ایده آل هستند. 

آب‌سردکن‌های ایستاده به اشکال مختلف ساخته می‌شوند و به دلیل فضای زیاد، امکان ارائه قابلیت‌های متنوعی دارند. اگر فضای کافی برای قرار دادن آبسرد کن دارید می‌توانید این نوع آب‌سردکن‌ها را انتخاب کنید، آب‌سردکن‌های ایستاده به دو نوع یخچال دار و کابین دار تقسیم می‌شوند، آب‌سردکن‌های ایستاده یخچال‌دار دارای یخچال کوچک با حجم تقریبی بین 18-20 لیتر هستند که برای دفاتر کار و ... مناسب‌ هستند. اگر در دفتر کار یا شرکت خود یخچال دارید و یا اینکه آب‌سردکن را برای مکان‌های پر مراجعه‌ای که احتیاج به یخچال ندارد می‌خرید، می‌توانید از انواع آب‌سردکن‌های ایستاده کابین دار که در قسمت پایه دستگاه دارای کابینت کوچکی هستند خریداری کنید، تا برای نگهداری لیوان و سایر لوازم از این قسمت استفاده کنید.

هر آب‌سردکنی نیازمند تأمین آب است و آب‌سردکن‌ها بر اساس نحوه آب‌رسانی طبقه‌بندی انجام می‌شوند.

دستگاه‌های آب‌سردکن از نظر نحوه تغذیه به سه دسته کلی تقسیم می‌شوند:

آب‌سردکن‌های منبع بالا

آب‌سردکن‌های منبع پایین

آب‌سردکن‌های متصل به آب شهری

آب‌سردکن‌های منبع بالا

در این نوع آب‌سردکن‌ها منبع  آب در بالای دستگاه قرار می‌گیرد. این محصولات طوری طراحی‌شده‌اند که منبع‌ها با شکل‌های مختلف روی آن‌ها نصب شوند. امکان استفاده از منبع‌های ساده و منبع‌های فیلتر دار وجود دارد. از آنجاکه تهیه منبع آب از هر مدلی که باشد بر عهده خریدار است، صاحب آب‌سردکن با تنوع زیادی از منبع‌های آب در اشکال، حجم و کارایی مواجه خواهد بود. معمولاً تولیدکنندگان آب‌سردکن، یک منبع آب ساده همراه دستگاه ارسال می‌کنند ولی بین تمام شرکت‌های تولید یا عرضه‌کننده این دسته محصولات عمومیت ندارد. آب‌سردکن‌های منبع بالا در انواع ایستاده و رومیزی تولید می‌شوند.

آبسردکن ایستکول مدل TM-RW410

مدل TM-RW410 از محصولات شرکت ایستکول یکی از این دستگاه‌ها است که از مشخصات فنی این محصول می توان به  استحکام بالا و مصرف برق پایین آن اشاره کرد. یکی از امکانات مورد توجه این محصول قابلیت نصب جالیوانی بوده که در بخش بالایی آبسردکن تعبیه شده است.

آبسردکن‌های منبع پایین

در این نوع آبسردکن‌ها منبع  آب در قسمت زیرین دستگاه جای می‌گیرند و آب به‌وسیله پمپ داخلی مکیده می‌شود. مزیت آن نسبت به آبسردکن‌های منبع بالا، در معرض نور نبودن منبع آب و نیز تعویض و پرکردن راحت‌تر آن است.

آبسردکن‌های منبع پایین تنها به‌صورت ایستاده ساخته می‌شوند و نمی‌توانند به‌صورت رومیزی ارائه شوند.

آبسردکن ایستاده مشکی سوپرا مدل SWDTCB

آبسردکن مدل SWDTCB، یک محصول زیبا و خاص با کیفیت ساخت بسیار بالا از آبسردکن‌های ایستاده‌ی شرکت «سوپرا» (Supra) است. از ویژگی های منحصر به فرد این محصول می توان به جنس محصول که ساخته شده از مواد آنتی باکتریال و تانک آب آن از جنس استیل ضد زنگ اشاره کرد. طراحی ساخت این محصول به گونه ای است که کمترین صدا را ایجاد می کند.

آبسردکن‌های متصل به آب شهری

در این نوع آبسردکن‌ها هیچ منبع آبی وجود ندارد و به‌صورت مستقیم به یک شیر آب شهری متصل می‌شوند. مزیت اصلی آن‌ها عدم نیاز به پرکردن مخزن یا خرید منبع آب است. البته استفاده از چنین دستگاه‌هایی فقط در مکان‌هایی ممکن است که دسترسی به شیر آب وجود دارد. آب‌ سردکن‌های متصل به آب شهری در ابعاد مختلف و به‌صورت ایستاده یا رومیزی ساخته می‌شوند و در قسمت زیرین انواع ایستاده ممکن است کابین یا یخچال هم وجود داشته باشد.

آبسردکن ایستاده یخچال دار هیوندا مدل HWC-630

آبسردکن مدل «HWC-630» از آبسردکن‌های ایستاده‌ی شرکت «هیوندای» (Hyundai) است که طراحی و کیفیت مناسبی دارد. آب ورودی این مدل ضمن اتصال دستگاه به شیر آب تامین می‌شود که استفاده از آن را به‌مراتب ساده‌تر و همچنین ‌به‌صرفه‌تر می‌کند.این دستگاه دارای بدنه  استیل ABS با عایق رطوبتی می باشد. این نوع آبسرکن ها که امکان استفاده از آب شهری یا منبع آب را به‌صورت انتخابی دارند چندان در بازار معمول نیستند.

آب سرد- آب گرم

اکثر دستگاه‌های آبسردکن دارای شیر خروجی آب سرد و آب گرم می باشند. بیشک هدف شما از خرید آبسرد کن تهیه آب سرد می باشد اما داشتن گزینه آب گرم برای تهیه یک فنجان چای یا قهوه مزیتی دیگری در برخی انواع دستگاه های آبسردکن وجود دارد.

جالیوانی

جا لیوانی برای ذخیره و نگه داشتن لیوان یک بار مصرف به صورت بهداشتی در کنار آب سردکن استفاده می‌شود. از آنجایی که وجود لیوان یک‌بار مصرف در کنار آب سردکن ضروری است، باید وسیله‌ای برای حفظ آن‌ها از گرد و غبار و آلودگی‌های محیط نیز وجود داشته باشد. جالیوانی آب سردکن این امکان را دارد که تعداد زیادی لیوان یک‌بار مصرف را در خود جای دهد. تعداد لیوان‌های قرار گرفته بستگی به ارتفاع محفظه آن دارد. جالیوانی معمولا دارای یک پایه آهنربایی است که می توان آن را به بدنه فلزی آب سردکن یا هر سطح فلزی دیگری چسباند. اگرچه استحکام آهنربا ممکن است زیاد نباشد و باعث افتادن جالیوانی شود. خصوصا وقتی که یک نفر لیوان را به شدت از آن بیرون بکشد. به همین دلیل معمولا در پایه جا لیوانی سوراخ‌هایی تعبیه شده که در صورت نیاز بتوان آن را به بدنه آب سردکن پیچ کرد. البته به شرطی که روی آب سردکن محلی برای قرار دادن جالیوانی در نظر گرفته شده باشد.

جالیوانی ساده به گونه‌ای طراحی شده که لیوان در انتهای آن قرار می‌گیرد و با کشیدن لیوان، فنرهای نگهدارنده، کنار رفته و لیوان آزاد می‌شود. بعضی انواع جا لیوانی وجود دارد که پدالی بوده و مکانیزم مناسب‌تری دارند. این جالیوانی‌ها با هر بار حرکت دادن پدال، یک لیوان را آزاد می‌کنند.

شیر آب‌سردکن

یکی از بخش‌هایی که بیشترین استفاده را در آب‌سردکن دارد، همان شیرهای برداشت است. امروزه برای ساخت شیر برداشت آب‌سردکن، از پدال‌های فشاری یا دکمه استفاده می‌شود. برای آب داغ معمولاً نیاز به فشردن یک ضامن ایمنی هم هست.

فیلتر

از آنجایی‌که بسیاری از مردم به آب تصفیه‌شده یا آب‌معدنی دسترسی ندارند و یا کسانی که مایل‌اند هزینه‌های خرید آب‌معدنی را نپردازند، می‌توانند از مخزن تصفیه دار آب‌سردکن استفاده کنند. مخزن تصفیه دار، معمولاً دارای یک فیلتر سرامیک یا فیلتر الیاف فشرده است که وظیفه حذف گل‌ولای، لجن، جلبک، زنگ لوله‌ها و ذرات فیزیکی را به عهده دارد. یک فیلتر طبقاتی نیز وجود دارد که با استفاده از کربن فعال و رزین و زیولیت و سایر مواد جاذب، کار تصفیه آب را تکمیل می‌کند. کلر، آلاینده‌های شیمیایی، بو، طعم و مزه آب در این مرحله حذف می‌شوند.

انواع مخزن آب‌سردکن به شکل‌های مختلف ساخته‌شده‌اند؛ اما عملکرد عمومی آن‌ها یکسان است. مخزن تصفیه دار، در انتهای پایینی خود، دارای یکی شناور است که خروج آب مخزن را کنترل می‌کند. مخزن آب‌سردکن معمولاً به‌صورت دستی پر می‌شود و یک ذخیره 15 لیتری از آب را نگه می‌دارد.

نگهداری

برای یک دستگاه آب‌سردکن، چیزی مهم‌تر از تأمین آب نیست. درصورتی‌که آب‌سردکن بدون آب بماند به‌سرعت خراب می‌شود. بی‌آب ماندن آب‌سردکن باعث سوختن المنت گرمایی آن شده و به لوله‌های آب سرد صدمه وارد می‌شود.

علاقه‌مندان می‌توانند برای مشاهده و خرید انواع آبسردکن‌ها به وبسایت دلتاکالا مراجعه کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

دلتا724 - Delta724

رزرو هتل و خرید بلیط هواپیما

منتشر شده در سرویس:

مسکن و ساختمان