زردچوبه برای کاهش فشارخون

کد: 13970317299228743

https://goo.gl/qXEmvW

، مشهد , (اخبار رسمی): کورکومین موجود در زردچوبه دارای خواصی است که برای فشارخون بالا بسیار مفید است. این ماده به عنوان یک ضد التهاب طبیعی عمل کرده و باعث کاهش فشار خون می‌شود.

6 دلیل زردچوبه برای کاهش فشارخون
زردچوبه برای کاهش فشارخون

کورکومین موجود در زردچوبه یک آنتی اکسیدان محبوب برای کاهش فشار خون است.خواص آنتی‌اکسیدانی کورکومین مسئول تنظیم فشار خون هستند. کورکومین همچنین از بدن در مقابل اختلالات عروقی محافظت به عمل می آورد

کورکومین موجود در زردچوبه دارای خواصی است که برای فشارخون بالا بسیار مفید است. این ماده به عنوان یک ضد التهاب طبیعی عمل کرده و باعث کاهش فشار خون می‌شود.

فشار خون بالا یکی از معضلات پیشرو در بسیاری از کشورهای جهان است. فشارخون بالا یا هایپرتنژن شرایطی است که می‌تواند به بیماری‌هایی نظیر حمله قلبی، سکته‌های مغزی و بیماری‌های کلیوی منجر شود. به همین دلیل مهم است که فشار خون را کنترل کنید و مطمئن شوید که در سطح نرمال قرار دارد. ورزش کردن و داشتن یک رژیم غذایی متعادل دو عامل مهم در تعیین فشار خون هستند و به نظر می‌رسد که زردچوبه، ادویه‌ای مهم برای تنظیم فشار خون به حساب می‌آید.

زردچوبه، این ادویه طلایی علاوه بر اینکه برای طعم خاصش در طب آیورودا مورد استفاده قرار می‌گیرد، خواص دارویی آن نیز به خوبی شناخته شده و برای درمان بیماری‌ها استفاده می‌شود.

  • کورکومین یکی از مواد فعال موجود در زردچوبه دارای خواص زیادی برای فشار خون بالا است. ترکیبات ضد التهاب زردچوبه برای فشار خون بالا بسیار مناسب است. زردچوبه نباید بیش از حد مجاز مصرف شود.

در ادامه به شش دلیل مهم که نشان می‌دهد زردچوبه برای فشار خون بالا مناسب است اشاره خواهیم کرد.

1- کورکومین به کاهش فشارخون کمک می‌کند

کورکومین موجود در زردچوبه یک آنتی اکسیدان محبوب برای کاهش فشار خون است. خواص آنتی اکسیدانی کورکومین مسئول تنظیم فشار خون هستند. کورکومین همچنین از بدن در مقابل اختلالات عروقی محافظت به عمل می‌آورد.

2- زردچوبه از آسیب به شریان‌های انتقال خون  جلوگیری می‌کند

این ادویه به غیر از تنظیم فشار خون، از آسیب‌های ناشی از فشار خون بالا نیز مراقبت به عمل می‌آورد. همانطور که در بالا گفته شد فشار خون بالا می‌تواند منجر به انواع بیماری‌های قلبی شود. یک دلیل رایج در بسیاری از مشکلات قلبی، تجمع پلاک‌ها در شریان‌های خونی است. این پلاک‌ها شریان‌ها را تخریب می‌کند و از حرکت خون به مغز و سایر قسمت‌های بدن جلوگیری به عمل می‌آورد.

داشتن فشار خون بالا باعث آسیب بیشتر به این شریان‌ها می‌شود. کلسترول LDL یا کلسترول بد، در دیواره شریان‌ها به شکل پلاک تجمع پیدا می‌کنند. کورکومین می‌تواند از آسیب بیشتر به شریان‌ها به دلیل فشار خون بالا جلوگیری کند.

3- زردچوبه به تنظیم قند خون و کلسترول بالا کمک می‌کند

به غیر از تنظیم فشار خون، زردچوبه می‌تواند به طور قابل توجهی در کاهش قند خون و کلسترول بد موثر باشد. هر دو این عوامل باعث ایجاد بیماری‌های قلبی می‌شود. خواص آنتی‌اکسیدانی زردچوبه در مواجهه با این شرایط بسیار کارساز و راهگشا است.

4- خواص ضد التهابی زردچوبه در کاهش فشار خون موثر است

خواص ضد التهابی زردچوبه دلیل دیگری است که باعث محبوبیت این ادویه شده است. کورکومین دارای خواص ضد التهابی است که به تنظیم فشارخون کمک می‌کند. التهاب برای بدن خطرناک است چرا که می‌تواند به سفت شدن شریان‌های خونی کمک کرده و موجبات فشار خون بالا را فراهم کند.

5- زردچوبه، تغییرات پلاکتی ناشی از فشار خون بالا را کنترل می‌کند

فشار خون بالا می‌تواند منجر به تغییر در تعداد پلاکت‌های خونی شود. داشتن فشار خون به طور مداوم می‌تواند فعالیت پلاکت‌های خونی را افزایش دهد و این خود احتمال لخته شدن خون درون شریان‌ها را افزایش می‌دهد که موضوع بسیار خطرناکی است. با این حال مطالعات نشان می‌دهد مصرف زردچوبه می‌تواند تغییرات تعداد پلاکت‌ها را در زمان داشتن فشار خون کنترل کند.

6- زردچوبه آنزیم ACE را مهار می‌کند

این آنزیم رگ‌های خونی را محدودتر و باریک‌تر می‌کند. زردچوبه می‌تواند اثرات این آنزیم را مهار کند و به تنظیم فشار خون کمک کند. با این حال جالب است که بدانید بسیاری از داروهای فشار خون براساس همین مکانیسم عمل کرده و بر روی تنظیم فشار خون اثر می‌گذارند.

با همه خواصی که زردچوبه برای ما دارد باید در مصرف بیش از اندازه آن احتیاط به عمل آورد. مصرف بی‌رویه زردچوبه می‌تواند به ناراحتی‌های معده و در حالت بدتر زخم معده منجر شود. افرادی که دارای سنگ‌های صفراوی هستند یا از هرگونه انسداد در مسیر صفرا رنج می‌برند باید مقدار کمی زردچوبه مصرف کنند و حتما با مجوز پزشک زردچوبه را در رژیم غذایی خود بگنجانند. از آن‌جا که زردچوبه باعث کاهش قند خون می‌شود، افراد مبتلا به دیابت باید با احتیاط بیشتری از این ادویه پرفایده استفاده کنند. زردچوبه باعث رقیق شدن خون می‌شود به همین دلیل توصیه می‌شود قبل از عمل جراحی از مصرف این ادویه خودداری شود.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

فروشگاه اینترنتی ادویه و گیاهان دارویی عطارمارت

فروشگاه اینترنتی گیاهان دارویی

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]