اجرای قانون حمایت از معلولان

کد: 13970416303818803

https://goo.gl/fhpDXa

، ساری , (اخبار رسمی): پیرو ابلاغ سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور قانون حمایت از معلولان و خانواده‌های آنها در آموزش فنی و حرفه‌ای مازندران شکل اجرایی به خود گرفت.

اجرای قانون حمایت از معلولان
اجرای قانون حمایت از معلولان

کارمندان مرد هم اگر دارای همسر یا فرزند معلول تحت سرپرستی و فاقد مادر به شرط نگهداری در منزل باشند با یک چهارم کسر ساعات کار هفتگی از حقوق و مزایای کامل استفاده خواهند کرد

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان مازندران سید حسین درویشی سرپرست اداره کل در این خصوص گفت: پیرو ابلاغیه دولت و مصوبه مجلس شورای اسلامی در تاریخ 97/2/1 قانون حمایت از حقوق معلولان و خانواده آنها؛ این مصوبه در این اداره کل و مراکز تابعه اجرا شد.

وی ادامه داد: برابر ماده 27 فصل نهم قانون مذکور بانوان کارمند دارای همسر و یا فرزند معلول به شرط نگهداری فرد دارای معلولیت در منزل از تسهیلات مقرر راجع به خدمت نیمه وقت بانوان مصوب 1362/9/10و اصلاحات بعدی و الحاقات قانونی آن با استفاده از حقوق و مزایای کامل بهره‌مند خواهند شد.

او اظهار داشت: برابر همان ماده قانونی کارمندان مرد هم اگر دارای همسر یا فرزند معلول تحت سرپرستی و فاقد مادر به شرط نگهداری در منزل باشند با یک چهارم کسر ساعات کار هفتگی از حقوق و مزایای کامل استفاده خواهند کرد.

درویشی همچنین بیان داشت: برابر ماده 28 قانون مورد اشاره می‌توان ساعات کار هفتگی شاغلان دارای معلولیت‌های شدید و خیلی شدید را 10ساعت کاهش داد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

روابط عمومی اداره کل آموزش فنی وحرفه ای استان مازندران

روابط عمومی اداره کل آموزش فنی وحرفه ای استان مازندران

منتشر شده در سرویس:

علم و آموزش

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.