اطلاعات تماس
  • 011725***** - 091166*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 13970510309208803

درویشی، مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای مازندران شد

انتظارات 15‌گانه معاون وزیر کار از مدیرکل برای ارتقاء مهارت‌آموزی

کد: 13970510309208803

https://goo.gl/DV3cS4

، ساری , (اخبار رسمی): معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رییس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور در حکمی «سید حسین درویشی» را به عنوان مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای مازندران منصوب کرد.

انتظارات 15 گانه معاون وزیرکار از مدیرکل برای ارتقاء مهارت آموزی
انتظارات 15‌گانه معاون وزیر کار از مدیرکل برای ارتقاء مهارت‌آموزی

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای مازندران، در حکمی که از سوی سلیمان پاک‌سرشت معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رییس سازمان آموزش فنی‌و‌حرفه‌ای کشور صادر شد آمده است:

جناب آقای سید حسین درویشی

سلام علیکم

نظر به تعهد، تخصص و تجارب ارزشمند جناب عالی در حوزه مهارت آموزی، به موجب این حکم به عنوان «مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای مازندران» منصوب می‌شوید تا از طریق تعامل، همدلی و بهره‌مندی از توانمندی‌های نیروی انسانی آن اداره کل و مراکز تابعه و همچنین ارتباط موثر با معاونان سازمان، مدیران ستادی و استانی، مسولان دولتی، بخش‌های عمومی و خصوصی در راستای دستیابی به رسالت، مأموریت‌ها و اهداف سازمانی و همچنین در اجرای سیاست‌های کلی اشتغال ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری و با تکیه بر اصل شایسته سالاری و برنامه‌ریزی منسجم اولویت‌های زیر را در اداره امور مربوط به حوزه تحت مدیریت مبنا قرار دهید.

1. برنامه‌ریزی جهت اجرای تکالیف قانونی همچون سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، سیاست‌های کلی اشتغال، ابلاغ مقام معظم رهبری، برنامه ششم توسعه و برنامه‌های اعلامی از سوی وزارتخانه متبوع و عملیاتی کردن راهبردها و سیاست‌های دولت محترم تدبیر و امید در راستای تحقق الزامات توسعه اشتغال.

2. برنامه‌ریزی آموزشی بر مبنای نیازسنجی حاصل از تعاملات بین دستگاهی، سند آمایش سرزمین، عوامل موثر در توسعه اقتصادی، اجتماعی ذیل هماهنگی لازم با فرمانداران شهرستان‌های تابعه استان و استاندار محترم در راستای ارتقای کیفی و تنوع بخشی آموزش‌های فنی و حرفه‌ای.

3. استقرار عدالت اجتماعی آموزشی از طریق افزایش دسترسی اقشار آسیب‌پذیر و آسیب‌دیدگان اجتماعی به فرصت‌های مهارت‌آموزی از طریق هماهنگی و همکاری دو سویه با دستگاه‌های ذیربط.

4. برنامه‌ریزی در جهت ایجاد و توسعه رشته‌های جدید متناسب با نیازهای استان و گسترش دوره‌های آموزش فنی و حرفه‌ای با اولویت فناوری‌های جدید و افزایش تنوع و سطح دسترسی به آن نوع آموزش‌ها.

5. برنامه‌ریزی برای ایجاد ارتباط آموزش‌های فنی و حرفه‌ای با بسته های اشتغال فراگیر توانمندسازی نیروی کار در جهت صیانت از اشتغال و بهره‌وری (طرح تکاپو، طرح کارآموزی در محیط واقعی کار و طرح کارورزی).

6. بهره‌گیری موثر از ظرفیت همکاران و مربیان محترم در راستای پیاده‌سازی مدیریت مشارکتی و افزایش رضایت‌مندی شغلی.

7. برنامه‌ریزی جهت ارتقای توان نظام مهارت آموزی از طریق تعامل سودمند بین دستگاهی و بسترسازی و ترغیب ورود بخش خصوصی به حوزه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای متناسب با نیازمندی‌های محلی و منطقه‌ای و اقتضای بازار کار.

8. استقلال نظام تصمیم‌گیری مبتنی بر شواهد، جلب مشارکت نیروهای خدوم و کارشناس در آن استان با رویکرد شایسته‌سالاری و شایسته‌گزینی.

9. تحقق عدالت توزیعی و رویه‌ای و تدوین راهکارهای مدیریت مشارکتی و افزایش رضایت‌مندی شغلی همکاران و شناسایی و رفع دغدغه‌های آنان.

10. نیازسنجی و برنامه‌ریزی جهت توانمندسازی و ارتقای سطح مهارت شغلی و حرفه‌ای نیروی انسانی بالاخص مربیان آموزش فنی و حرفه‌ای تحت سرپرستی براساس ماموریت‌های محوله.

11. آموزش نیروی انسانی متخصص، ماهر و کارآمد متناسب با نیازهای بازار کار (فعلی و آتی) و ارتقای توان کارآفرینی با مسئولیت نظام آموزش فنی و حرفه‌ای و توام کردن آموزش و مهارت و جلب همکاری بنگاه‌های اقتصادی جهت استفاده از ظرفیت آنها.

12. ارتقای کیفی و اصلاح نظام ارزیابی عملکرد در تمام حوزه‌های تحت سرپرستی و استفاده از نتایج حاصل از آن در جهت اصلاح امور و بهبود مستمر.

13. ارتقای کیفیت آموزش فنی و حرفه‌ای و مهارتی مبتنی بر چارچوب صلاحیت حرفه‌ای ملی و کاهش فاصله میان سطح شایستگی‌های مورد نیاز فعلی و آتی بازار کار.

14. افزایش نقش آموزش فنی و حرفه‌ای و مهارتی در توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی.

15. دفاع موثر از مصالح آن اداره کل در تمامی مراجع قضایی و تهیه و تدوین شناسنامه کامل اموال منقول و غیرمنقول.

امید است با توکل به ایزد منان و پیروی از مقام معظم رهبری و با درایت و تدبیر در انجام وظایف محوله گام‌های موثری در راستای اجرای برنامه‌های دولت تدبیر و امید، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان متبوع بردارید.

سلیمان پاک سرشت

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

روابط عمومی اداره کل آموزش فنی وحرفه ای استان مازندران

مرکز آموزش فنی وحرفه ای شهرستان جویبار

اطلاعات تماس
  • 011725***** - 091166*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

علم و آموزش