اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13970521311068679

ثبت برند تجاری برای برنج

کد: 13970521311068679

https://goo.gl/X9WGbD

، (اخبار رسمی): برنج از مهم‌ترین غلات و اقلام غذایی جهان است. نیمی از جمعیت جهان، به برنج به عنوان یک غذای اصلی وابسته هستند. هم اکنون ده‌‌ها هزار نوع برنج در جهان وجود دارد. در نتیجه ثبت برند تجاری برای برنج یکی از مهمترین مسائلی هست که هر شالی‌کاری با آن می‌تواند درگیر شود.

ثبت برند تجاری برای برنج
ثبت برند تجاری برای برنج

در کشور ما ایران، در مناطق شمالی همچون شالیزارهای شهرستان ‌ای فریدونکنار، بابلسر ، محمودآباد، نور و جویبار انواع مرغوبی از نوع برنجنظیر طارم محلی یا سنگ طارم، هاشمی و بینام کشت می‌شود .

میزان کشت برنج در ایران:

استان مازنداران رتبه اول و استان گیلان، استان گلستان، استان فارس، خوزستان و پارس آباد (دشت مغان) در رتبه‌های بعدی از نظر میزان تولید قرار دارند. 

مزایای ثبت برند برنج:

ثبت برند باعث جلوگیری از سو استفاده‌ی متقلبان می‌شود و از عرضه‌ی کالاهای مشابه توسط اشخاص ثالث تحت علائم تجاری که عین یا به طریق گمراه‌کننده‌ای مشابه علامت تجاری دیگری هستند جلوگیری به عمل می‌آورد. 

همچنین ، ثبت برند به مصرف‌کنندگان نیز امکان انتخاب می‌دهد، بدین صورت که ثبت برند تضمین می‌کند مشتریان می‌توانند محصولات را از یکدیگر تشخیص دهند.

مشتری به محض مشاهده‌ی علامت می‌داند که این محصول متعلق به کدام کارخانه یا تجارتخانه است که مورد اعتماد او است و بدین ترتیب، با ثبت برند شرایط سالمی برای مصرف‌کنندگان به وجود می‌آید.

از جمله سایر مزایای ثبت برند عبارت است از:

ثبت برند می‌تواند برای سهامداران ایجاد ارزش افزوده‌ی سهام کند و باعث افزایش درآمد شرکت شود.

علامت تجاری ثبت‌شده، قابل نقل و انتقال است. لذا، می‌توان آن را انتقال داد.

می‌توان تفویض اجازه‌ی استفاده از یک علامت تجاری ثبت شده را به شرکت‌های ثالث داد که منبع درآمد بیشتری برای شرکت یا شخص به وجود آورده بوده و یا اساس انعقاد یک موافقت نامه‌ی اعطای نمایندگی فروش باشد. برند تجاری ممکن‌است دارایی ارزشمند کسب و کار باشند.

برای محصولات، شرکت و خدمات شما ایجاد شهرت و وجه می‌کند. شرکت‌ها را تشویق می‌کند در حفظ یا بهبود کیفیت محصولات سرمایه‌گذاری کنند. ممکن است برای دریافت وام مفید باشند.

جزء ضروری موافقت‌نامه‌های اعطای نمایندگی است. اجازه استفاده از آن‌ها به اشخاص ثالث داده می‌شود و منبع مستقیم درآمد از محل حق امتیازها است. ابزار بازاریابی و اساس ایجاد وجهه و شهرت شرکت‌ها هستند.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت برند برنج:

۱- اظهارنامه ثبت برند در ۳ نسخه 

۲- نسخه اصلی یا رونوشت گواهی شده وکالتنامه، در صورتی که تقاضا توسط نماینده قانونی به عمل آید.

۳- ارائه ده نمونه از علامت به صورت گرافیکی که با علامت الصاق‌شده روی اظهارنامه یکسان بوده و ابعاد آن حداکثر ۱۰ *۱۰ سانتی‌متر باشد. اگر ارائه علامت به صورت گرافیکی نباشد ده نمونه از کپی یا تصویر علامت حداکثر در همین ابعاد و به نحوی که مرجع ثبت مناسب تشخیص دهد، ارائه خواهد شد.

درخواست‌کننده باید بر روی هر اظهارنامه یک نمونه از علامت را الصاق و آن را امضاء کند. نمونه سوم در موقع ثبت بر روی صفحه مربوطه در دفتر ثبت و نمونه چهارم بر روی تصدیق ثبت الصاق می‌شود. علاماتی که برجسته یا گود در روی شیی ء نشان داده می‌شود بر روی کاغذ نفش خواهد شد. ابعاد نمونه نباید از 10 سانتیمتر از هر طرف تجاوز کند.  

بر روی هر نمونه الصاق شده به طریق بالا مهر شعبه ثبت شرکت‌ها و علایم تجاری و اختراعات درج خواهد شد. این کار به طریقی انجام می‌گبرد که یک قسمت از مهر بر روی نمونه و قسمت دیگر بر روی صفحه قرار گیرد. 

چنانچه مرجع، ثبت نمونه علامت ارائه شده را مناسب تشخیص ندهد، تسلیم نمونه‌ی مناسب را درخواست می‌کند. در هر حال، علامت باید به همان نحو که درخواست و ثبت می‌شود استعمال شود.

۴- در صورت سه‌بعدی بودن علامت، ارائه علامت به صورت نمونه‌های گرافیکی یا تصویر دو بعدی روی برگه به نحوی که از شش زاویه متفاوت تهیه و در مجموع یک نمونه واحد که همان علامت سه بعدی را تشکیل دهند، الزامی است.

۵- مدارک مربوط به حق تقدم که باید همزمان با تسلیم اظهارنامه یا حداکثر ظرف ۱۵ روز از آن تاریخ تسلیم شود.

۶- ارائه مدارک دال بر فعالیت در حوزه ذی‌ربط بنا به تشخیص مرجع ثبت.

۷- نسخه‌ای از ضوابط و شرایط استفاده از علامت جمعی و ارائه گواهی مقام صلاحیت‌دار، اتحادیه یا دستگاه مرتبط، در صورتی که ثبت علامت جمعی مورد درخواست باشد.

۸- مدارک مثبت هویت متقاضی

۹- رسید مربوط به پرداخت هزینه‌های قانونی

علاقه‌مندان جهت ثبت برند و یا ثبت شرکت می‌توانند با شرکت ثبت آی تی در ارتباط باشند. 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

ثبت آی تی | SabtIT

ثبت برند تجاری تخصص ماست

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]