اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139709243336010190

چند نکته برای افزایش ایمنی خودرو

کد: 139709243336010190

https://goo.gl/MHTVg7

، (اخبار رسمی): عوامل مختلفی بر ایمنی خودرو و حفاظت از آن در برابر حوادث مختلف تاثیر دارند. داشتن چراغ‌های سالم، چک کردن لاستیک‌ها، داشتن قفل‌های محافظ مانند قفل فرمان و پدال همگی در بالا بردن ایمنی خودرو موثر هستند.

5 نکته طلایی برای ایمنی خودرو، جلوگیری از تصادف و پیشگیری از سرقت
چند نکته برای افزایش ایمنی خودرو

با رعایت قوانین راهنمایی رانندگی و نکات ایمنی لازم مانند استفاده از قفل‌های مختلف می‌توان ایمنی خودرو را به طرز چشم‌گیری افزایش داد و مانع از بروز حوادث شد

یک راننده آگاه و هوشیار همواره می‌داند که با رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی، سرویس کاری به موقع خودرو و رعایت نکات ایمنی به صورت منظم کمتر دچار مشکل شده و احتمال سرقت خودرو یا تصادف کردن، را به صفر می‌رساند. عوامل مختلفی، مانند مواردی که در زیر به آنها اشاره شده است، در بالا بردن ایمنی خودرو تاثیر دارند:

- استفاده از قفل‌های مختلف برای حفظ امنیت خودرو در برابر سرقت

- روشنایی و داشتن چراغ‌های مناسب

- چسبندگی لاستیک‌ها

- ترمزهای قوی

- شاسی و سیستم تعلیق برای هندلینگ مناسب

برای هر کدام از این پارامترها خصوصیات و ویژگی‌هایی وجود دارد که با رعایت آنها می‌توان ایمنی خودرو را افزایش داد.

استفاده از قفل‌های مختلف برای جلوگیری از سرقت خودرو

امروزه با توجه به روش‌های پیشرفته سرقت، باید برای حفظ امنیت خودرو از قفل‌های متفاوتی که به همین منظور ساخته شده‌اند، استفاده کرد. شاید اگر کلید خودروی خود را گم کرده یا جا گذاشته باشید، در باز کردن درب آن بدون کلید ناتوان بوده و نیازمند کلید سازی شوید. اما باز کردن درب خودرو و راه‌اندازی آن بدون کلید، برای سارقان حرفه‌ای امری راحت محسوب می‌شود و همین امر باعث ضرورت استفاده از قفل‌های مختلف برای وسایل نقلیه شده است. از نمونه قفل‌هایی که برای این کار ساخته شده‌اند می‌توان به قفل فرمان، قفل پدال، قفل کاپوت، قفل زاپاس و.. اشاره کرد. که وجود آنها باعث طولانی شدن زمان سرقت برای سارقان شده و حتی باعث صرف نظر کردن آنها از سرقت خودرو خواهد شد.

روشنایی و چراغ‌های سالم؛ کاهنده میزان تصادفات

طبق تحقیقات انجام شده خودروهای تیره اغلب بیشتر از خودروهای روشن احتمال وقوع تصادف را به همراه دارند. در صورتی که مالک یکی از خودروهای روشن و یا تیره هستید حتما این موضوع برای شما مشخص شده است مثلا خودروهای تیره در شب اگر چراغ نور مناسبی نداشته باشد احتمال تصادف آن بالا می‌رود.

اما در این مواقع چه باید کرد؟ واضح است که تغییر رنگ راه حل صحیح نیست. اما استفاده از چراغ‌های Day Light، ریسک رانندگی را به شکل چشم‌گیری کاهش می‌دهد.

چنانچه خودرو دارای چراغ‌های Day Light نیست، می‌توان برای تهیه این چراغ‌ها به لوکس فروشی‌ها مراجعه کرده و این چراغ‌ها را تهیه و بر روی خودرو نصب کرد. در خودروهای کارکرده احتمال اینکه این چراغ‌ها دچار کدر شدگی و یا خط و خش شده باشند، زیاد است که در این صورت حتما باید آنها را تعویض کرد.

لاستیک‌های خودرو از عوامل مهم در تصادفات از نظر خودرو برها

می‌توان گفت که لاستیک‌ها قلب دوم خودرو هستند. اغلب افراد آگاه نیستند که لاستیک‌ها تاثیر زیادی در تصادفات دارد. اگر لاستیک‌ها چسبندگی کافی نداشته باشند خودرو دیر متوقف شده و متاسفانه راننده دچار سانحه می‌شود. توصیه می‌شود حتماً از لاستیک‌های تاریخ جدید، اورجینال و دست اول استفاده کنید.

به این دلیل که سایر لاستیک‌ها ممکن است چسبندگی کافی را نداشته باشد و این برای رانندگان عادی قابل تشخیص نیست مگر اینکه در شرایط استفاده قرار بگیرند که در آنجا دیگر دیر شده و احتمالا وقوع حادثه و دردسرهای پس از آن مانند آسیب دیدن خودرو و نیازمندی به یدک کش یا همان خودروبر، گریبانگیر راننده خواهد شد. که علاوه بر خسارت ناشی از تصادف، باعث اضافه شدن هزینه حمل خودرو نیز برای راننده می‌شود. بسیاری از افراد خودروبر نامرغوب بودن لاستیک‌ها را پارامتری مهم در تصادفات می‌دانند.

سایت فنی کارا (www.fanikara.com) ارائه دهنده خدمات فنی متفاوت مانند خدمات حل خودرو یا خودرو بر، کلیدسازی و… است. که در صورت بروز مشکل و نیاز به خدمات فنی می‌توان با مراجعه به این سایت، نزدیک‌ترین فنی کار به شخص را برای انجام سرویس مورد نظر انتخاب کرد.

ترمزهای قوی؛ موثر در بالا بردن ایمنی خودرو

بهتر است بدانید که مجموعه لاستیک و ترمز مکمل هم بوده و هر دو دارای اهمیت یکسانی هستند. اگر ترمز قوی باشد ولی لاستیک‌ها ضعیف باشند و یا بر عکس ترمز ضعیف باشد و لاستیک‌ها دارای چسبندگی بالایی باشند، در هر صورت هیچکدام مناسب نیست و ممکن است دچار حادثه شوید.

بعد از اینکه لاستیک‌ها را نو کرده‌اید به ترمزها بروید و در صورتی که قوای محرکه را تغییر نداده باشید ترمزهای استاندارد پاسخگوی شرایط خودرو هستند. هرگز در هنگام تعویض لنت ها کوتاهی نکرده و آنها را به موقع تعویض کنید و با کیفیت‌ترین آن را برای خودرو انتخاب کنید.

شاسی و سیستم تعلیق

راندمان یک اتومبیل در پیچ‌های متوالی مشخص می‌شود مسلما یک خودروی امن هنگامی که پیچ‌های متعدد را طی می‌کند سیستم آن به درستی عمل کرده و آسایش را به همراه دارد. اگر خودرو هندلینگ مناسبی نداشته باشد توصیه می‌شود ارتفاع را به میزان ۱ تا ۳ سانتی‌متر کاهش داد.

این کاهش برای مرکز ثقل هر خودرویی پیشنهاد می‌شود. می‌توان برای این کار حتماً از کیت‌های کمک و همچنین کمک فنر کوتاه‌تر استفاده کرد. چرا که اگر بخواهید آنها را با بریدن کوتاه کنید، فنرها به کلی ناکارآمد می‌شود. برای این که فرمان به خوبی عمل کند علاوه بر استفاده از کمک فنر و فنر سفت‌تر، می‌توانید استقامت شاسی را هم بالا ببرید.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

فنی کارا

تلاش وب سایت فنی کارا، فراهم کردن محلی برای جستجوی بهترین ها در خدمات فنی است تا امکان “دریافت خدمات با کیفیت از نزدیکترین افراد متخصص و با انصاف در حداقل زمان” فراهم شود. در همین راستا، پس از برقراری ارتباط میان کاربران سایت و صاحبان آگهی (ارائه دهندگان خدمات فنی = افراد فنی کار) از کاربران رضایت سنجی به عمل می آید و در نتیجه ی رضایت سنجی هر کدام از افراد فنی کار درج می شود.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

کسب و کار و خرده فروشی