کد: 13971018338896450

نرم‌افزار مکاتبات دیدگاه در بیمارستان کلیوی امیرالمومنین علی تبریز

کد: 13971018338896450

https://goo.gl/NcZjmv

، تهران ، (اخبار رسمی): نسخه ۵ نرم افزار مکاتبات دیدگاه همزمان با حضور کارشناس استقرار اتوماسیون اداری چارگون در بیمارستان کلیوی امیرالمونین علی(ع) تبریز راه‌اندازی شد‌.

نرم‌افزار مکاتبات دیدگاه در بیمارستان کلیوی امیرالمونین علی(ع) تبریز
نرم‌افزار مکاتبات دیدگاه در بیمارستان کلیوی امیرالمومنین علی تبریز

به گزارش روابط عمومی چارگون‌، با تصمیم مدیریت بیمارستان کلیوی امیرالمونین علی(ع) تبریز اتوماسیون نسل پنجم نرم‌افزار مکاتبات با هدف حذف کاغذ از ساختار اداری، مکانیزه کردن مکاتبات، پیگیری نامه‌ها و آرشیو و مدیریت اسناد در این مجموعه عملیاتی شد.

امیر حسن ‌زاده، کارشناس چارگون در فرآیند استقرار این نرم‌افزار که 6 روز ادامه داشت در کارگاهایی چگونگی بهره‌برداری از امکانات و ابزارهای نرم‌افزار مکاتبات دیدگاه را به مسولان واحدهای مختلف اداری، مالی، داروخانه، آزمایشگاه و … آموزش داد تا پس از آن، بهره‌برداری از نرم‌افزار به صورت عملیاتی آغاز  شود.

در این کارگاه‌ها مدیران ارشد بیمارستان که پیش از این، تجربه کاربری نسخه 4 نرم‌افزار مکاتبات از راهکار اتوماسیون اداری دیدگاه را در دانشگاه علوم پزشکی تبریز داشته‌اند، از امکانات نسخه 5 این نرم‌افزار استقبال کردند.

نسل جدید نرم‌افزار مکاتبات دیدگاه علاوه بر حذف کاغذ از ساختار اداری و مکانیزه کردن مکاتباتت اداری، قابلیت‌هایی مانند استفاده هم‌زمان از بخش‌های مختلف منوی اداری (Multi-Window)، عدم نیاز به آپدیت office، امکانات تعامل و گفت‌و‌گو را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. علاوه بر این، افزایش قابلیت‌های کار با کیبورد و امکان ویرایش موجودیت‌های متنی بر میزان کارآمدی و پویایی نرم‌افزار مکاتبات دیدگاه ۵ در ساختار‌های اداری، افزوده‌اند.

بنابراین گزارش،‌ ویژگی‌های منحصر به فرد نسل پنجم نرم‌افزار مکاتبات مجموعه دیدگاه، زمینه دسترسی آسان مدیران و سایر کارکنان به اطلاعات و انجام روزمره و بررسی و تحلیل فرآیندهای سازمان را فراهم‌ می‌کند. تغییر نیازهای کاربران و تمرکز بر سرعت، دقت و سهولت دسترسی، مهمترین دلایلی بود که موجب شد تا نسل جدیدی از نرم‌افزارهای مجموعه دیدگاه روانه بازار شوند.

در حال حاضر نیز مهاجرت از نسل ۴ به نسل ۵ دیدگاه با توجه به بهره‌برداری بیش از ۹۸ درصد سازمان‌های مشتری از نرم‌افزار مکاتبات درحوزه اتوماسیون اداری دیدگاه آغاز شده‌است و کم‌کم به سایر حوزه‌های نرم‌افزاری دیدگاه سرایت خواهد کرد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

چارگون

ما به سازمان‌ها در بهینه‌کردن بهره‌وری به منظور افزایش کارآیی یاری می‌رسانیم.در طول حیات شرکت، بر روی نیازمندی‌های آشکار و پنهان بازار هدف متمرکز شده‌ایم و به این ترتیب با ارائه راهکارهای خلاق و بومی‌سازی شده، پاسخگوی مشکلات سازمان‌های ایرانی هستیم. راهکارهای ما شامل بستر ارتباطی یکپارچه اتوماسیون اداری و نیز راهکارهای برنامه‌ریزی و مدیریت منابع سازمانی در حوزه‌های منابع انسانی، مالی و لجستیک است.

منتشر شده در سرویس:

کسب و کار و خرده فروشی

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.