کد: 139710193391110280

هزینه، شرایط و عوارض

همه چیز در مورد اصلاح طرح لبخند

کد: 139710193391110280

https://goo.gl/zxCfzv

، تهران , (اخبار رسمی): گاهی فرد بنا به دلایلی لبخند خود را پنهان می‌کند تا عیوب دندان‌ها و لثه‌ها کمتر دیده شود و این یعنی از دست دادن اعتماد به نفس و منزوی شدن است. علم پزشکی با تکنیک اصلاح طرح لبخند توانسته به این مشکل پایان دهد. زیبایی و ردیف بودن دندان‌ها بخشی از زیبایی است و شخص را جذاب‌تر و خاص‌تر نشان می‌دهد.

همه چیز در مورد اصلاح طرح لبخند
همه چیز در مورد اصلاح طرح لبخند

فاکتورهای متعددی برای یک لبخند زیبا مدنظر است که در افراد گوناگون متفاوت است. گاهی یک فرد فقط به ردیف کردن دندان‌ها نیاز دارد، گاهی فرد دیگری دندان‌های شکسته در قسمت جلویی دارد

اصلاح طرح لبخند چیست؟

اصلاح طرح لبخند چندین معیار زیبایی دهان و دندان را شامل می‌شود که به هنگام لبخند زدن مورد نیاز است. مرتب بودن و ردیف بودن دندان‌ها، سفید و درخشنده بودن دندان‌ها، جفت شدن دندان‌ها، وضعیت لثه‌ها و موقعیت فک. این کار از طریق اجرای یک یا چند روش از متدهای زیبایی دندان‌ها انجام می‌شود و تمامی کارها زیر نظر دندانپزشک متخصص زیبایی صورت می‌گیرد. در اجرای اصلاح طرح لبخند دندان‌هایی که به هنگام خندیدن مشخص می‌شوند در اولویت قرار دارند و از هر نظر با معیارهای زیبایی دندان تطابق داده می‌شوند.

شرایط فرد

اصلاح طرح لبخند در تمامی افراد به یک شکل اجرا نمی‌شود و در هر فرد روش‌های مختلفی به کار گرفته می‌شود. فاکتورهای متعددی برای یک لبخند زیبا مد نظر است که در افراد گوناگون متفاوت است. گاهی یک فرد فقط به ردیف کردن دندان‌ها نیاز دارد، گاهی فرد دیگری دندان‌های شکسته در قسمت جلویی دارد، مشکل فرد دیگری ممکن است فقط در حد زرد بودن دندان‌ها باشد. پس پزشک متخصص با معاینه کامل دهان و دندان‌های فرد تعیین می‌کند که به چند روش برای اصلاح طرح لبخند نیاز دارد. در ضمن آناتومی صورت و چهره هر فردی منحصر به فرد است و بنابراین اصلاح طرح لبخند او متناسب با آناتومی صورتش انجام می‌شود.

انواع روش‌های اصلاح طرح لبخند

انواع روش‌ها و مراحلی که برای اصلاح طرح لبخند مورد نیاز است:

سفید کردن دندان‌ها

استعمال دخانیات و تغذیه می‌تواند به مرور زمان رنگ دندان‌ها را کدر و زرد کند و جلوه بدی به لبخند بخشد. برای سفید کردن و درخشنده کردن دندان‌ها میتوان از روش بلیچینگ استفاده کرد که طی ۱ الی ۲ جلسه انجام می‌شود.

ونیر لمینت

این همان روشی است که با نام لمینت هم به گوش خورده است. در این روش با استفاده از لایه‌های نازکی که همرنگ دندان‌های است می‌توان خط لبخند را زیباتر ساخت. در روش ونیز لمینت، لایه‌ها پس از قالب‌گیری دقیق مطابق با فرم دندان‌ها در لابراتوار دندان ساخته می‌شوند و می‌تواند تمامی عیوب و ناهماهنگی‌های دندان‌ها را از جمله فاصله، شکستگی، خراشیدگی سطحی، ساییدگی، ترک‌ها و کجی آنها را در ۲ جلسه برطرف کند.

کامپوزیت دندان

روش کامپوزیت یکی دیگر از متداول‌ترین روش‌ها برای اصلاح طرح لبخند است و برای مواردی انتخاب می‌شود که دندان‌ها شکسته و بد فرم است و ناهماهنگی زیادی در شکل و اندازه دندان‌ها وجود دارد. کامپوزیت دندان می‌تواند تمامی عیوب و فواصل دندان‌ها را برطرف کند.

ارتودنسی

ارتودنسی یکی از فرایندهای زیبایی دندان است که می‌تواند ساختار و چینش دندان‌ها را ردیف و منظم کند. این روش برای تمامی افراد بالای ۳ سال قابل استفاده است و تکنیک‌های متفاوتی برای اجرای آن وجود دارد.

ایمپلنت

یکی از آخرین تکنیک‌های زیبایی دهان و دندان است که جنبه درمانی هم دارد و برای دندان‌هایی که افتاده‌اند و شکستگی آنها قابل ترمیم نیست بهترین گزینه است. این همان روش کاشت دندان به وسیله پایه‌هایی از جنس تیتانیوم است.

هزینه اصلاح طرح لبخند

در رابطه با هزینه اصلاح طرح لبخند باید گفت که نمی‌توان یک هزینه واحد و مشخص برای آن در نظر گرفت. این هزینه از فردی به فرد دیگر متفاوت است. هزینه اصلاح طرح لبخند بسته به اینکه به چند روش برای اصلاح فرم دندان‌ها و معایب آن نیاز دارید می‌تواند متغیر باشد. گاهی به یک اصلاح جزئی نیاز است و گاهی هم به چند روش زیبایی نیاز است تا به نتیجه دلخواه خود برسید. ضمن اینکه هزینه پرکردن دندان‌های پوسیده هم باید در نظر گرفت. موقعیت جغرافیایی مطب دکتر یا کلینیک که برای این کار در نظر گرفته می‌شود هم در میزان هزینه‌ها تاثیرگذار است و طبیعی است که می‌توان آن را افزایش داد. نوسانات ارز هم می‌تواند در قیمت مواد اولیه تاثیرگذار باشد.

عوارض اصلاح طرح لبخند

درباره عوارض اصلاح طرح لبخند باید گفت که طبیعی است این روش هم مانند تمامی روش‌های زیبایی می‌تواند عوارض خاص خود را داشته باشد ولی بیشتر این عوارض کوتاه مدت و گذرا هستند و پس از مدتی از بین می‌روند. به هر حال ممکن است برای رسیدن به یک لبخند زیبا چند عدد از دندان‌ها کشیده شود تا بتوان ارتودنسی را اجرا کرد. همچنین در برخی از موارد ایمپلنت ممکن است کمی احساس لق شدگی در دندان‌ها را ایجاد کند. یکی دیگر از عوارض اصلاح طرح لبخند هم مربوط به موارد بلیچینگ است که می‌تواند استقامت و استحکام دندان‌ها ذا کاهش دهد و آن را آسیب پذیرتر از قبل کند.

آیا سلامت لثه و دندان‌ها در اصلاح طرح لبخند موثر است؟

بله. سلامت لثه و دندان‌ها در اصلاح طرح لبخند اولین معیار سلامتی و زیبایی است و پزشک قبل از انجام هرگونه اقدامی برای اصلاح طرح لبخند ابتدا سلامت لثه و دندان‌ را به طور دقیق ارزیابی می‌کند تا مطمئن شود که زیرساخت‌های دندان‌ها در چه وضعیتی قرار دارد. تمامی روش‌هایی که برای زیبایی دندان مورد استفاده قرار می‌گیرد زمانی می‌توانند نتیجه مطلوبی از خود نشان دهند که سلامت لثه‌ها و دندان‌ها مورد تایید قرار گیرد. لثه‌های عفونی و دندان‌های پوسیده و بد فرم از مواردی هستند که قبل از شروع اصلاح طرح لبخند باید ابتدا مورد درمان کامل قرار بگیرند تا بقیه ی مراحل را بتوان اجرا نمود.

علاقه‌مندان به کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به سایت بیچشک مراجعه کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

بیچشک

بیچشک مجله الکترونیکی است در حوزه سلامت ، زیبایی و موفقیت افراد که با رویکرد بالا بردن سطح اطلاعات عموم جامعه در حوزه سلامت جسمی و روحی تلاش می کند و هر روزه مطالب مفیدی را از منابع معتبر ذکر شده در انتهای مطالب به مخاطبان خود عرضه می کند.

منتشر شده در سرویس های:

بهداشت و درمان | سلامت و زیبایی