اطلاعات تماس
  • 091977*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 139801073578110797

آیا بیماری بواسیر یا هموروئید باعث ایجاد سرطان مقعد می‌شود؟

کد: 139801073578110797

http://bit.ly/2IpEp1Y

، تهران , (اخبار رسمی): بسیاری از افراد در طول زندگی خود دچار بیماری بواسیر یا هموروئید می‌شوند.در ادامه مطلب علت ایجاد این بیماری و رابطه بین هموروئید با سرطان بیان می‌شود.

آیا بیماری بواسیر یا هموروئید باعث ایجاد سرطان مقعد می شود؟
آیا بیماری بواسیر یا هموروئید باعث ایجاد سرطان مقعد می‌شود؟

سرطان در اثر رفتار نامتعارف سلول‌ها رخ می‌دهد. گاهی بر اثر برخی عوامل، رفتار سلول‌های بافت‌های مختلف بدن تغییر می‌کند و دچار اختلال می‌شود

بواسیر از شایع‌ترین بیماری‌هایی است که بسیاری از افراد در طول دوران زندگی خود با آن روبرو می‌شوند. از آن‌جایی که سطح معلومات عمومی و آگاهی‌های لازم در رابطه با این بیماری کمی پایین است بیشتر افراد تصورات غلط و اشتباهی درباره این بیماری دارند و باورهای غلط زیادی در رابطه با آن وجود دارد.

یکی از بزرگ‌ترین نگرانی‌هایی که درباره ی بیماری بواسیر وجود دارد و افراد زیادی را نگران می‌کند این موضوع است که آیا میان هموروئید و سرطان ارتباطی وجود دارد؟ 

پاسخ منفی است. خیر هموروئید نمی‌تواند باعث ایجاد سرطان شود و هیچ ارتباطی میان این دو بیماری وجود ندارد.

بواسیر در شرایطی ایجاد می‌شود که در اثر فشار زیاد، مویرگ‌ها و رگ‌های خونی دیواره مقعد تحت کشیدگی بیش از اندازه قرار بگیرند و دچار التهاب و پارگی شوند.

سرطان در اثر رفتار نامتعارف سلول‌ها رخ می‌دهد. گاهی بر اثر برخی عوامل رفتار سلول‌های بافت‌های مختلف بدن تغییر می‌کند و دچار اختلال می‌شود. این اختلال منجر به تقسیمات سلولی نامتعارفی می‌شود که درنهایت منجر به بیماری سرطان می‌شود.

اگر به دو تعریف فوق دقت شود می‌فهمید که دلایل ایجاد این دو بیماری با یک‌دیگر بسیار متفاوت است. در این خصوص دو نکته مهم حائز اهمیت است:

نکته اول : برخی از بیماری‌ها و سرطان‌های مربوط به سیستم گوارش از جمله سرطان روده بزرگ، علائم و نشانه‌های مشابهی با بواسیر دارد. یکی از مهم‌ترین این علائم خون‌ریزی مقعدی است. بسیاری از افراد زمانی که برای اولین بار با خونریزی‌های مقعدی مواجه می‌شوند نسبت به آن بی‌توجه‌اند در حالی که ممکن است منشا این خونریزی در اثر سرطان روده باشد. هدف این نیست که نگران شوید همه خونریزی‌های مقعدی ناشی از سرطان روده نیست و شاید بر اثر مشکلات ساده و قابل حلی مانند هموروئید باشد.

نکته دوم: نوعی سرطان نادر به نام سرطان مقعد وجود دارد که علائم و نشانه‌های کلی آن بسیار شبیه علائم هموروئید است و در ناحیه ی مقعد رخ می‌دهد ولی این بیماری با بواسیر تفاوت‌های زیادی دارد. سرطان مقعد یکی از انواع سرطان است که با گسترش تومورهای بدخیمی در ناحیه ی مقعد همراه است. بسیاری از افراد این نوع سرطان را با بواسیر اشتباه می‌گیرند و فکر می‌کنند که هموروئید آن‌ها می‌تواند زمینه‌ساز ایجاد چنین سرطانی باشد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

کلینیک زارعی

اگر برای درمان بیماری هایی مثل هموروئید ( بواسیر )، شقاق ، فیستول و کیست مویی  به دنبال کلینیک مجهز و یک پزشک متخصص با تجربه و حرفه ای در این زمینه هستید کلینیک زارعی یکی از ایده آل ترین انتخاب هاست. ما فقط در کلام این را نمی گوییم که کلام ادعایی بیش نیست. آمار بالای درمان های موفق ما در کنار رضایت بالای بیماران و مراجعین به کلینیک ما گویای همه چیز است.

اطلاعات تماس
  • 091977*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

بهداشت و درمان