کد: 139802163659010057

درمان شقاق با تزریق بوتاکس یا روش اسفنکتروتومی

کد: 139802163659010057

http://bit.ly/2H5QBUn

، تهران , (اخبار رسمی): این روش درمانی با استفاده از تزریق سم بوتولینوم به زخم انجام می‌شود. این سم موجب می‌شود عضله اسفنکتر برای مدتی محدود (3 الی 6 ماه) فلج شود. که این امر گرفتگی عضله یا همان اسپاسم را برطرف نموده و از بین رفتن درد بیمار را به همراه دارد.

تزریق بوتاکس به شقاق می‌تواند به درمان این بیماری کمک کند. تزریق به شقاق به منظور تسکین درد هنگام استفاده از سایر روش‌های درمانی صورت می‌گیرد

بیماری شقاق مقعدی یا فیشر به ایجاد زخم یا ترک در پوست نواحی اطراف مقعد گفته می‌شود. این شقاق در اثر اعمال فشار زیاد به ناحیه مقعد ایجاد شده است و از عوامل اصلی آن می‌توان به ابتلا به یبوست اشاره کرد. شقاق را می‌توان از طریق روش‌های مختلفی درمان کرد که در این مقاله به دو مورد از آن یعنی درمان شقاق با بوتاکس یا اسفنکتروتومی اشاره شده است.

درمان شقاق با بوتاکس

تزریق بوتاکس به شقاق می‌تواند به درمان این بیماری کمک کند. همچنین در برخی از موارد تزریق شقاق به منظور تسکین درد هنگام استفاده از سایر روش‌های درمانی صورت می‌گیرد. این امر گرفتگی عضله یا همان اسپاسم را برطرف نموده و از بین رفتن درد بیمار را به همراه دارد. به علاوه این سم می‌تواند در ترمیم شکاف ایجاد شده ناشی از شقاق نیز موثر باشد.

میزان درمان پذیری این روش وابسته به علت زمینه‌ای بروز این بیماری است. یعنی اگر شقاق در اثر بیماری‌های زمینه‌ای بروز نماید، امکان درمان آن توسط تزریق بوتاکس وجود ندارد و نیاز است علت زمینه‌ای آن نیز درمان شود زیرا در غیر این صورت با از بین رفتن اثرات بوتاکس, علائم بیماری مجدداً نمایان خواهند شد.

مزایای درمان با بوتاکس

از مزیت‌های درمان شقاق با بوتاکس می‌توان به این موارد اشاره کرد:

  • این درمان به صورت سرپایی صورت گرفته و نیازی به بستری شدن ندارد.
  • بوتاکس درد و خونریزی به همراه ندارد بلکه درد بیمار را تسکین می‌دهد.
  • نیازی به طی دوران نقاهت نیست.
  • دستیابی به درمان موثر در کمتر از 24 ساعت امکان پذیر است.
  • این روش ایجاد مشکل در اجابت مزاج را برای بیمار به همراه ندارد.

درمان شقاق با روش اسفنکتروتومی

جراحی اسفنکتروتومی را می‌توان روشی موثر برای درمان شقاق دانست که همراه با عوارض و خطرات بسیاری برای بیمار است. در طی این روش جراحی شکافی عمیق بر روی عضله اسفنکتر زده می‌شود تا فشار وارده بر روی آن کاهش یابد، زیرا در حالتی که فشار وارده به این عضله زیاد است امکان بهبودی وجود ندارد. اکثر افراد پس از طی 6 هفته به بهبودی کامل و بعد از 2 هفته تا حدی بهبودی می‌یابند و می‌توانند به ادامه فعالیت‌های روزمره خود برسند. معمولاً افراد بعد از این عمل جراحی کاهش درد قابل توجهی را تجربه می‌کنند.

اسفنکتروتومی بسته

در این روش برشی بر روی عضله اسفنکتر زده شده و از آن برش عضله خارج می‌شود، قسمتی از آن بسته به میزان شقاق برش داده شده و جدا می‌شود. انجام این جراحی ریسک آسیب به مخاط روده را به همراه دارد و نیازمند دقت بالایی است.

اسفنکتروتومی باز

در این روش برش جراحی بر روی کانال مقعد زده می‌شود، و مانند روش قبل، جراحی بر روی عضله انجام می‌گیرد. در انتهای عمل قسمت انتهایی برش، بسته به شرایط بیمار باز گذاشته و یا بسته می‌شود.

علاقه مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت کلینیک پایتخت مراجعه کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

کلینیک پایتخت

مرکز درمان بیماریهای نشیمنگاه (بواسیر، هموروئید، شقاق، فیستول، کیست مویی و زگیل تناسلی) با استفاده از تجهیزات مدرن و روز دنیا و با کادری مجرب و حرفه ای

منتشر شده در سرویس:

سلامت و زیبایی