اطلاعات تماس
  • 091977*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 139802223674710797

بارداری و زایمان طبیعی بیشترین عامل ابتلا به بواسیر در زنان

کد: 139802223674710797

http://bit.ly/2YlszdO

، تهران , (اخبار رسمی): زایمان طبیعی سخت، چاقی، یبوست و اختلالات گوارشی از عوارضی است که مادران در دوران بارداری به آن مبتلا می‌شوند و منجر به بواسیر خواهد شد.

بارداری و زایمان طبیعی بیشترین عامل ابتلا به بواسیر در زنان
بواسیر در زنان

خطر ابتلا به هموروئید برای زنان به علت تغییر تعادل هورمونی، بارداری، زایمان، رژیم غذایی و غیره بسیار زیاد است

بواسیر در زنان از شایع‌ترین مشکلاتی است که یک زن می‌تواند در هر سنی آن را تجربه کند. البته باید گفت که میزان شیوع این بیماری در زنان و مردان تقریبا به یک اندازه است ولی زنان به دلایلی در برابر این بیماری آسیب پذیرترند و بیشتر مستعد ابتلا به آن هستند.

چرا زنان در برابر بواسیر آسیب پذیرترند؟

خطر ابتلا به هموروئید برای زنان به علت تغییر تعادل هورمونی، بارداری، زایمان، رژیم غذایی و غیره بسیار زیاد است. در ادامه دلایل به وجود آمدن هموروئید در زنان مورد بررسی قرار گرفته است.

بارداری

بارداری می‌تواند عوارض متعدد و بیشماری را برای مادر به وجود آورد. یکی از عوارضی که بیشتر زنان باردار با آن روبرو می‌شوند بواسیر است. در دوران بارداری وزن و اندازه‌ی رحم به مرور زمان افزایش می‌یابد و می‌تواند به نواحی تحتانی بدن از جمله مقعد آسیب‌های زیادی وارد کند که بواسیر یکی از آنهاست. همچنین اختلالات هورمونی و کاهش تحرک در ایجاد یبوست و بواسیر نقش مهمی دارند. بواسیر در بارداری به عنوان یکی از عمده‌ترین علل بواسیر در زنان شناخته می‌شود.

چاقی و اضافه وزن

چاقی و اضافه وزن از مشکلاتی است که برای زنان بیشتر رخ می‌دهد. دوران بارداری و استرس باعث می‌شود که زنان در برابر چاقی مستعدتر باشند. از این رو احتمال بروز بواسیر هم افزایش می‌یابد. چاقی می‌تواند باعث ایجاد فشار زیادی در ناحیه‌ی مقعد شود.

زایمان طبیعی سخت

یکی از عوارضی که در حین زایمان‌های طبیعی سخت دیده می‌شود، ابتلای مادر به بواسیر است. در طی فرایند زایمان طبیعی فشارهای زیادی به نقاط تحتانی بدن مادر مثل لگن و مقعد ایجاد می‌شود و طبیعی است که بافت‌ها و شریان‌های این قسمت با آسیب‌های زیادی روبه‌رو شوند.

رابطه‌ی جنسی مقعد

رابطه‌ی جنسی مقعدی یکی از غیرمتعارف‌ترین انواع رابطه ی جنسی است ولی زنان بنا به دلایل زیادی آن را می‌پذیرند. رابطه‌ی جنسی مقعدی می‌تواند آسیب‌های شدیدی به ناحیه‌ی مقعد وارد کند که بواسیر یکی از شایع ترین آنهاست.

یبوست

یبوست در اثر اختلالات گوارشی و نامنظم بودن و کم تحرکی روده‌ها ایجاد می‌شود . هنگام یبوست مدفوع به شدت سفت و سخت می‌گردد و برای دفع آن فشار زیادی به ناحیه‌ی مقعد وارد می‌شود که زمینه ساز ایجاد بواسیر است. عوامل زیادی در ایجاد یبوست نقش دارند که از جمله می‌توان به اختلالات هورمونی دوران بارداری، کم آبی بدن، رژیم غذایی کم فیبر، کم تحرکی، چاقی و برخی بیماری‌های گوارشی اشاره کرد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

کلینیک زارعی

اگر برای درمان بیماری هایی مثل هموروئید ( بواسیر )، شقاق ، فیستول و کیست مویی  به دنبال کلینیک مجهز و یک پزشک متخصص با تجربه و حرفه ای در این زمینه هستید کلینیک زارعی یکی از ایده آل ترین انتخاب هاست. ما فقط در کلام این را نمی گوییم که کلام ادعایی بیش نیست. آمار بالای درمان های موفق ما در کنار رضایت بالای بیماران و مراجعین به کلینیک ما گویای همه چیز است.

اطلاعات تماس
  • 091977*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

علم و آموزش | بهداشت و درمان