اطلاعات تماس
 • 091977*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 139803113728510797

درمان کرون با روش‌های جراحی کلینیک زارعی

کد: 139803113728510797

http://bit.ly/2QGlCBx

، تهران , (اخبار رسمی): درمان کرون می‌تواند با روش‌های جراحی و خانگی انجام شود. بعد از عمل باید مراقبت‌های لازم بعد از عمل جراحی مورد توجه قرار گیرد.

درمان کرون با روش های جراحی کلینیک زارعی
درمان کرون در کلینیک زارعی

بسیاری از مبتلایان به بیماری کرون ممکن است به فیستول یا آبسه مقعد هم دچار شوند که در چنین شرایطی باید علاوه بر درمان کرون، به کمک جراحی، درمان فیستول را هم شروع کرد

بیماری کرون یکی از مزمن‌ترین بیماری‌های دستگاه گوارش است که التهاب و تورم قسمت‌هایی از روده را درگیر می‌کند. این بیماری را شاید بتوان با کمک دارو و رژیم غذایی کنترل کرد اما باید در نظر داشت که گاهی این بیماری پیشرفت می‌کند و پزشک ناچار است که قسمتی از روده را توسط انجام عمل جراحی بردارد تا به دیگر قسمت‌های روده آسیبی وارد نشود.

در چنین شرایطی جراحی کرون قطعی‌ترین روشی است که برای حفظ قسمت‌های سالم دستگاه گوارش می‌توان جهت ادامه‌ی درمان کرون انتخاب کرد. در غیر این صورت تخریب روده‌ها می‌تواند عواقب جبران ناپذیری به همراه داشته باشد و شرایط وخیم تری را برای فرد به وجود آورد.

 جراحی بیماری کرون

هدف از انجام عمل جراحی کرون حذف کامل قسمت‌هایی از روده است که طی بیماری کرون آسیب دیده‌اند و می‌توانند سایر قسمت‌های سالم روده را نیز تحت تاثیر خود قرار دهند. این کار را برداشت روده یا رزکسیون می‌گویند.

مشکلات بیماران کرون فراتر از حد تصور است و علائم و نشانه‌های بیماری می‌تواند کیفیت زندگی فرد را به شدت تحت تاثیر خود قرار دهد و در صورتی که اقدامات درمانی لازم و مناسب برای فرد صورت نگیرد تمامی قسمت‌های روده دچار التهاب شده و در نهایت می‌تواند منجر به مرگ شود. شاید در نگاه اول پذیرش جراحی کرون برای بیمار کمی سخت باشد ولی این تنها راه درمان کرون در فرد است که می‌تواند علائم و نشانه‌های بیماری را به طور کامل از بین ببرد.

بسیاری از مبتلایان به بیماری کرون ممکن است به فیستول یا آبسه مقعد هم دچار شوند که در چنین شرایط باید علاوه بر درمان کرون، به کمک جراحی، درمان فیستول را هم شروع کنند.

انواع روش‌های جراحی برای درمان بیماری کرون

بنا بر آمارها و مطالعات کلی مشخص شده است که چیزی در حدود 70 درصد از بیماران مبتلا به کرون نیاز به عمل جراحی کرون پیدا می‌کنند و این تنها روش درمان برای پایان دادن به علائم و نشانه‌های بیماری آنهاست.

پزشک با توجه به شرایط پیشرفت بیماری و وضعیت بیمار یکی از روش‌های زیر را برای جراحی کرون انتخاب می‌کند.

 • رزکسیون

رزکسیون روشی است که قسمت‌های آسیب دیده‌ی روده را به طور کامل حذف می‌کنند و از بدن بیمار خارج می‌کنند. در نتیجه قسمت‌های سالم روده را به یکدیگر متصل کرده و از پیشرفت بیشتر بیماری جلوگیری می‌کنند.

 • کلستومی

کلستومی هم یکی دیگر از روش‌های جراحی بیماری کرون است که طی آن تمامی روده‌ی آسیب دیده به طور کامل حذف شده و قسمت انتهایی روده به پوست شکم بیمار متصل می‌شود.

 • پروکتوکولکتومی

پروکتوکولکتومی زمانی توسط پزشک انتخاب می‌شود که روده‌ی بزرگ و رکتوم در معرض آسیب قرار گرفته باشند و پزشک با کمک جراحی هر دوی آنها را به طور کامل بر می‌دارد و روده‌ی کوچک فرد را از طریق ایجاد سوراخی کوچک به پوست شکم او متصل می‌سازد.

 • استریکچرپلاستی

در روش استریکچرپلاستی هیچ قسمتی از روده برداشته نمی‌شود بلکه قسمت‌های مسدود و تنگ روده را گشاد کنند و بدین ترتیب بدون حذف قسمت‌هایی از روده، علائم بیماری کرون را می‌توان از بین برد.

مراقبت‌های بعد از عمل جراحی کرون

مهم ترین نکته‌ای که برای مراقبت‌های بعد از عمل در جراحی کرون باید در نظر گرفت رعایت رژیم غذایی است. رژیم غذایی اصولی و صحیح برای چنین افرادی بسیار حائز اهمیت است و می‌تواند درصد موفقیت درمان کرون را به مراتب افزایش دهد.

 • نوشیدن آب و مایعات کافی در طول روز
 • پرهیز از مصرف غذاهای سنگین و دیر جذب
 • مصرف پروبیوتیک‌ها
 • پرهیز از مصرف غذاهای خام و نپخته
 • محدود کردن مصرف لبنیات
 • پرهیز از مصرف غذاهای اسیدی و تند
 • استراحت کافی
 • کنترل و مدیریت استرس
 • انجام ورزش های سبک

درمان خانگی کرون

درمان خانگی کرون شامل رعایت رژیم غذایی صحیح است.  رژیم غذایی نمی‌تواند عامل این بیماری باشد اما در تشدید آن نقش دارد. معمولاً رژیم غذایی که برای این بیماران به مخصوصا کودکان توصیه می‌شود شامل مصرف غذاهای با فیبر بالا و تفاله کم است. کودکان مبتلا به این بیماری ممکن است در صورت نیاز برخی از مکمل‌های غذایی را نیز دریافت کنند.

برای رژیم این کودکان لازم است با پزشک متخصص در این زمینه مشورت شود، اگر این بیماری روده کوچک کودک را درگیر کرده باشد احتمالاً پزشک برای درمان کرون مصرف شیرخشک به مدت 6 الی 8 هفته را توصیه می‌کند.

یک نوع رژیم غذایی برای این بیماران وجود دارد که شامل مصرف برخی از کربوهیدرات‌ها و حذف برخی دیگر از رژیم‌های غذایی است که البته این رژیم در برخی مبتلایان پاسخی مثبت داشته و در برخی دیگر منفی. این رژیم شامل مصرف خوراکی‌های پروتئین، سبزیجات، میوه‌ها، آجیل و ماست خانگی و حذف غلات و حبوبات، محصولات لبنی با لاکتوز بالا، سیب زمینی و قندها و شیرینی‌ها از رژیم غذایی است. قبل از اقدام به این رژیم باید با پزشک  مشورت کرد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

کلینیک زارعی

اگر برای درمان بیماری هایی مثل هموروئید ( بواسیر )، شقاق ، فیستول و کیست مویی  به دنبال کلینیک مجهز و یک پزشک متخصص با تجربه و حرفه ای در این زمینه هستید کلینیک زارعی یکی از ایده آل ترین انتخاب هاست. ما فقط در کلام این را نمی گوییم که کلام ادعایی بیش نیست. آمار بالای درمان های موفق ما در کنار رضایت بالای بیماران و مراجعین به کلینیک ما گویای همه چیز است.

اطلاعات تماس
 • 091977*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

بهداشت و درمان