اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139805013882512608

مشخصات ورق گالوانیزه

کد: 139805013882512608

http://bit.ly/2SOEcsf

، تهران , (اخبار رسمی): به صورت کلی ورق گالوانیزه به فولادی گفته می‌شود که با روی پوشانده شده است و حتی اگر دچار شکستگی شود از زنگ خوردگی محفوظ می‌ماند.

مشخصات ورق گالوانیزه
مشخصات ورق گالوانیزه

در ساخت اهن گالوانیزه بین آهن و روی پیل الکترو شیمیای تشکیل می‌شود و از آهن به عنوان آند و از روی به عنوان کاتد استفاده می‌‍‌شود این فرآیند به این خاطر انجام می‌شود چون روی فلزی فعال‌تر از آهن است و دارای پتانسیل بیشتری است. ضخامت لایه فلز روی بسته به مکانیزم آبکاری گرم و سرد و نیز نوع حمام فلز روی متفاوت است. در ورق‌های حلب عمل معکوسی انجام می‌شود. در ورق حلب پوشش قلع به کار می‌رود و در صورت شکستگی در ورق‌ها همچنان در برابر زنگ زدگی مقاومت دارد.

مزایای ورق گالوانیزه 

استفاده از ورق گالوانیزه دارای مزایای فراوانی است که عبارتند از:

برای انجام عملیات گالوانیزینگ، در مقایسه با سایر روش‌های معمول جلوگیری از خوردگی، نیاز به هزینه کمتری خواهد بود.

طول عمر ورق گالوانیزه در محیط‌های خورنده و مرطوب بالا بوده و تا ۳۵ سال می‌توانند دوام داشته باشند.

پوشش یا روکش ایجاد شده گالوانیزه به دلیل داشتن ساختار متالورژیکی مقاوم و خاص، دارای مقاومت مناسب در مقابل آسیب‌های مکانیکی، سایش‌ها و خوردگی و زنگ زدگی خواهد بود.

روکش فلز روی در ورق گالوانیزه به دلیل آنکه در فولاد پایه فلز نفوذ کرده و به عنوان کاتد عمل می‌کنند، خواهد توانست منافذ و خلل و فرج ریز موجود در روی سطح فولاد را پر کرده و در برابر آسیب‌های محیطی و خورندگی، محافظت کند.

از مزایای دیگر استفاده از ورق گالوانیزه آماده سازی آن در کمترین زمان است به شکلی که امکان آماده سازی سطح، رنگ کردن و یا بازرسی حتی در محل موجود است.

از نکات بسیار مهم که باید به آن توجه شود این است که عملیات جوشکاری این ورق نسبت به آهن یا فولاد معمولی دارای پیچیدگی و دشواری‌های بیشتری است.

گازها و بخارهای حاصل از عملیات جوشکاری سمی هستند و در طولانی مدت باعث بروز بیماری‌های ریوی حاد و قرار گرفتن برای مدت محدود در برابر این گازها باعث بروز سردرد سرگیچه و حالت تهوع می‌شود لذا توصیه می‌شود هنگام جوشکاری با این نوع ورق حتما از ماسک‌های استاندارد استفاده شود و مدت زمان جوش کاری برای هر نفر در روز با استفاده از تجهیزات استاندارد به مدت چهار ساعت است.

کاربرد های ورق گالوانیزه 

  • کانال کولر
  • کابینت آشپزخانه
  • شیروانی خانه
  • لوله‌های اب و هر جایی که احتمال خوردگی و زنگ زدگی وجود دارد

۱۰ دلیل برای انتخاب فولاد گالوانیزه برای پروژه بعدی 

وقتی فرد تصمیم دارد نوع مواد و فولاد ساختاری مناسب برای پروژه بعدی را انتخاب کند، ممکن است چندین عامل وجود داشته باشد که می‌تواند بر روی انتخاب مواد سازنده مورد استفاده تأثیر بگذارد.

بودجه می‌تواند عامل بزرگی باشد، اما وقتی که به انتخاب بهترین مواد سازنده برای پروژه رسید ، قبل از ثبت سفارش خود، عامل‌های دیگری نیز وجود دارد. فولاد گالوانیزه یک نوع فولادی است که با استفاده از پوشش محافظ روی به منظور جلوگیری از زنگ زدگی استفاده می‌شود .گالوانیزه کردن عملیاتی است برای اعمال روی (Zinc) بر روی فولاد که این فرایند از طریق استفاده از فرآیندهای الکتروشیمیایی و الکترواستاتیک صورت می‌گیرد.

به این صورت که قطعات فولادی در یک کاسه گرم و روی مذاب ریخته شده و با هم مخلوط می‌شوند تا یک پوشش محافظ ایجاد کنند. 

کاربردهای مختلفی برای فولاد گالوانیزه در تعدادی از صنایع وجود دارد. فولاد گالوانیزه باید در هر جا مورد استفاده قرار گیرد، چون حفاظت از زنگ زدن برای افزایش طول عمر فولاد مورد نیاز است مانند دروازه‌های آهنی، سقف، لوازم خانگی، قطعات بدنه وسایل نقلیه، سطل‌های آب و سیستم‌های تهویه مطبوع.

دلیل اول: هزینه اولیه کم

فولاد گالوانیزه کم‌تر از انواع دیگر فولادها مورد استفاده قرار می‌گیرد سایر پوشش‌های معمولی، مانند نقاشی تخصصی، کاربسیار بیشتری دارند و منجر به هزینه اولیه بالاتری برای پیمانکاران می‌شود.

دلیل دوم : هزینه کم تعمیر و نگهداری

با استفاده از فولاد گالوانیزه برای مدتی طولانی نیاز به هزینه دیگری نخواهد بود. این فولاد تعمیر و نگهداری بسیار کمتری نسبت به انواع دیگر فولاد نیاز دارد و باعث صرفه‌جویی در زمان و پول برای تعمیر یا تعویض می‌شود.

دلیل سوم : عملکرد قابل اطمینان

پوشش به ‌دست‌آمده از فولاد گالوانیزه به افزایش دوام محصول نهایی کمک می‌کند. حتی حداقل ضخامت استاندارد پوشش برای بهبود عملکرد کارساز خواهد بود و سازه را بسیار قابل‌اعتماد و قابل‌پیش‌بینی می‌سازد.

دلیل چهارم : استفاده‌ی طولانی مدت

آزمایش‌ها و مطالعات نشان داده‌ است که متوسط طول عمر برای فولاد گالوانیزه که به عنوان یک ماده معمولی برای سازه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد، حدود ۵۰ سال در یک محیط روستایی و ۲۰ تا ۲۵ سال یا بیشتر دریک محیط شهری یا ساحلی است. پیمانکاران می‌توانند با اطمینان از این محصول استفاده کنند و این محصول برای سال‌ها قابل‌اعتماد باقی خواهد ماند.

دلیل پنجم : استفاده آسان

برخلاف سایر مواد فولادی ساختاری، فولاد گالوانیزه فورا برای استفاده در زمان تحویل آماده است. هیچ آماده‌سازی اضافی برای سطح مورد نیاز نیست، هیچ بازرسی زمانی، نقاشی و یا پوشش‌های اضافی مورد نیاز نیست. هنگامی که ساختار مونتاژ می‌شود، پیمانکاران می‌توانند مراحل بعدی ساخت‌وساز را بدون اینکه نگران مواد فولادی گالوانیزه باشند شروع کنند.

دلیل ششم : حفاظت خودکار برای مناطق آسیب دیده

پوشش های گالوانیزه بعد از فولاد خورده می‌شوند، بنابراین حفاظت کاتدیک یا حفاظتی را برای مناطق کوچکی از فولاد در معرض آسیب قرار می‌دهند. برخلاف پوشش‌های آلی، مناطق آسیب دیده کوچک نیاز به پوشش دوباره ندارند.

دلیل هفتم : در ورق گالوانیزه یک نوع پوشش کامل ایجاد می‌شود

حتی محفظه‌ها، گوشه‌های تیز و مناطق غیر قابل دسترس کاملا پوشش داده می‌شوند. هیچ پوششی در ساختار و یا ساخت و ساز، اینچنین محافظت کاملی را ایجاد نمی‌کند.

دلیل هشتم:  سهولت بازرسی پوشش‌های گالوانیزه

ورق‌های گالوانیزه به راحتی توسط چشم ارزیابی می‌شوند و برای اطمینان می‌توان از روش‌های اندازه گیری ضخامت ساده غیر مخرب استفاده کرد.

دلیل نهم: زمان نصب کمتر

ورق‌های گالوانیزه همیشه آماده نصب و استفاده هستند. به این معنی که در مرحله آماده سازی زمانی برای نقاشی و یا بازرسی اتلاف نمی‌شود. هنگامی که مونتاژ کامل شود، بلافاصله برای استفاده یا برای مرحله بعدی ساخت، آماده عملیات جدید هستند.

دلیل دهم: استفاده سریع‌تر

ورق گالوانیزه به عنوان پوشش محافظ کامل را می‌توان در عرض چند دقیقه استفاده کرد. فرآیند گالوانیزه به شرایط آب و هوایی وابسته نیست.

علاقه مندان به کسب اطلاعات بیشتر و خرید ورق گالوانیزه می‌توانند به سایت شرکت مهزیار فولاد صنعت به ادرس mahzyar.net مراجعه کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شرکت مهزیار فولاد صنعت

ورق استیل شرکت بازرگانی مهزیار فولاد صنعت تامین کننده انواع ورق استیل دکوراتیو و پانچ شده جهت مصارف ساختمانی و صنعتی ، ورق های استیل نسوز در ایران . به آلیاژی که پایه آن آهن است و کمتر از 2% کربن دارد استیل میگویند . ورق استیل ورقی با خاصیت فلز استیل است که دارای ویژگی های براقی ، زیبایی ، سطح صاف ، عدم خوردگی و زنگ زدگی است . تولید ورق استیل در ابعاد ، اندازه های مختلف و قطعات به صورت مربع و مستطیل صورت میگیرد و در نهایت به صورت رول و شیت عرضه میگردد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

صنعت و تولید | تجارت و بازار