اطلاعات تماس
  • 091977*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 139805053891310797

رابطه مقعدی عامل ایجاد و عود بواسیر یا هموروئید

کد: 139805053891310797

http://bit.ly/2YouqSX

، تهران , (اخبار رسمی): رابطه مقعدی برای تمامی افراد ممنوع است، اما این محدودیت برای افرادی که سابقه ابتلا به بواسیر داشته‌اند بیشتر است زیرا امکان عود مجدد بیماری وجود دارد.

رابطه مقعدی نوع عمل جنسی است که مقعد به عنوان عضو جنسی کاربرد دارد. البته این نوع رابطه جنسی مضرات بسیاری را به همراه داشته و به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود. یکی از مشکلات شایعی که برقراری مکرر رابطه جنسی مقعد دارد، ابتلا به بیماری یا هموروئید است. ورود آلت مردانه به داخل مقعد می‌تواند عضله اسفنکتری و نیز عروق خونی را تحت فشار قرار دهد و این امر نتیجه‌ای جز آسیب به عروق مقعد و پاره شدن بالشتک‌های هموروئیدی ندارد. در نتیجه عروق اتساع پیدا کردن و هموروئید ایجاد می‌شود. برقراری این رابطه به خصوص برای افرادی که سابقه ابتلا به این بیماری را داشته‌اند، ممنوع است.

مضرات و معایب رابطه مقعدی

این رابطه به شدت مضر بوده و می‌تواند مشکلات مختلفی را برای هر دو طرف ایجاد کند. البته میزان مضرات این رابطه برای زنان بیشتر از مردان است. مهمترین عوارض جانبی که ممکن است پس از رابطه مقعدی فرد را درگیر کرد به این شرح است:

  • بازگشت منی: از آنجایی که ماهیچه‌های مقعد بسیار قدرتمند و محکم هستند، فشار زیادی را بر روی آلت تناسلی مرد اعمال می‌کنند. همین امر موجب می‌شود، هنگام انزال مایع منی نتواند به طور کامل از تناسلی خارج شود. پس زده شدن مایع منی در طولانی مدت، موجب آسیب به کیسه منی و غدد پروستات خواهد شد.
  • انتقال عفونت‌های جنسی: ساختار مقعد به گونه‌ای است که می‌تواند به راحتی عفونت‌ها را منتقل و یا جذب کرد. بسیاری از بیماری‌ها مقاربتی از جمله زگیل تناسلی، اچ آی وی، گونوره، کلامیدییا و …امکان انتقال از راه مقعد را دارند.
  • هموروئید: یکی از شایع‌ترین بیماری‌هایی که پس از رابطه جنسی شخص مفعول را درگیر می‌کند، هموروئید یا بواسیر است. زیرا رابطه مقعدی موجب اعمال فشار بیش از اندازه به عضلات این ناحیه شده، و این امر در بروز این بیماری نقش دارد.
  • سوراخ شدن کولون: این عارضه نسبتاً نادر است، اما ممکن است اعمال فشار بیش از اندازه به مقعد به خصوص اگر پرخاشگرانه باشد، موجب سوراخ شدن روده بزرگ یا همان کولون شود. افرادی که بعد از رابطه دچار خونریزی شوند و درد شکم شدید داشته باشند باید با پزشک مشورت کنند.
  • سرد مزاجی همسر: یکی از مشکلات مهمی که زندگی زناشویی شما را تهدید می‌کند، سرد مزاجی پس رابطه مکرر مقعدی است، زیرا زنان از طریق این رابطه به ارگاسم نمی‌رسند و این در طولانی مدت موجب سرد مزاجی آنها می‌شود.
  • بی اختیاری: مهمترین عیب رابطه جنسی بی اختیاری است زیرا در اثر تکرار این رابطه اسفنکتر مقعد آسیب دیده و این خود زمینه را برای بروز بی اختیاری فراهم می‌کند.

رابطه مقعدی و مبتلایان به بواسیر

همان‌طور که ذکر شد رابطه مقعدی برای تمامی افراد ممنوع است، زیرا که مضرات بسیاری را به همراه داشته و موجب بروز بیماری‌های گوناگون در فرد می‌شود. اما این محدودیت برای افرادی که سابقه ابتلا به بواسیر داشته‌اند بیشتر است، زیرا این افراد شانس بیشتری برای عود مجدد بیماری خود دارند، پس باید با اجتناب از چنین رابطه‌ای از بروز مجدد بیماری خود جلوگیری کنند.

کاهش مضرات رابطه مقعدی

برای به حداقل رساندن مضرات رابطه مقعدی نکات زیر را به یاد داشت:

برای کاهش درد و اثرات این رابطه از روان کننده‌هایی مانند وازلین، ژل و … استفاده کرد.

استفاده از کاندوم می‌تواند ریسک ابتلا به بیشتر بیماری‌های آمیزشی را کاهش دهد. پس با وجود آنکه رابطه مقعدی باعث بارداری نمی‌شود، اما نیاز به استفاده از کاندوم همچنان وجود دارد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

کلینیک زارعی

اگر برای درمان بیماری هایی مثل هموروئید ( بواسیر )، شقاق ، فیستول و کیست مویی  به دنبال کلینیک مجهز و یک پزشک متخصص با تجربه و حرفه ای در این زمینه هستید کلینیک زارعی یکی از ایده آل ترین انتخاب هاست. ما فقط در کلام این را نمی گوییم که کلام ادعایی بیش نیست. آمار بالای درمان های موفق ما در کنار رضایت بالای بیماران و مراجعین به کلینیک ما گویای همه چیز است.

اطلاعات تماس
  • 091977*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

بهداشت و درمان