اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139806104008010994

بیماری مچ درد یا سندرم تونل کارپال که کباب گیر حرفه‌ای را تهدید می‌کند

کد: 139806104008010994

http://bit.ly/2lk5t96

، یزد , (اخبار رسمی): چرا فعالان حوزه صنعت تجهیزات آشپزخانه صنعتی به فکر طراحی کباب زن شده‌اند؟ در آشپزخانه‌های صنعتی به فردی که کباب را به سیخ می‌زند در اصطلاح کباب گیر می‌گویند. شغل کباب گیر بیماری‌های خطرناک را در کوتاه مدت و طولانی مدت برای فرد در پی دارد. یکی از این بیماری‌ها مچ درد یا سندروم کارپال است.

بیماری مچ درد یا سندرم تونل کارپال که کباب گیر حرفه ای را تهدید می‌کند.
نرمش های مناسب برای بیماری مچ درد یا سندروم کارپال

این شغل و حرفه آسان به نظر می‌رسد، اما  همانند سایر مشاغل دارای سختی‌ها و مشکلاتی است. این شغل بیماری‌های خطرناک را در کوتاه مدت و طولانی مدت برای فرد در پی دارد. یکی از این بیماری‌ها مچ درد یا سندروم کارپال است.

افرادی که در آشپزخانه‌های صنعتی و رستوران کار می‌کنند، علاوه بر اینکه روزانه در معرض خطرات و آسیب دیدگی هستند، در طولانی مدت نیز می‌توانند دچار آسیب دیدگی و انواع مختلف بیماری شوند. این آسیب دیدگی شامل آسیب دیدگی جسمی و آسیب دیدگی روحی است.

 با توجه به اینکه فضای آشپزخانه صنعتی از انواع مختلفی تجهیزات آشپزخانه صنعتی پر شده است، محیط آن یک محیط پر خطر است. قرار داشتن  انواع وسایل تیز و برنده، وسایل مختلف پخت و پز  و وسایل نگه داری و سایر وسایل و غیره می‌تواند آسیب جدی مانند قطع شدن عضوی از بدن یا سوختگی را  برای فرد در برداشته باشد. همچنین فرد چون در معرض انواع بو قرار می‌گیرد (به طور مثال روغن داغ یا روغن سوخته) ریه وی ممکن است دچار آسیب دیدگی شود.

بیماری مچ درد یا سندرم تونل کارپال چیست؟

 اغلب مردم این بیماری را به عنوان مچ درد می‌شناسند. در این بیماری انگشت‌های دست درد می‌کنند و حرکت دست دچار اختلال می‌شود. زمانی که عصب میانی دست تحت فشار مداوم و طولانی قرار بگیرد، سندروم تونل کارپال به وجود می‌آید. 

علائم بیماری مچ درد یا سندروم کارپال

  • سر شدن دست
  • درد گرفتن مچ دست هنگام کار کردن
  • خواب گرفتگی مکرر دست‌ها
  • گزگز کردن کف دست
  • کاهش قدرت گیرایی
  • کاهش انعطاف انگشتان دست

برای کاهش درد در این بیماری نرمش‌ها و حرکت‌هایی توصیه شده است. آخرین راه حل برای درمان این بیماری جراحی است.

دستگاه کباب زن برای کباب گیرها

کباب گیر حرفه‌ای فردی است که فرایند سیخ گیری کباب را در رستوران‌ها و آشپزخانه‌های صنعتی بر عهده دارد. بیماری مچ درد یا سندروم کارپال یکی از بیماری‌های شایع در بین افرادی است که اقدام به سیخ گیری کباب یا جوجه کباب با دست می‌کنند. این بیماری برای کباب گیرها بسیار آشناست.

حرکت متناوب دست به خصوص مچ دست و انگشتان دست برای شکل و فرم دهی به گوشت روی سیخ سبب ساییده شدن مفاصل مچ دست و انگشتان و فشار فراوان روی عصب میانی مچ دست خواهد شد. در نتیجه فرد در طولانی مدت دچار بیماری مچ درد یا سندروم تونل کارپال خواهد شد. 

علاوه بر این بیماری خطرات دیگری نیز افراد کباب گیر را درگیر خواهد کرد. در فرایند سیخ گیری کباب کل دست، گردن و پا دخیل است. برای آماده کردن تعداد زیادی سیخ کباب فشار زیادی به فرد کباب گیر وارد می‌شود. این افراد باید مدت زیادی روی پا بایستند که این باعث فشار بر پا و همچنین ستون فقرات خواهد شد. در نتیجه فرد مبتلا به کمر درد خواهد شد. حرکت مداوم گردن نیز سبب آسیب رساندن به مهره‌های گردن خواهد شد.

همه این موارد شاید در کوتاه مدت مهم به نظر نرسد اما در طولانی مدت سبب آسیب‌های جبران ناپذیری خواهد شد.

برای اینکه افراد دیگر به این مشکلات و آسیب دیدگی‌ها دچار نشوند، دستگاه کباب زن صنعتی طراحی و تولید شد. این دستگاه با کارایی آسان سبب کاهش فشار به فرد می‌شود. چون این دستگاه فرایند سیخ گیری کباب را به صورت اتوماتیک انجام می‌دهد، نیاز به فعالیت بدنی زیاد در فرد به خصوص حرکت مچ دست و انگشتان نیست. در نتیجه فرد از سلامت لازم برخوردار خواهد شد. 

همچنین دستگاه کباب زن مشکل انتقال آلودگی در فرایند سیخ گیری کباب را حل کرده است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

پویا صنعت

تولید انواع دستگاه های صنایع غذایی

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

صنعت و تولید | تجارت و بازار