اطلاعات تماس
 • 021665*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 139806264051911675

ثبت نام کارشناسی ارشد بدون آزمون 98

کد: 139806264051911675

http://bit.ly/32S77zx

، تهران , (اخبار رسمی): ثبت نام در رشته‌های کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در رشته‌های گروه علوم پزشکی 98 آغاز شده و هزینه خرید کارت 53 هزار تومان است که توصیه می‌شود برای اطلاع از رشته‌های بدون کنکور دانشگاه آزاد، شرایط ورود به رشته‌های بدون کنکور آزاد بر اساس استعداد درخشان مطالعه شود.

گارشناسی ارشد بدون آزمون رشته های پزشکی 98
ثبت نام کارشناسی ارشد بدون آزمون 98

شرایط ورود به کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد بر اساس استعداد درخشان 98-99

 1. حداقل معدل بالای 16 برای رشته‌های غیر از علوم انسانی
 2. پذیرش کارشناسی ارشد بدون آزمون رشته‌های پزشکی دانشگاه آزاد بر اساس استعداد درخشان در سال تنها یک بار در رشته متجانس با رشته کارشناسی است.
 3. دوره تحصیلی مقاطع کارشناسی پیوسته 8 نیمسال و کاردانی نیز 4 نیمسال بیشتر نباشد.
 4. تغییر رشته در کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه آزاد 98 امکان پذیر نیست.
 5. دانشجویانی که دارای دروس معادل سازی شده باشند نمی‌توانند در این دوره انتخاب رشته کنند.
 6. داوطلبان می‌توانند 20 کد رشته از میان یک مجموعه انتخاب کنند.
 7. داوطلبان نظام وظیفه باید تاییده ادامه تحصیل طبق جدول شماره 3 مندرج در دفترچه را داشته باشند.
 8. متقاظیان باید رشته‌ای متجانس و هم نام با رشته کارشناسی خود را انتخاب و حتما فارغ التحصیل شده باشند.
 9. و ...

ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور 98 چگونه است؟

به سه روش ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد در سال 1398 امکان پذیر است:

 • انتخاب رشته کارشناسی ارشد بدون آزمون استعداد درخشان دانشگاه آزاد 98
 • ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور 98
 • ثبت نام به صورت فراخان دانشگاه‌ها و رتبه‌های ممتاز هر دانشگاه

انتخاب رشته کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد 98 استعداد درخشان

دانشگاه آزاد اسلامی جهت پذیرش دانشجو دوره‌های تحصیلات تکمیلی کارشناسی ارشد آزاد بدون کنکور بر اساس استعداد درخشان (شرایط جدید اعلام شد) در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی در مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته به صورت با آزمون و بدون آزمون اقدم به جذب دانشجو می‌کند.

علاقه مندان به ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد که از 5 مرداد ماه آغاز شده است می‌توانند برای اطلاع از شرایط، رشته‌های جدید و نحوه انتخاب رشته با مشاوران مجرب سامانه مشاوره تحصیلی درخت دانش در ارتباط باشند.

فارغ التحصیل ممتاز کیست؟

فارغ التحصیل رتبه اول هر سال تحصیلی محل دانشگاهی، فردی است که در رشته تحصیلی مربوطه دارای بالاترین معدل کل در بین فارغ التحصیلان آن سال تحصیلی باشد.

2- دانشجویان رشته یا گرایش را که حداکثر تا پایان تیر هر سال فارغ التحصیل شده و مشمول شرایط باشد، با هم مقایسه و فردی که بالاترین میانگین کل را کسب کرده باشد به عنوان رتبه اول آن رشته شناسایی می‌کنند.

این فارغ التحصیلان باید از طریق آزمون سراسری وارد شده باشند و حداکثر مدت تحصیل آنها 4 سال در کارشناسی پیوسته و 2 سال در کارشناسی ناپیوسته فارغ التحصیل شده باشند.

ضمنا این دانشجویان نباید مشروطی داشته و یا دروس معادلسازی داشته باشند.

در شرایط مساوی بین چند نفر، فردی که مدت تحصیل او حداقل یک نیمسال کوتاه‌تر باشد، به عنوان رتبه اول رشته معرفی می‌‌شود.

واجدین شرایط از امتیاز ممتازین بر اساس %10 ظرفیت هر رشته و حد نصاب قبولی %90 نمره آخرین فرد قبولی عادی آن شهر/رشته بررسی و نتایج آنها اعلام می‌شود.

دانشگاه آزاد اسلامی باید تا 98/11/15 فرم‌های متقاضیان واجد شرایط را به مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد از طریق سامانه مشاوره تحصیلی درخت دانش ارسال کنند.

سهمیه رزمندگان و ایثارگران

25 درصد ظرفیت هر کد رشته محل به همسر و فرزندان شهدا و مفقودالاثر، آزادگان و همسر و فزندان آنها و جانبازان 25% و بالاتر و همسر و فرزندان آنها اختصاص دارد.

5 درصد ظرفیت هر کد رشته محل به جانبازان زیر 25 درصد و همسر و فرزندان آنها و همسر و فرزندان رزمندگام با حداقل شش ماه حضور داوطلبانه در جبهه اختصاص می‌یابد.

در صورتی که سهمیه 25% ایثارگران تکمیل نشود، جای خالی آن ابتدا به مشمولین 5% و سپس به سهمیه آزاد اختصاص می‌یابد.

بر این اساس 70% نمره آخرین نفر پذیرفته شده در گزینش آزاد هر کد رشته محل و حد نصاب نمره رزمندگان 80 درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده و گزینش آزاد در هر کد رشته محل می باشد.

طبق مصوبه چهارمین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو در دوره‌های تحصیلات تکمیلی مورخ 1811/95 آن دسته از داوطلبان که با استفاده از سهمیه رزمندگان و ایثارگران یک بار در دوره روزانه آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته پذیرفته شده باشند، حق استفاده مجدد از سهمیه ایثارگران و رزمندگان در آزمون‌های سال‌های بعد در همان مقطع را نخواهند داشت.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

مشاوره تحصیلی درخت دانش

درخت دانش : سامانه مشاوره تحصیلی درخت دانش پشتیبان شما در طول فرآیند تحصیل می باشد، این مجموعه در نظر دارد با ارائه ی مستندات و بیان و بازتعریف مساله، مسائل و دغدغه های فکری تحصیلی شما را بررسی کرده و در مواجهه با آنها در کنار شما همچون درختی تنومند، با اقتدار ایستاده است و در امر ضرورت مشاوره انتخاب رشته، ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد برنامه ریزی هدایت تحصیلی با هدف ارتقاء سطح علمی جامعه در کنار شما خواهد بود.

اطلاعات تماس
 • 021665*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

علم و آموزش