اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13980709409316450

بهره‌وری سازمان با استفاده از سیستم جامع مدیریت منابع انسانی دیدگاه

کد: 13980709409316450

http://bit.ly/2mNSi1n

، تهران , (اخبار رسمی): سیستم جامع مدیریت منابع انسانی دیدگاه تمامی فرآیندهای این حوزه از زمان جذب نیرو تا مرحله خاتمه قرارداد و بازنشستگی را پوشش می‌دهد.

بهره‌وری سازمان با استفاده از سیستم جامع مدیریت منابع انسانی دیدگاه
سیستم جامع مدیریت منابع انسانی دیدگاه شرکت چارگون

سیستم جامع مدیریت منابع انسانی دیدگاه تمامی فرآیندهای این حوزه از زمان جذب نیرو تا مرحله خاتمه قرارداد و بازنشستگی را پوشش می‌دهد. طراحی منعطف این سیستم‌ها و قابلیت شکل‌گیری به ضوابط سازمانی مختلف، گردش‌های درون سازمانی، گزارش‌سازها و گزارش‌گیری‌ها، نظارت دقیق بر هوش سازمانی،‌ یادآوری‌ها، مکانیزه شدن روال‌ها و کاربرپسند بودن نرم‌افزارها از قابلیت‌های حوزه مدیریت منابع انسانی دیدگاه، هستند.

مدیریت منابع انسانی و ابزارهای آن

در بسیاری از صنایع امروزی مدیریت منابع انسانی از کلیدی‌ترین مسئولیت‌های سازمانی است از این بابت که کارکنان یک سازمان، سرمایه اصلی مجموعه محسوب می‌شوند و بی شک مدیریت منابع انسانی دانشی پیشرفته و روبه رشدی است. کسب دانش مدیریت و دانستن اینکه ابزارهای رهبری موثر مدیران واحدهای منابع انسانی کدامند؟ از اولین قدم‌های تعالی سازمان در حوزه زمینه نگهداشت و توسعه سرمایه انسانی است.

در فضای کسب و کار بر خلاف بسیاری از شرکت‌ها و تیم‌های کوچک‌ که برای تعامل بهینه و کارآمد مشکلات زیادی دارند؛ شرکت‌های بزرگ و پروژه محور از نرم‌افزارهای تخصصی مدیریت پروژه توسط اعضای تیم‌های تخصصی، این مشکلات را پشت سر گذاشته‌اند. استفاده از نرم‌افزار کارها متناسب با سبک مدیریت تیم‌های چابک (Agile) به مدیران امکان می‌دهد تا وظایف افراد تیم را شفاف و مشخص به آنها واگذار کنند و برنتایج اجرای پروژه‌ها،‌ اشراف کامل داشته باشند.

مدیریت مشارکتی در سازمان‌ها باید از طریق ترغیب کارکنان برای مشارکت در تصمیمات مدیریتی سازمان و در قالب نظام پیشنهادات و با انتقال احساس مفید و موثر بودن در فعالیت‌های جاری مجموعه، صورت بگیرد. بهره‌گیری از ابزارهای ثبت پیشنهادات، روحیه و فرهنگ مدیریت مشارکتی را در بین کارکنان سازمان تقویت می‌کند، بستر ارتباطی و تعامل بین افراد را فراهم می‌سازد و رویکرد بهبود مداوم و نظرسنجی را در مدیران سازمان نهادینه می‌‌کند.

هوشمندسازی فرآیندهای مدیریت منابع انسانی

تشکیل پرونده پرسنلی را شاید بتوان از گام‌های اولیه در واحد کارگزینی دانست که زمینه‌ساز شکل‌گیری سایر فرآیندهای جاری حوزه پرسنلی سازمان‌هاست و در نهایت به محاسبه حقوق و دستمزد آنها منجر می‌شود.

این نرم‌افزار به همراه نرم‌افزار تشکیلات سازمانی از سیستم‌های پایه‌ای سیستم جامع مدیریت منابع انسانی دیدگاه شمرده می‌شود که برخلاف بسیاری از سیستم‌های مشابه، عملکردی فراتر از مفهوم کارگزینی الکترونیک را ارائه می‌دهد. نرم‌افزار پرسنلی دیدگاه بستری برای چرخه بزرگ منابع انسانی از جذب تا خاتمه همکاری و بازنشستگی فراهم می‌کند و کلیه سیستم‌های حوزه منابع انسانی و نرم‌افزارهای مالی دیدگاه چه مستقیم و چه با واسطه، اطلاعات پرسنلی کارکنان سازمان را از این سیستم دریافت می‌کنند. هوشمندسازی کنترل شرایط احراز هویت یعنی جایی که به تحلیل مشاغل در واحدهای مختلف سازمان مانند واحدهای کارگزینی، اداری، منابع انسانی و … می‌رسیم، مهمترین دستاورد شرکت چارگون در حوزه پرسنلی است.

خدمات رفاهی و نقش آن در برند استخدامی شرکت‌ها

نرم‌افزارهای رفاهی دیدگاه شامل سیستم‌های بیمه مکمل، وام و تسهیلات و  مهمانسرا با پوشش کلیه فرآیندهای ترغیبی و انگیزشی کارکنان، بستری برای افزایش رضایتمندی کارکنان و بهره‌وری سازمانی را در اختیار مدیران می‌گذارند. از میان ابزارهای مدیریت منابع انسانی که فرآیندهایی به غیر از مسائل حقوق و دستمزد و امور پرسنلی را شامل می‌شوند،‌ نرم‌افزارهای رفاهی دیدگاه، بهترین ابزار برای توزیع عادلانه امکانات سازمانی به صورت شفاف و همه‌گیر هستند.

شرکت چارگون در مسیر توسعه نرم‌افزارهای سازمانی دیدگاه در حوزه رفاه کارکنان، سال گذشته را با تجربه‌های موفقی در چندین سازمان، نهاد بانکی و مالی کشور پشت سر گذاشته است. این تجربه‌ها به شناخت نیازهای بیشتر کارکنان در حوزه رفاه و توسعه و بهبود ماژول‌های این سیستم‌ها منجر شده‌است. در شرایطی که کارآمدی، ضامن بقا و حفظ موجودیت کسب‌وکارهاست، توجه به خلاقیت و عملکرد بهینه کارکنان اهمیت زیادی خواهد داشت؛ به همین دلیل است که ایجاد فضایی برای بروز ایده‌های نو و بسترسازی برای عملکرد بهتر از دغدغه‌های مهم مدیران منابع انسانیشمرده می‌شود و توجه به نقش خدمات رفاهی کارکنان در جذب و نگهداشت منابع انسانی کارآمد اهمیت بیشتری پیدا می‌کند.

بهره‌وری سازمانی با ارزیابی عملکرد و انگیزش کارکنان

مقابله با چالش‌های هر روزه محیط کار، بیشتر از هر زمان دیگری اهمیت روش‌های انگیزش کارکنان در سازمان ها را افزایش داده است. روحیه شاد و انگیزه بالای کارکنان برای کار و تلاش و مقابله با چالش‌های هر روزه محیط کار، از دغدغه‌های مهم مدیران سازمان ها و شرکت‌هاست. فعالیت‌های غیر روتین افراد مثل تلاش‌هایشان برای مطالعه، ایجاد روش‌های بهتر کاری، ارائه ایده‌های کارآمدتر و حتی رفتارهای مثبتی که از خود در زمان بحران‌های کاری در برابر همکاران و مشتریان نشان می‌دهند، ارزشمند است و مدیر می‌تواند با تعریف ارزیابی‌ عملکرد در قالب‌های استاندارد و دوره‌ای نشان دهد که تلاش افراد را می بیند و قدردان آنهاست.

ارزیابی عملکرد، مسئولیتی مدیریتی است که استانداردهای شغلی را مشخص و تعیین می‌کند. منظور از ارزشیابی عملکرد فرایندی است که به وسیله آن، کارکنان در فواصل معین و به طور رسمی مورد ارزیابی قرار می‌گیرند. شناخت کارکنان قوی و اعطای پاداش به آنها و از این طریق، ایجاد انگیزه برای بهبود عملکرد آنان و سایر کارکنان از جمله علل اصلی ارزیابی عملکرد در یک ساختار پویاست. به وسیله‌ سیستم‌های نرم‌افزاری شفاف می‌توان ارزیابی عملکرد را انگیزه بخش کارکنان برای تلاش خلاقانه دانست و رفتار سازمانی کارکنان را مدیریت کرد و درباره ارتقای شغلی آنها، آموزش و بهبود توانایی‌‌هایشان تصمیم‌گیری کرد.

نظام مکانیزه ارزیابی عملکرد، توانمندی سازمان در افزایش دقت و تعیین معیارهای مشخص و دلخواه برای سنجش رفتار سازمانی کارکنان را افزایش می‌دهد. کلیه ارزیابی‌ها به عنوان فاکتور موثر محاسبه حقوق و مدیریت مزایا درنظر گرفته خواهند شد و در بهینه‌سازی عملکرد سازمان و مدیریت مبتنی بر ارزیابی عملکرد کارکنان تأثیر می‌گذارند.

اجرای سیستمی فرایندهای ارزیابی، هدف‌گذاری، تعیین نقاط قوت و قابل بهبود و مشخص کردن وقایع عملکردی از جمله امکانات نظام مکانیزه ارزیابی عملکرد است. بیشتر سازمان‌های به بلوغ رسیده از ارزیابی‌هایی که شامل شاخص‌های ثابت مثل شایستگی‌های شغلی، سازمانی و.. هستند برای ارزش‌گذاری‌های سازمانی خود، استفاده می‌کنند.

به تناسب توسعه مفاهیم در مدیریت منابع انسانی روش‌ها و متددهای مختلفی برای ارزشیابی کارکنان سازمانی به وجود آمده است. متداول‌ترین روش‌های ارزشیابی عملکرد کارکنان در زیر فهرست شده‌اند:

  • ارزیابی ۳۶۰ درجه
  • ارزیابی مقیاسی
  • ارزیابی از طریق عامل سنجی:
  • روش ثبت وقایع حساس
  • ارزیابی به روش توصیفی
  • ارزشیابی قیاسی
  • روش درجه‌بندی
  • ارزیابی و مقایسه دو به دو

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

چارگون

ما به سازمان‌ها در بهینه‌کردن بهره‌وری به منظور افزایش کارآیی یاری می‌رسانیم.در طول حیات شرکت، بر روی نیازمندی‌های آشکار و پنهان بازار هدف متمرکز شده‌ایم و به این ترتیب با ارائه راهکارهای خلاق و بومی‌سازی شده، پاسخگوی مشکلات سازمان‌های ایرانی هستیم. راهکارهای ما شامل بستر ارتباطی یکپارچه اتوماسیون اداری و نیز راهکارهای برنامه‌ریزی و مدیریت منابع سازمانی در حوزه‌های منابع انسانی، مالی و لجستیک است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

صنعت و تولید | تجارت و بازار