اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139807204122912020

مجموعه دستورالعمل‏‌های عرفانی و معارف علمی‏ و عملی در کتاب المطالب السلوکیه

کد: 139807204122912020

http://bit.ly/316KN3K

، قم , (اخبار رسمی): مجموعه دستورالعمل‏‌های عرفانی و معارف علمی‏ و عملی به منظور تهذیب نفس و سیر و سلوک الی الله است. نویسنده (آیت الله محمد صالح کمیلی خراسانی) که در حدود 24 سال، شاگرد حاج سید هاشم موسوی حداد یکی از بزرگترین عارفان عصر حاضر بوده، این مطالب را گردآورده تا برای سالکان و شیفتگان راه معنویت مفید باشد.

مجموعه دستورالعمل‏‌های عرفانی و معارف علمی‏ و عملی در کتاب المطالب السلوکیه
دستورالعمل‌‏های عرفانی و معارف علمی‏ و عملی به منظور تهذیب نفس و سیر و سلوک الی الله

مجموعه دستورالعمل‌‏های عرفانی و معارف علمی‏ و عملی به منظور تهذیب نفس و سیر و سلوک الی الله است.

از دیدگاه نویسنده، نقش استاد در این راه پرمخاطره همانا نقش توجه دهنده و مربی حقیقی سالک است، زیرا سالک با همراهی استاد می‌‏تواند این راه را طی کند و خوب و بد را بشناسد. استاد، نیمی‏ از راه سلوک الی الله است؛ همان گونه که این معنی از استاد استاد نویسنده (سید علی قاضی) نقل شده است.

از آنجایی که نویسنده در حدود ۲۴ سال، شاگرد حاج سید هاشم موسوی حداد  بوده و از او تجربیات و آموخته‌‏های بسیاری فراگرفته، تلاش کرده که بخشی از آن عرفانیات را در قالب این کتاب ارائه نماید تا طالبان راه حقیقت از آن بهره بگیرند.

در بخش دوم کتاب، کلمات حکیمانه و حکایات عرفانی آمده که نویسنده به درستی آنها اعتقاد داشته و صحتشان به تجربه رسیده است.

نویسنده معتقد است که تنها عنصری که موجب پیشرفت و تعالی معرفتی در سطوح فردی و اجتماعی است و توانایی مدیریت جامعه در همه شئون را داراست، عرفان عملی است که بارزترین جلوه آن در نظام معرفتی و عملی معرفت نفس دیده می‏‌شود.

مقدمه‌‏ای با عنوان سیر تطور و تکوین طریقت معرفت نفس و سلسله اساتید عرفانی نویسنده از سید قطب الدین نیریزی تا امروز از مهم‌ترین ویژگی‌‏های این چاپ است.

علاقه مندان جهت دسترسی و خرید کتاب المطالب السلوکیه می‌توانند به سایت فروشگاه اینترنتی انتشارات آیت اشراق به آدرس ayateeshraq.com مراجعه کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

انتشارات آیت اشراق

کتابسرای اشراق در فضای لهیب طعنه‌ها و هجمه‌ها بر علیه کتب عرفانی و فلسفی در قم در سال ۱۳۷۲ تأسیس شد و بصورت تخصّصی در زمینه کتب عرفانی و فلسفی و اخلاقی شروع به فعالیت نمود و تلاش کرد دلبری این موضوعات را در عرصه فرهنگ پررنگ‌تر نماید. بعد از ۱۵ سال کسب تجربه در امر کتابفروشی در سال ۱۳۸۷ موفق به اخذ مجوز نشر به نام “آیت اشراق” با محوریّت کتب علوم عقلی و عرفانی شد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

نشریات و کتاب