اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139808084174510972

علل خارش مقعد

کد: 139808084174510972

http://bit.ly/2WGkz7B

، تهران , (اخبار رسمی): خارش مقعد علل متفاوتی دارد که می‌توان آنها را به چهار گروه عمده تقسیم کرد: شستشوی زیاد، رطوبت، تغذیه، تحریکات پوستی

علل خارش مقعد
علل خارش مقعد

از علل خارش مقعد می‌توان به چهار مورد زیر اشاره کرد:

1 – شستشوی زیاد: شستشوی زیاد با آب یا صابون و یا کشیدن پارچه‌های زبر یا برس‌های مختلف در این ناحیه موجب تحریک مزمن می‌شود.

2 – رطوبت: اگر ناحیه مقعد بصورت طولانی مدت در معرض رطوبت ناشی از ترشحات واژینال، عرق ریزش، مدفوع شل یا ترشحات موکوسی ناشی از سایر مشکلات آنورکتال باشد، ممکن است منجر به خارش مقعد شود. برای مثال عرق ریزش بعد از یک فعالیت ورزشی ممکن است خارش مقعد ایجاد کند. لباس‌های تنگ و شورت‌های نایلونی و چین‌های پوستی ناشی از چاقی ممکن است باعث باقی ماندن رطوبت در محل شوند و خارش ایجاد کنند.

 3– تغذیه: بعضی غذاها ممکن است موجب تحریک پوست در زمان اجابت مزاج شوند. شایع‌ترین آنها تمام خوراکی‌هایی است که حاوی کافئین (مانند قهوه، چای، نوشابه و شکلات‌ها)، غذا های تند، محصولات لبنی، آبجو، مواد غذایی اسیدی مانند مرکبات، گوجه فرنگی و آجیل هستند.

4 – تحریکات پوستی: کاغذ توالت‌های معطر یا رنگی، صابون‌ها و مواد شوینده لباس‌ها ممکن است موجب تحریک پوستی شوند. مدفوع باقیمانده روی سطح پوست که می‌‌تواند ناشی از نشت گاز یا مدفوع شل یا بهداشت ناکامل باشد از دیگر علل خارش است. گاهی بعد از شروع خارش ممکن است بیمار به مقدار زیادی آن ناحیه را بخاراند که این کار بدلیل تحریک پوستی موجب افزایش خارش می‌شود.

از جمله دلایل دیگر خارش مقعد شامل انگل اکسیور( کرمک)، عفونت‌های خارجی و سوختگی‌های پوستی است.

تست یا آزمایش خاصی که علت خارش مقعد را دقیقاً مشخص کند وجود ندارد و معمولاً علت و درمان آن بر اساس آزمون و خطا باید مشخص شود.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

کلینیک لیزر شفا

این کلینیک تحت نظر و با مدیریت مستقیم دکتر داود تاج بخش می باشد، ایشان حدود 10 سال در نقاط مختلف ایران مشغول کار عملی وبودند و سال 1380 به تهران بازگشته و بیشتر تمرکز کاری خودشان را در ارتباط با درمان بیماریهای ناحیه مقعد با لیزر گذاشته و طی این مدت دوره های متعددی توسط مرکز لیرز دانشگاه تهران و مرکز لیزر انجمن لیزر ایران که با همکاری انجمن لیزر سوئد بوده شرکت نموده اند.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

بهداشت و درمان | سلامت و زیبایی