اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139904144405914532

برنج ایرانی و دستگاه گوارش

کد: 139904144405914532

https://bit.ly/31PELIO

، ساری , (اخبار رسمی): یکی از حساس‌ترین ارگان‌های بدن، دستگاه گوارش است که در صورت بی توجهی به این ارگان و در صورت رعایت نکردن نکات تغذیه‌ای و سلامت دچار انواع بیماری‌ها می‌شود.فواید دانه‌ی برنج ایرانی مربوط به عناصر موجود در آن است. از این عناصر می‌تواند به انواع اسید‌های چرب ضروری، آهن، اسید فولیک و ویتامین‌ها اشاره کرد

برنج ایرانی و دستگاه گوارش
برنج ایرانی و دستگاه گوارش

برنج‌های ایرانی مرغوب برنج‌هایی سهل الهضم بوده که برای افرادی که ناراحتی دستگاه گوارش دارند، توصیه می‌شود

برنج پرطرفدارترین دانه‌ی غلات در سراسر جهان است. این دانه جزو غنی‌ترین دانه‌های موجود بوده و فواید گوناگونی برای بدن دارد.  به سبب عناصرمغذی که در این دانه‌ی ارزشمند یافت می‌شود، این دانه دارای خواص ویژه‌ای برای تسهیل عملکرد ارگان‌های بدن است.

یکی از حساس‌ترین ارگان‌های بدن، دستگاه گوارش است که در صورت بی توجهی به این ارگان و در صورت رعایت نکردن نکات تغذیه‌ای و سلامت دچارانواع بیماری‌ها می‌شود.فواید دانه‌ی برنج مربوط به عناصر موجود در آن است. از این عناصر می‌تواند به انواع اسید‌های چرب ضروری، آهن، اسید فولیکو ویتامین‌ها اشاره کرد از جمله بیماری‌های دستگاه گوارش می‌توان به زخم معده، زخم روده و اثنی عشر، التهاب روده و یبوست‌های خفیف و یا مزمن وانواع سرطان‌های مری، معده و روده اشاره کرد.

تغذیه یکی از مهم‌ترین عوامل کنترل و یا بهبود این گونه بیماری‌ها است و با رعایت رژیم‌های غذایی متناسب با بیماری می‌توان تا حدودی بسیار زیادیبیماری را کنترل کرد و یا از آن پیشگیری کرد. با توجه به اینکه برنج به مقدار فراوان در وعده‌های غذایی بسیاری از مردم دنیا خصوصا آسیایی‌ها وجوددارد، تاثیراین غذا بر سلامت دستگاه گوارش اهمیت بالایی می ‌یابد. برنج در انواع مختلف کشت شده و مورد مصرف بسیاری از مردم جهان قرار می‌گیرد.برنج‌های قهوه‌ای، سفید و وحشی از انواع برنج موجود در بازار است. نیاسین یکی از ویتامین‌های ضروری بدن است که باید از طریق مواد غذایی این ویتامین را تامین کنیم، برنج یکی از منابع خوب تامین نیاسین بوده که با توجه به نوع برنج می‌تواند 6 تا 8 درصد نیازروزانه را تامین کند. این ویتامینمی‌تواند به عملکرد دستگاه گوارش کمک زیادی کرده و باعث بهبود عملکرد اجزای مختلف دستگاه گوارش شود. برنج در طب سنتی هند، چین وایران جایگاه ویژه ای داشته و به خاطر طبع معتدلی که دارد برای درمان و یا کاهش عوارض بیماری‌های دستگاه گوارش استفاده می‌شود.                                                                                   

بهبود بیماری‌های دستگاه گوارش با استفاده از برنج:                             

همان طور که عنوان شد برنج در طب جدید و در طب سنتی دارای جایگاه ویژه‌ای بوده و خواص متعددی برای آن بیان شده است که به چند نمونه از آن که مربوط به دستگاه گوارش است، اشاره می‌کنیم. اطبا طب سنتی برای درمان استفراغ‌های خونی، اسهال‌های خونی، ورم روده از برنج و آب برنج استفاده می‌‌کرده‌اند.

با توجه به اینکه افرادی که مبتلا به زخم معده هستند، باید از رژیم غذایی خاصی برای بهبود و کنترل بیماری خود استفاده کنند، به این افراد استفاده از شیربرنج و فرنی‌هایی که با برنج تهیه می‌شود توصیه می‌شود. یکی دیگر ازبیماری‌های شایع دستگاه گوارش یبوست است که با توجه به اینکه برنج‌های قهوه‌ای دارای فیبر بالایی است، می‌تواند به از بین بردن یبوست کمک شایانی کند به همین جهت به این گونه افراد خوردن برنج قهوه‌ای پیشنهاد می‌شود. فیبر برنجقهوه‌ای جزو فیبر‌های نامحلول بوده که بسیار مفید است. برنج سفید دارای فیبر کمی بوده و مصرف آن همراه با ماست می‌تواند باعث بهبود اسهال شود.

برنج‌های ایرانی و برنج‌های مرغوب با برندهای معتبر انتخابی شایسته برای افرادی است که به سلامت خود خصوصا سلامت دستگاه گوارش اهمیت فراوانیمی‌دهند.برنج‌های ایرانی مرغوب برنج‌هایی سهل الهضم بوده که برای افرادی که ناراحتی دستگاه گوارش دارند، توصیه می‌شود. برنج‌های برند که توسطفروشگاه‌های معتبر در سراسر کشورعرضه می‌شود، برنج‌ هایی مناسب برای افرادی است که دستگاه گوارش حساسی دارند. 
 

ویژگی برنج مرغوب برای حفظ سلامت دستگاه گوارش:

برنج‌هایی که به گونه‌ای کشت و نگهداری و فرآوری شده‌اند که مواد مغذی و املاح معدنی آنها حفظ شده باشد، برنج‌هایی مناسب هستند. اینگونه برنج‌ها درفروشگاه‌های وابسته به مراکزتولیدی و بازرگانی معتبر توزیع شده و به فروش می‌رسند. آشنایی با این فروشگاه‌ها راه حل مناسبی برای خرید برنجی سالم ومرغوب است. فروشگاه ووشه نمونه‌ای از این دست فروشگاه‌های قابل اعتماد است که با عرضه‌ی محصولات معتبر توانسته اعتماد خریداران را جلب کند. 

www.voosheh.com

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

مرکز جامع برنج ووشه

ووشه به عنوان فروشگاه اینترنتی با رویکرد تخصصی نسبت به برنج در حال فعالیت می باشد. گروه ووشه با کادری مجرب تلاش دارد تا بهترین برنج های ایرانی را با اهداف حذف واسطه ها ، خالص بودن محصولات، بالاترین کیفیت و ارزانترین نرخ ارسال برای تمام هم میهنان عزیز فراهم نماید.ووشه شامل انواع برنجهای ایرانی از مناطق شمال کشور می باشد که با ارزیابی و گذر از فیلترهای مختلف وارد سبد محصولات ووشه شده اند، و محصولات با قیمت شمال کشور در اختیار مشتریان می باشد و آسودگی خاطر همه را برای برنجی با کیفیت و به صرفه به ارمغان می آورد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

صنایع غذایی و کشاورزی